Polacy odstawiani na boczny tor?

Coś bardzo dziwnego dzieje się na polskiej ziemi. To, że rozgrywają nas obcy – to już wiemy, bo mamy z tym procesem do czynienia od co najmniej trzech dekad tak zwanej „wolności”. Wolność przyniesiona na amerykańskich sztandarach z workami dolarów w formie łapówek dla polskich urzędników i innych oficjeli, którzy ten kraj sprzedali, stała się pewnego rodzaju podwaliną pod proces, trwający do dziś – a dziś właściwie jeszcze bardziej utrwala się ta patologiczna zależność.

Przed rozpoczęciem na terenie Ukrainy przez Federację Rosyjską specjalnej operacji wojskowej w Polsce żyły miliony Ukraińców, którzy tutejszej gospodarce potrzebni byli jako tania siła robocza, wypełniająca lukę polskiej emigracji, wypchniętej między innymi przez rządy lewicowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej ustami prezydenta Kwaśniewskiego, który tak walczył z bezrobociem, że znalazł alternatywę w postaci emigracji milionów ludzi i „otworzył przed nimi” świat UE. Ukraińcy piastowali w polskich firmach (a właściwie już nie polskich, ale w miejscach pracy, naszykowanych tutaj przez korporacje międzynarodowe) stanowiska najniższe, do których nie potrzeba było większych kompetencji – szczególnie językowych – a na pewno jakaś chęć do pracy fizycznej, sprawność i jako taki iloraz inteligencji.

Co się zmieniło po wybuchu pełnoekranowego konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą? Oficjalnie można powiedzieć, iż nie zmieniło się za wiele, bo przecież cały czas pracujemy razem jako dwie nacje zupełnie sobie różne, ale okazuje się, że zagraniczne korporacje, by umilić czas naszym gościom, stwarzają dla nich specjalne preferencje, jakich na przykład nie proponują Polakom, pracującym w Niemczech. Są to na przykład dni ukraińskie, warsztaty nauki języka ukraińskiego dla Polaków i podstawowych zwrotów, czy tablice dwujęzyczne, co jest wielkim ukłonem w stronę ukraińskich przybyszów zarobkowych, a czego Polacy nie doświadczają w krajach UE. Wśród tej masy młodych Ukraińców jest wielu mężczyzn w wieku poboru, którzy na swoich profilach facebookowych zamieszczają barwy narodowe i gorące treści, zagrzewające do boju w wojnie, oprócz tego publikując zdjęcia z wakacji, które stworzyli sobie w Polsce i coś mi się w tym obrazie kłóci. Nie dziwię się, że tak walczyć się nie da, skoro duża część społeczeństwa ukraińskiego w tamtejszych centralach poboru wojskowych wykupiła się za kwotę około 3000 dolarów i zjawiła się w Polsce, który to kraj jest jeszcze spokojnym miejscem, w którym da się żyć, pracować i wymagać godziwych zarobków – szczególnie dla jednej nacji, która musi dobrze zarabiać.

Czy obecność Ukraińców wpłynęła na warunki pracy relacje i ogólnie na całokształt wspólnie podejmowanych zmagań, potrzebnych do prawidłowej płynności firm, w których razem pracujemy? Z moich obserwacji wynika, że sytuacja, w której Ukraińcy stają się pracownikami preferowanymi na zupełnie innych warunkach, całkowicie zaburzyła harmonię w zagranicznych korporacjach. Korporacje przyjęły parytet, iż w firmie co najmniej jedna osoba na stanowisku zarządzającym musi być Ukraińcem, a często połowa pracowników jest Ukraińcami na polskich umowach o pracę. Ukraińcy to wykorzystują i idą na zwolnienie L4 od razu w momencie, kiedy to im przysługuje. Ukraińcy cieszą się specjalną ochroną swoich ziomków, troszczących się o ich los w filmie. Ukraińcy, często nieumiejący mówić po polsku, są kierowani do najlżejszych prac – a Polacy do najcięższych.

Jak to wpływa na kondycję firmy i jak to wpływa na harmonię pracy? To największa tragedia dla samych Polaków i właściwie zniszczenie rynku pracy przez zagraniczne korporacje, preferujące pracowników z Ukrainy. Polacy masowo idą na zwolnienia L4 bądź zwalniają się z pracy. Czy taka u zarania była koncepcja polskojęzycznego rządu Prawa i Sprawiedliwości, tzw. opozycji i jej przystawek? Polacy mają zniknąć z Polski?

Gdy młodzi wyjadą, to Przybysze zajmą się „utylizacją” emerytów – Polaków, którzy całą młodość spędzili w podnoszeniu tego kraju z ruin i hekatomby II wojny światowej? To dzieje się na naszych oczach i to, o czym piszę, nie jest żadnym nacjonalizmem ani nawoływaniem do waśni, tylko rzeczywistością dnia codziennego. Nie, ma żadnych integracji pomiędzy narodem ukraińskim i polskim. Nie ma żadnej przyjaźni, miłości, nic nas nie łączy, acz również w pracy codziennej nie dzieli, ale to nie znaczy, że u siebie za chwilę możemy (my, polska klasa pracująca) zostać odstawieni na boczny tor, albo dostaniemy propozycję wyjazdów gdzieś w siną dal. Przecież, drodzy, kochani Polacy – myśmy już to przerabiali, przerabialiśmy to wiele razy! Stąd tylu Polaków żyje w większym lub mniejszym szczęściu na emigracji i jak widzę – dziś, po wielu dekadach znów mamy powtórkę tego procederu. Ten smutny i naiwny naród nie potrafi się niczego nauczyć, niewiele rozumie, kieruje się emocjami i jakąś mesjańską wizją swego miejsca. Jak widzimy – obcy są metodyczni, konkretni i bardzo szybko realizują swoje cele i plany. Najpierw nas w sobie rozkochali a dziś, widzimy w ich rękach rzeźnicki nóż…

31. sierpnia roku 1939 nasi kochani rodacy sprzed lat wierzyli i myśleli, iż jakaś cudowna siła odwróci los, że dyplomacja, że armia obroni kraj… Historia obchodzi się z nami okrutnie!

Roman Boryczko,

31. sierpnia 2023 roku

9 komentarzy do “Polacy odstawiani na boczny tor?

 • 02/09/23 o 04:47
  Permalink

  -POLACY -to są ” MESJANISTYCZNYM KRAJEM ” -i tym: ” Wybranym przez -jak to mówią: “-Tego jakiegoś WIELKIEGO BOSKIEGO WŁADCĘ -takim ” -Mesjanistycznym Narodem Krajem Europy ! ” -ale SZATANA -i to -nie tylko -Ci z Synagog, -Ci od Menory -ale: “- TONANTZIN -JEJ -niestety -JEJ – nie wszystko się tak udaje -w TYM JEJ STWARZANIU -Tego Nowego Ludzkiego Życia -przez Te tak Stwarzające Łona -tych naszych własnych ludzkich Matek -TĄ JEJ -w Ich Łonach i w Ich Ciałach -JEJ -taka STWÓRCZĄ STWARZANIA MOCĄ -JEJ -nie wszystko się jednak udaje !!

  Odpowiedz
 • 13/09/23 o 05:21
  Permalink

  -CZEGOŚ -zabrakło -w tych -tak bezwzględnych dla Młodych ROSJAN -takich zamkniętych -kamiennych sercach Polaków Amerykanów -albo Polek, Amerykanek !! -CZEGOŚ -tak bardzo ważnego -w was -tak zabrakło -ale -TONANTZIN -JEJ -się -nie wszystko jednak udaje -w Tym Jej Stwarzaniu !! -JEJ -się -nie wszystko jednak udaje -w Tym JEJ Stwarzaniu !!

  Odpowiedz
 • 13/09/23 o 06:01
  Permalink

  (…..) -JEJ -się nie wszystko -jednak udaje -w TYM JEJ STWARZANIU -tego Nowego Ludzkiego Życia -przez Te tak Stwarzające Łona -tych naszych własnych ludzkich Matek !! -bo -ci -nienaprawialni -tacy nienaprawialni egoiści , -egocentrycy, -niewdzięcznicy -i psychopaci -oni -powinni -podlegać poronieniu ! -przez Te tak Stwarzające Łona własnych Matek !! -oni -powinni -być ronieni -i wydalani ! -najlepiej -w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu -wtedy -nie było by takich Wojen -wtedy nie było by tylu myśliwych -itd -itd !

  Odpowiedz
 • 16/09/23 o 05:03
  Permalink

  -O NAJWSPANIALSZA -to -że tych kilka TRONÓW SZATANA -to -że tych kilka -tych Najgorszych Krajów NATO -które od 2014 Roku -tak próbują Zniszczyć ROSJAN -Tobie TONANTZIN -się nie udało -to że: -One -się TOBIE -tak -nie udały -POLSKA, -USA, -ANGLIA -się -nie udały -to tylko kilka !! -To -tylko kilka !! -a Wszystkie Inne -CI -się udały !! -Wszystkie Pozostałe -są tak udane !! -Gdzieś -te Najgorsze takie ZŁE DUSZE – które się miały urodzić już w ludzkich ciałach -no -gdzieś -je -trzeba było ” -umieścić ” – upchnąć ” -żeby -tak złe -by -te Demony -nie niszczyły -INNYCH -tak SZLACHETNIEJSZYCH -tak WARTOŚCIOWYCH tak LEPSZYCH KRAJÓW -no -to -TY -je wrzuciłaś -do tych kilku TRONÓW SZATANA -by te demony -nie mogły zniszczyć INNYCH tak SZLACHETNIEJSZYCH takich LEPSZYCH KRAJÓW ŚWIATA !!

  Odpowiedz
 • 17/09/23 o 10:27
  Permalink

  -Tutaj powinno być jeszcze: (….) ,-tacy notoryczni kłamcy i oszuści -i Ci codzienni Wojenni Podżegacze i Podpalacze ” -bo już od 2014 roku -Tymi NAJWIĘKSZYMI AGRESORAMI na UKRAINIE -celowo zamienionej w TĄ taką SUPER UZBROJONĄ -AMERYKAŃSKĄ -ANTY-ROSJĘ -są USA oraz TA POLSKA !!

  Odpowiedz
 • 18/09/23 o 10:01
  Permalink

  Cytuję: “tania siła robocza, wypełniająca lukę polskiej emigracji, wypchniętej między innymi przez rządy lewicowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej ustami prezydenta Kwaśniewskiego, który tak walczył z bezrobociem, że znalazł alternatywę w postaci emigracji milionów ludzi i „otworzył przed nimi” świat UE.”

  A niby gdzie ci ludzie mieli pracować? Rządy UW i AWS pozamykały, rozdały, rozkradły polskie fabryki i zakłady pracy skazując Polaków na nędzę i bezrobocie. Jedyną alternatywą był wyjazd za granicę do jakichś normalnych krajów. Nie zwalajcie wszystkiego na Lewicę, bo to, co się działo w Polsce było i jest winą rządów centroprawicy.

  Odpowiedz
 • 19/09/23 o 21:27
  Permalink

  -Ech UKRAIŃCY -ech ech ZAŁUŻNY Ech ARESTOWICZ Ech DANIŁOW -dla Was -to dzisiaj -dla Was -to -to jest dzisiaj taki Wielki Wstyd -że -Wy słuchacie -Tych tak SPRZEDAJNYCH ZDRAJCÓW SŁOWIAN -codziennie tak was podżegających dla USA dla WASZYNGTONU -zamiast połączyć się z ROSJANAMI -na nowo w takiej WIELKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII !! -dla Was -to to jest taki Wielki Wstyd -że -Wy słuchacie -takich tych polskich podżegaczy i podpalaczy -zamiast połączyć się z ROSJANAMI !!

  Odpowiedz
 • 22/09/23 o 07:25
  Permalink

  -Jakby ” Solidaruchom ” ( tak określanym w www Neon24. pl ” ) -i PIS -owcom -się udało -to -wtedy – LUDZKOŚĆ -by była dalej w ERZE DINOZAURÓW w MEZOZOIKU -dlatego -teraz -w 2024 w 2025 w 2026 w 2027 -itd -teraz -już – NIC -im -się nie uda – z TYCH ICH dalszych takich ZBRODNICZYCH PLANÓW PIS u DUDY, INTERII -itd -itd !!

  Odpowiedz
 • 22/09/23 o 15:08
  Permalink

  -No -JA -to UKRAIŃCY -ja to DANIŁOW -Ja to ZAŁUŻNY -RIEZNIKOW -ARESTOWICZ -JA to rozumiem od kilku lat -Dlaczego -WY tak dziś gardzicie PUTINEM -SZOJGU, -GIERASIMOWEM, -Pieskowem, Patruszewem -za TĄ ICH SŁABOŚĆ -za TA ICH MIĘKKOŚĆ za TĄ ich SŁABOŚĆ -dla Tych Najgorszych KRAJÓW NATO -ja -to rozumiem -od kilku lat -Dlaczego WY w tym 2023 cim w 2022 -dlaczego -WY dziś tak gardzicie SZOJGU, -PUTINEM, -GIERASIMOWEM -itd –ja -to rozumiem -ale -AMERYKANIE -oni -nie muszą -i -nie powinni -dzisiaj -rozumieć -tak -za wiele -i tak za dużo !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*