Zaczyna się korupcyjna ruleta Polonii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaczyna się właśnie korupcyjna ruleta konsulatów i ambasady polskiej w Londynie. Do końca roku rozdzielone mają być 52 miliony złotych, zafundowane przez widocznie bardzo bogatych polskich  podatników. Teraz Polacy z kraju zafundują domy, samochody, biura i komputery zamożnym Polonusom w  Wielkiej Brytanii. Rzecz jasna nikt, kto ma choć trochę uczciwości i szacunku do samego siebie – o te pieniądze zabiegać nie będzie… Na Wyspach podobny proceder jest określany przez  prawo prasowe jako KORUPCJA POLITYCZNA.  Redakcje, którym udowodni się przyjęcie pieniędzy od polityków – mogą spodziewać się  interwencji British Jurnalist Council oraz definitywnego zakończenia działalności!

Osoby, dające się skorumpować, mogą otrzymać zakaz wykonywania zawodu dziennikarza nawet dożywotnio! Patrz  sprawa dziennikarzy od Murdocha – precedensy już są. Trzeba też wiedzieć, że  ruleta dotacyjna nie kręci się tylko w tym roku, została rozbujana od roku 2004 i trwa o dziś. Polski podatnik zapłacił  już za istnienie  „redaktorów”  na Wyspach miliony  funtów! 

Osobiście znam dwa przypadki dotowanych, którzy byli poszukiwani przez prokuratury w  Polsce.  Polski podatnik mało, że nie wiedząc o tym korumpował prasę, to jeszcze wspierał swymi pieniędzmi przestępców! A wszystko za zgodą konsulatów i ambasady… Jednak to, co zaraz  się wydarzy nie miało jeszcze miejsca – obecnie powołane zostały komitety z  przedstawicieli organizacji polonijnych. Dla przypomnienia – w UK nie ma żadnych organizacji polonijnych! Dlaczego? Otóż za takową można uznać tylko taką organizację, której władze są wybierane w demokratycznych wyborach – a przecież nic takiego tutaj jeszcze nie nastąpiło! Tak wynika z moich wieloletnich obserwacji.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że zbiorą się kliki, które między siebie rozdysponują 52 miliony złotych, podarunek od polskich podatników. Gdybyście zobaczyli stan majątków tych, którym będziecie płacić na ich auta, wycieczki, wakacje w roku 2013  – bylibyście Państwo zdziwieni!  No cóż , to jest jednak swego rodzaju frajerstwo, dajecie się okradać w biały dzień, ale to chyba nic nowego… Polacy uczą się wolno. Niekiedy zbyt wolno…

Od ponad roku staramy się dotrzeć do spisu redakcji, obdarowanych publicznymi pieniędzmi, jednak MSZ zapowiedziało już słowami swojego wiceministra, że dane te nie będą ujawniane!  Ładnie? Płacicie ludzie, ale nie wolno wam zapytać – na kogo!!!  Będziemy bacznie się przyglądać  komisjom, powołanym do rozszabrowania publicznych pieniędzy – podobno nazwiska tych specjalistów zostaną podane do wiadomości publicznej. Spektakl został  rozpoczęty… Koło fortuny sprzyja jedynie wybrańcom losu. W tym przypadku los nie jest ślepy – promuje wyłącznie „swoich”.

 

Andrzej M. Szumiło

 

Na zdjęciu: polska ambasada w Londynie

Pierwodruk: www.polscott24.com

 

One thought on “Zaczyna się korupcyjna ruleta Polonii

 • 31/10/12 o 10:59
  Permalink

  Przypominam Szanownym Dyskutantom, iż jest to portal HUMANISTÓW 🙂
  Ponieważ dialog pod artykułem odbiegał od standardów, jakie staramy się utrzymać i przerodził się w prywatną przepychankę (co już całkowicie kłóci się z założeniami Bezjarzmowia) i takież ataki – powędrował do archiwum i nie będzie udostępniany Czytelnikom.

  Bardzo proszę na przyszłość o przestrzeganie podstawowych zasad prowadzenia dyskursu, a zwłaszcza o nie operowanie nazwiskami, jeśli nie padają one w samym tekście. Co się komu z czym kojarzy – to już zupełnie inna bajka 🙂

  Ważny jest sam poruszony problem – mamy nadzieję, iż życie zweryfikuje jego tezę i wykaże słuszność lub błędną ocenę sytuacji.

  Pozdrawiam,
  Lech L. Przychodzki

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*