Bracia-bliźniacy Kononowiczowie śmiertelnymi wrogami banderowskiej Ukrainy (2)

Do czasu aresztowania Michaił Kononowicz kierował Komsomołem Ukrainy. Był wiceprzewodniczącym Komitetu Antyfaszystowskiego Ukrainy. Aleksander Kononowicz był jego pierwszym zastępcą i redaktorem naczelnym trzech komunistycznych portali. W 2014 roku, u szczytu walk w Donbassie, w ramach kampanii Komsomoł dla pokoju, komunistyczni towarzysze jako pierwsi ze wszystkich organizacji politycznych i partii na Ukrainie udali się do Donbassu. Pomoc humanitarna dotarła do sierocińca dla niepełnosprawnych dzieci w Ługańsku. Po tej wyprawie ich życie zamieniło się w piekło. SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) i kontrolowani przez nią neonaziści publicznie zaczęli ich ścigać – coś w rodzaju ukraińskiej wersji Operacji Kondor.

Lata po Majdanie w Kijowie dla opozycji były istnym koszmarem. Komuniści nie byli tylko prześladowani. Setki komunistów trafiło za kraty, zwolennicy byli uprowadzani, zabijani i torturowani przez „szwadrony śmierci”, kontrolowane przez SBU. To jednak nie złamało oporu środowisk lewicy – organizowano dalej antywojenne i antyfaszystowskie demonstracje przed ambasadami USA i UE w Kijowie, wiece przed administracją prezydenta i przed budynkiem Rady Najwyższej. Przypomnijmy, że bracia Kononowicze w 2019 roku opowiadali się za zakończeniem wojny domowej w Donbassie. W 2020 roku bracia byli też przeciwni próbie zamachu stanu na Białorusi.

 

X X X

Tuż przed rozpoczęciem ataku FR na Ukrainę, a wiadomość szerzej rozniosła się 6. marca 2022 roku, bracia zostają aresztowani za „akcję zajęcia budynku administracyjnego w Kijowie”… Ale nie ma na to dowodów: ani dokładnego miejsca „akcji”, ani czasu i okoliczności „napadu”, ani jednego nagrania wideo (mimo że wszystkie takie budynki są naszpikowane kamerami), a „świadkowie” nie pamiętają dobrze wszystkich zdarzeń. Zostali porwani przez SBU i przetrzymywani w piwnicy przez 4 dni i bici do nieprzytomności. Połamano im nosy i żebra, byli praktycznie okaleczeni.

SBU chciało przyznania się do nieistniejących zbrodni i oczerniania kolegów komunistów i antyfaszystów. W więzieniu władze ukraińskie próbowały złamać wolę braci, toteż przetrzymywano ich w izolatkach w nieludzkich warunkach. Nie karmiono ich przez tydzień, nie pozwolono się umyć. Po raz pierwszy dopiero po 20 dniach aresztu otrzymali pierwszą kostkę mydła i wypili gorącą herbatę. Nie pozwolono im porozumieć się z rodziną, a nawet z prawnikiem. Śledczy zaproponowali im układ: przyznać się do nieistniejącej winy oraz oczernić towarzyszy z partii komunistycznej i ruchu antyfaszystowskiego. Po ich kolejnej odmowie wrzucono do celi z kryminalistami, którzy mieli ich bić i zabić. Ale nawet zbrodniarze okazali się szlachetniejsi od ukraińskiego reżimu: nie dotknęli ich.

Świat lewicowy grzmiał. Ukraina została potępiona przez Ligę Młodych Komunistów Wielkiej Brytanii. W proteście brytyjscy komuniści rozwinęli swój sztandar podczas meczu piłki nożnej między Ukrainą a Szkocją, który odbył się 1. czerwca 2022 roku. Brytyjczycy domagają się natychmiastowego uwolnienia aresztowanych i zaprzestania represji politycznych wobec ukraińskich komunistów. „Nie zatrzymamy się, dopóki nasi towarzysze nie będą wolni!”. Dziesiątki międzynarodowych organizacji lewicowych, grupa red oi skinheads z Włoch – Banda Bassotti, czy Światowa Federacja Młodzieży Demokratycznej, opowiedziały się za Kononowiczami. Nawiasem mówiąc, głos Rosji w tej kampanii brzmiał bardzo nieśmiało. Tymczasem warto byłoby zamienić nazistów z Azowa na braci Kononowiczów. Ale Kreml wolał ratować z niewoli zbankrutowanego ukraińskiego polityka Wiktora Medwedczuka. (Cdn.)

 

1. maja 2023,

Roman Boryczko

3 komentarze do “Bracia-bliźniacy Kononowiczowie śmiertelnymi wrogami banderowskiej Ukrainy (2)

 • 18/05/23 o 02:08
  Permalink

  -Kiedyś TA NAZISTOWSKA POLSKA PIS u straci wszystko -ale po wszystkim -kiedyś ROSJANKI -w Przyszłości będą płaciły bardzo dobrze za adopcję polskich dzieci -i ja widziałem jak kiedyś w tej bogatej ZWYCIĘSKIEJ ROSJI -będzie kiedyś taka moda -że kiedyś każda ROSJANKA -będzie mieć chciała jako to swoje trzecie lub czwarte dziecko -chociaż to jedno dziecko z Polski !! choć one będą adoptowały -i białoskóre -prosto-okie dzieci z Czech Słowacji z WŁOCH z Niemiec z ANGLII, SZKOCJI z KRAJÓW BENELUKSU -z Krajów Nordyckich Danii Finlandii Szwecji – bo – same będą rodziły -tylko po jednym lub dwojgu własnych !! -Coś mi tak wtedy wychodziło -że -tych -białoskórych dzieci w TEJ już BOGATEJ ZWYCIĘSKIEJ ROSJI -ich -procentowo będzie za mało bo TA BOGATA ZWYCIĘSKA ROSJA -będzie miała bardzo wielką EMIGRACJĘ RODZIN z PAKISTANU z EGIPTU z INDII, z BENGALU z wielu KRAJÓW ARABSKICH i WIELKĄ EMIGRACJĘ ze ŚRODKOWEJ i POŁUDNIOWEJ AMERYKI ale ROSJANKI dalej będą rodziły tylko dwa własne tylko dwa własne lub jedno dziecko -i o te białe dzieci -będzie dość trudno !! -Za każde dziecko -będzie w ROSJI -co miesiąc specjalny zasiłek -i -już przy czworgu -MATKA -nie będzie pracować wcale zawodowo poza domem ! -ale -ja parę lat temu tak zobaczyłem -ze te Kadetki Szkół Oficerskich ze sputników też będą chciały “-mieć chociaż jedno “-białe Słowiańskie dziecko z Polski !!

  Odpowiedz
 • 27/05/23 o 11:56
  Permalink

  -Nawet Najlepiej Wyszkolona nawet NAJSILNIEJ UZBROJONA -we wszystkie Te Najbardziej Śmiercionośne Konwencjonalne Żadła NATO -UKRAINA -tak tymczasowo: -tak zamieniona w “-TĄ “-SUPER-SILNĄ -AMERYKAŃSKĄ “-ANTY-ROSJĘ ” -ONA -i tak -kiedyś powróci na STRONĘ ROSJI -na Stronę TYCH BOGATYCH ZWYCIĘSKICH ROSJAN -do jakiejś NOWEJ -TAKIEJ ZWYCIĘSKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII -chociaż: -to: -Kiedy ? -Kiedy powróci ?? -Kiedy powróci ?? -To -To -jest dzisiaj NAJWIĘKSZA TAJEMNICA -której -nikt nie zna -i -o NIEJ -nie wie !! -ale -w PRZYSZŁOŚCI -i tak powróci do Takiej NOWEJ ZWYCIĘSKIEJ UNII -TYCH -już BOGATYCH ZWYCIĘSKICH SŁOWIAN !!

  Odpowiedz
 • 28/05/23 o 05:27
  Permalink

  -Spokojnie ROSJANIE -musicie wierzyć !! -Na YOU-TUBE w CHIŃSKICH MIASTACH -już jest dziś widać: -jak CHIŃCZYCY i WY -rządzicie ŚWIATEM -jak wasze są wszystkie TRZY OCEANY !! -Wszystkie należą do TEJ tak licznej CHIŃSKIEJ MARYNARKI do TEJ tak LICZNEJ CHIŃSKIEJ FLOTY -ale i do WAS ROSJANIE -przy NICH !! -Spokojnie ROSJANIE -musicie wierzyć !! -Nie ma znaczenia dzisiejsza podłość i nikczemność waszych wrogów ! -Wasi WROGOWIE -stracą wszystko -a Was -TETEOHINNAM -ONA tak NAJMĄDRZEJSZA tak NAJWSPANIALSZA -ONA -WAS -tak wspaniale podniesie !! -Do CHIN i ROSJI -będą należeć wszystkie Morza -do CHIN i ROSJI -będą należeć TRZY OCEANY !! -Widać to dzisiaj w CHIŃSKICH MIASTACH -już na YOU-TUBE !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*