Nie chcę, by to była moja wojna!

Specjalna operacja denazyfikacyjna na terytorium Ukrainy rozpoczęła się 24. lutego 2022 roku. Po wieloletnich prowokacjach militarnych junty z Kijowa, Federacja Rosyjska weszła w proces  demilitaryzacji przepełnionego nacjonalizmem, szowinizmem i antyrosyjską histerią – części najbardziej przepełnionego nienawiścią narodu ukraińskiego. Mijają miesiące. Informacje, mówiące o żywotnym interesie globalnego pieniądza w konflikcie Rosji z zainteresowanymi jej zniszczeniem – te sprawy wychodzą już z pokoju „teorie spiskowe”, a podawane są dziś w oficjalnych mediach głównego nurtu jako zupełnie prawdziwe.

Miliarder Larry Fink w liście do akcjonariuszy BlackRock napisał, że wojna w Ukrainie kończy okres globalizacji jaki znamy i jest to jak najbardziej na rękę wielkiemu pieniądzowi i wizjonerom globalnych zmian. Wszyscy bogacze stoją, biją brawo i czekają na nadchodzący deszcz pieniędzy. Konflikt i bezprecedensowe w historii sporów militarnych sankcje, nakładane na Rosję – kraj, który się broni przed śmiertelną partią szachów – zmieniają podejście rządów i firm, a co za tym idzie, zmienią globalny ruch  światowych łańcuchów dostaw.

To, co nazywaliśmy naczyniami połączonymi – dziś przechodzi do historii. Wielki kapitał, BlackRock, australijski miliarder Andrew Forrest, UE, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i inni postępują według planu stworzenia na terenie „byłej”, zniszczonej Ukrainy państwa dla globalnych zamordystów modelowego. Prezydent, aktor jednej sztuki, Wołodymyr Zełenski, mimo zniszczeń kraju, upadku ekonomicznego i demograficznego swej „ojczyzny” widzi pozytywny akcent obecnej trudnej sytuacji Ukrainy. — „Wykorzystamy fakt, że to, co zniszczyli Rosjanie, można łatwo zastąpić najnowszą, najnowocześniejszą zieloną i cyfrową infrastrukturą”. Potrzebny jest bilion dolarów, może kilka…

16. listopada 2022 r. – BlackRock i Ministerstwo Gospodarki Ukrainy („MG”) podpisały protokół ustaleń, na mocy którego BlackRock FMA zapewni wsparcie doradcze przy projektowaniu ram inwestycyjnych, jakich celem jest stworzenie możliwości udziału inwestorów publicznych i prywatnych w przyszłej odbudowie i ożywieniu ukraińskiej gospodarki. Jak na razie „polska siostra wielkiej Ukrainy” została postawiona do kąta i nikt już z wielkich graczy nie wspomina o trudzie i poświeceniu, jakie nasz kraj wniósł w to, by Ukraina nie wykrwawiła się w pierwszych miesiącach ofensywy FR.

Spotkanie  OBWE kilka dni temu odbyło się w Polsce, w Łodzi. Do Łodzi przyjechali przedstawiciele tylko 57 państw OBWE, delegacja rosyjska dzięki nikczemnej postawie Polski nie została wpuszczona.  Przewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Margareta Cederfelt, zgodnie z przyjętą przez organizację szowinistyczną linią programową wezwała do powołania instytucji wysokiego szczebla do zbadania rosyjskich zniszczeń na Ukrainie i obarczenia FR kosztami naprawczymi. Mówiła, iż Rada Ministerialna OBWE powinna wskazać, że Rosja podeptała Akt Końcowy Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, podpisany w Helsinkach w 1975 r. Cederfeld stwierdziła też, iż muszą być prowadzone śledztwa i postawione oskarżenia za wszystkie rosyjskie zbrodnie wojenne, popełnione na Ukrainie.

Josep Borell, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa proponuje powołanie specjalnego trybunału do spraw ścigania rosyjskich zbrodni na Ukrainie. Unia Europejska zajęła rosyjskie aktywa o wysokości prawie 20 miliardów euro i ma kontrolę nad ponad 300 miliardami [euro] rezerw finansowych rosyjskiego banku centralnego, które zamierza ukraść, spinając ten akt w jakieś pseudo ramy prawne! Globalny kapitał i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej wsparciem dla turbo szowinizmu wyhodowały Rosji największego wroga w historii. To wróg niczym wściekła bestia – warczy, gryzie i zabija, wrzucając wszystko na popularne social media. (Cdn.)

Roman Boryczko,

grudzień 2022

(Visited 15 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*