Rzeczypospolita

Krucjata anty pedalska made in Poland

imagesRadni w Tuszynie (woj. łódzkie) spierali się, czy Kubuś Puchatek – miś bez majtek i z nieokreśloną płcią – może być patronem placu zabaw. Lokalną dyskusję z Polski dostrzegły zagraniczne media. O tuszyńskich perypetiach Kubusia piszą Washington Post, Newsweek czy Daily Mail. Do tablicy poczuł się też wezwany burmistrz Winnipeg, skąd “pochodzi” Puchatek, który przypomniał, że inne postacie rysunkowe też nie mają kompletnej garderoby.

Dyskusja na temat “obojniactwa” Puchatka zepchnęła wszystkie ważne sprawy (budżet) na dalszy plan – radni z Tuszyna zastanawiali się, czy Kubuś Puchatek może być patronem placu dla zabaw. Kilku z nich podkreślało, że miś bez spodni, z nieokreśloną płcią powinien być zastąpiony przez polskiego reprezentującego narodowe idee(kompletnie ubranego i swojskiego) Misia Uszatka.
Finału ostatecznie nie było, bo sprawa nie doszła do głosowania, a radni najbardziej zaangażowani w dyskusję albo nie startowali w wyborach, albo nie dostali mandatu. To jednak nie oznacza, że spór o misia nie będzie miał dalszego ciągu.Sprawa stała sie medialnie nośna a na nieszczęście zwyczajnych obywateli podłódziego Tuszyna -ich miasto określono mianem “idioci”.
O “hermafrodycznym Puchatku” w czwartek pisał brytyjski “Daily Mail”,chorwacki “Croatian Times” a dzień później o Tuszynie było już głośno za oceanem. Sprawę radnych, którzy nie byli pewni męskości Kubusia, opisały m.in. “Washington Post”, Fox News i “Newsweek”. Dziennikarze tego ostatniego byli bezwzględni dla radnych z Tuszyna i zatytułowali swój artykuł: “Krótka historia idiotów, którzy cenzurują Puchatka”.
Dylematy działaczy spod Łodzi skomentował też Brian Bowman, burmistrz miasta Winnipeg w Kanadzie. Dlaczego akurat on? Bo Puchatek ma kanadyjskie korzenie – postać Kubusia była wzorowana na niedźwiedzicy Winnie, która mieszkała w Winnipeg.
Kubuś Puchatek, czyli Winnie the Pooh z powieści A. A. Milne’a, powstał w 1924 roku. Jego autor tworząc “misia o bardzo małym rozumku”, wzorował się na kanadyjskiej niedźwiedzicy, której imię brzmiało właśnie Winnie. Jej właściciel pochodził z miasta Winnipeg, stolicy prowincji Manitoba.Był nim kanadyjski weterynarz i żołnierz Harry Colebourn, który służył w armii podczas pierwszej wojny światowej. Colebourn kupił w sierpniu 1914 r. w miejscowości White River w Ontario za 20 dolarów osieroconego niedźwiadka, którego matkę zastrzelił myśliwy, i zabrał go do Anglii, gdzie zwierzę stało się maskotką jednostki, w której służył Colebourn.Gdy został skierowany do Francji, Colebourn, nie chcąc, by niedźwiedzicy coś się stało na froncie, oddał ją do londyńskiego zoo, gdzie była wielką atrakcją aż do śmierci w 1934 r. Tam właśnie widzieli ją A.A. Milne i jego syn, pierwowzór książkowego Krzysia – Christopher Robin Milne.

Winnie jest rysunkowym niedźwiedziem który nie nosi spodni ,ale inne postacie z bajek tak lubiane przez nasze dzieci również częto noszą niekompletną garderobę:Kaczor Donald oraz Chip i Dale są również pozbawione spodni, Myszka Miki nie nosi koszulki, a Tony the Tiger jest właściwie goły .Również Kot w butach i Miś Yogi tylko w krawacie może szerzyc zgorszenie wśród obrońców moralności swym naturystycznym podejściem do zycia.
“Misiowa” afera nie kończy się jednak tylko na słowach. Kanadyjscy rysownicy pospieszyli z propozycjami ubiorów dla Kubusia Puchatka i byc może idąc za pomysłem radych z Tuszyna powinno się wziąśc na cenzurowane większośc “podejrzanych” postaci rysunkowych i przykryc je muzułmańską Burką zakrywającą szczelnie cała postac-i po problemie.
teletubbies_tinky_winkyDobrych kilka wiosen temu świat obiegła również podobna afera i jak w tym przypadku również chodziło o ulubionych przez dzieci wesołych bohaterów.Jerry Falwell, konserwatywny pastor uznał wtedy, że Tinky Wnky “promuje homoseksualność”, albowiem fioletowy kolor oraz trójkąt na głowie wskazują na symbole ruchu LGBT.Afera “pedalska” miała swój ciąg dalszy w Polsce : w 2007 roku Ewa Sowińska, ówczesna Rzeczniczka Praw Dziecka, powiedziała w rozmowie z magazynem “Wprost”: “Zauważyłam, że Tinky Winky ma damską torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst (…) Poproszę moich psychologów z biura, by obejrzeli bajkę “Teletubbies” i ocenili, czy może być ona pokazywana w telewizji publicznej”bowiem może ona swą swobodą sexualną promowac i siac zgorszenie.
Jak widac co jakiś czas w Polsce wybuchają ogniska niepokoju o stan naszej religijnej wiary i moralności. Czy to urzędnicy państwowi czy kościół kompromitują się przed całym światem ośmieszając swoich obywateli ,wpędzając w odmęty absurdu i ciemnogrodu.

(Visited 119 times, 1 visits today)

One thought on “Krucjata anty pedalska made in Poland

  • sizar_123

    Coraz bardziej jest czego sie bac ja niechcem zeby mi geje chodzily po polsce jest wolnosc jak mi sie praca niepodoba to zmieniam jak sie gejom niepodoba ze w polsce nie sa na rowni to propnuje wyjazd, to choroba i niech nikt nie mowi ze to nie choroba bo tak jest niestety to choroba jak alkoholizm choroba niszczaca gospodarke i ludzkosc a to wszystko przez ogolny dostep do porno itd. Ludzi wszyscy sa glupi nie widza zagrozen i popadaja w ignorancje. Gejostwo to nie ewolucja….

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*