Szkoci nie chcą BBC!

 

 

 

 

 

 

 

Premier Alex Salmond z Partii Narodowej (Scottish National Party) od dawna mówi o programie tworzenia w Szkocji narodowych mediów. Rząd w Edynburgu przeznaczy na ten projekt 80 milionów funtów. Nie jest tajemnicą, że Szkocja nie chce dłużej BBC jako mediów narodowych. Jeśli do tego dojdzie, to strumyk dotacji dla BBC zostanie zatrzymany! Za czym opowiadają się jasno i głośno wyborcy SNP

Dziennikarzom BBC Scotland od lat zarzuca się stronniczość oraz wielkie problemy z etyką zawodową! W Szkocji zostanie powołana rada d/s mediów, czyli Scottish Press Council odpowiednik British Jurnalist Council. Niejednokrotnie podnoszono w Edynburgu zagadnienie kontroli szkockich mediów  przez  polityków z Westminster, czyli z Londynu. W sytuacji posiadania – na dzień dzisiejszy –  autonomii, nie może być tak, aby główne media Szkocji były kontrolowane przez  londyński rząd! Mówi o tym sam premier Salmond – Szkoci mają prawo do własnych, narodowych mediów!

W 2014 roku oczekiwane jest przecież referendum w/s niepodległości, prawdopodobnie Szkocja stanie się wolnym krajem, a ciągle nie ma własnych mediów – własnej, narodowej TV, nawet radia! Projekt powstania szkockich mediów zakłada też miejsce dla mniejszości narodowych, np. mniejszość polska ma już zagwarantowany swój czas antenowy w nowej szkockiej telewizji. Jednoczenie na siłę, wprowadzane przez Unię Europejską – w Szkocji po prostu nie przejdzie!

 

Andrzej M. Szumiło

 

Na zdjęciu autora: premier Alex Salmond

 

Za: www.polscott24.com

 

 

 

One thought on “Szkoci nie chcą BBC!

  • 29/11/12 o 09:06
    Permalink

    Mamy prawo placic na swoje media ,nie mamy nawet wlasnej gazety nie mowiac o mediach typu tv ,radio etc … pytanie tylko czy 80 baniek wystarczy ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*