Upiór z Washingtonu ssie krew na Ukrainie

Z wyjątkiem Polski i być może Rumunii, żadnemu z członków NATO nie spieszy się z mobilizacją sił do długiej, wyczerpującej wojny z Rosją na wyniszczenie Ukrainy, a potem Europy.

Podczas przemówienia wygłoszonego 29. listopada 2022 roku wiceminister obrony narodowej reżimu w Warszawie, dążącego do wojny  z Rosją, Marcin Ociepa, powiedział: „Prawdopodobieństwo wojny, w którą będziemy zaangażowani, jest bardzo duże. Zbyt wysokie, abyśmy traktowali ten scenariusz wyłącznie hipotetycznie”.

MON podobno planuje powołanie w 2023 roku 200 tys. rezerwistów na kilkutygodniowe szkolenie, ale obserwatorzy w Warszawie podejrzewają, że ta akcja może łatwo doprowadzić do narodowej mobilizacji. Faszyści, zainstalowani w Warszawie, dążą do wojny z naszymi wschodnimi sąsiadami bardzo zaciekle, wręcz potwornie. Tymczasem w administracji Bidena narasta obawa, że ukraiński wysiłek wojenny załamie się pod ciężarem rosyjskiej ofensywy.

W wywiadzie opublikowanym w The Economist szef Sił Zbrojnych Ukrainy, gen. Walerij Załużny przyznał, iż rosyjska mobilizacja i taktyka działają. Zasugerował nawet, że siły ukraińskie mogą nie być w stanie oprzeć się nadchodzącemu rosyjskiemu atakowi. Jednak Załużny odrzucił wszelkie pomysły wynegocjowania ugody, wręcz przeciwnie zaapelował o więcej sprzętu i wojskowego wsparcia. Następnie upierał się, iż mając 300 nowych czołgów, 600 do 700 nowych bojowych wozów piechoty i 500 nowych haubic, nadal może wygrać wojnę z Rosją. Prawdę mówiąc, generał Załużny nie prosi o pomoc, prosi o nową armię. Na tym polega największe niebezpieczeństwo dla Washingtonu i jego sojuszników z NATO.

Kiedy źle się dzieje z polityką zagraniczną Washingtonu, prawdziwi wyznawcy wielkiej sprawy zawsze czerpią głęboko ze studni ideologicznego samooszukiwania się, aby przygotować się na ostateczną bitwę. Blinken, Austin i reszta partii podżegaczy wojennych nadal przysięgają wieczne wsparcie dla Kijowa bez względu na koszty. Chętnie poświęcają realizm na rzecz pobożnych życzeń, pławiąc się w rozgłosie i autopromocji podczas każdej publicznej wizyty na Ukrainie.

Ten spektakl przerażająco przypomina wydarzenia sprzed ponad 50 lat, kiedy wojna zastępcza Washingtonu w Wietnamie zawodziła. Sceptycy w administracji Johnsona co do zasadności interwencji w Indochinach w celu ratowania Sajgonu, schowali głowy w piasek, aby nie popaść w niełaskę i nie stracić publicznych profitów. W 1963 roku Washington miał już 16 000 doradców wojskowych w Wietnamie. Pomysł, że Washington wspiera rząd w Wietnamie Południowym, który może nie wygrać z Wietnamem Północnym, został odrzucony z miejsca. Ówczesny sekretarz stanu, Dean Rusk, powiedział: „Nie wycofamy się, dopóki wojna nie zostanie wygrana”.

Wiosną 1965 roku amerykańscy doradcy wojskowi już umierali. Generał Westmoreland, ówczesny szef Dowództwa Wsparcia Wojskowego w Wietnamie, raportował do prezydenta Lyndona B. Johnsona: „Coraz bardziej jest oczywiste, że obecny poziom pomocy Stanów Zjednoczonych nie może zapobiec upadkowi Wietnamu Południowego… Wietnam Północny wkracza na południe… Działając na prośbę rządu Wietnamu Południowego, należy podjąć decyzję o jak najszybszym zaangażowaniu 125 000 żołnierzy amerykańskich, aby zapobiec przejęciu władzy przez komunistów”.

Bezwarunkowe poparcie administracji Bidena dla reżimu Zełenskiego w Kijowie osiąga strategiczny punkt zwrotny, podobny do tego, który LBJ osiągnął w 1965 roku i wysuwa teraz podobny argument w odniesieniu do Ukrainy. Podobnie jak Wietnam Południowy w latach 60. przegrał wojnę, tak teraz Ukraina przegrywa wojnę z Rosją.

Ukraińskie szpitale i kostnice są wypełnione po brzegi rannymi i umierającymi ukraińskimi żołnierzami. Pełnomocnik Washingtonu w Kijowie roztrwonił kapitał ludzki i znaczną pomoc natowskich bandytów w serii samobójczych kontrofensyw. Ukraińscy żołnierze obsługujący linie obronne naprzeciw rosyjskich żołnierzy na południu Ukrainy są odważnymi ludźmi, ale nie są głupcami. Spartanie pod Termopilami byli odważni, a mimo to zginęli.

Biden amerykańskim niewolnikom opowiada ideologiczne frazesy o wolności, demokracji i walce narodu ukraińskiego o zwycięstwo. Żaden inny problem nie obchodzi teraz amerykańskich niewolników, według reżimu nazistowskiego w Washingtonie. Żadne inne marzenie milionów mieszkańców Ukrainy i Europy Wschodniej rzekomo nie istnieje… Nie mówi jeszcze o ataku NATO na Rosję. Zamiast tego proponuje wysłać na Ukrainę kierowaną przez USA koalicję chętnych, składającą się z amerykańskich, polskich i rumuńskich psów wojny, aby ustanowić naziemny odpowiednik „strefy zakazu lotów”. Proponowana przez niego prowokacja ma być podobną misją ludobójczą jak w Iraku, Afganistanie, Syrii i wielu innych krajach zniszczonych przez amerykańskich nazistów, mającą na celu stworzenie bezpiecznej strefy w najbardziej wysuniętej na zachód części Ukrainy dla sił ukraińskich i uchodźców, walczących o przetrwanie niszczycielskich kontrataków Rosji. (Cdn.)

Andrzej Filus

Wszystkie zdjęcia – syryjskie Aleppo jak Warszawa po 1944 roku

6 komentarzy do “Upiór z Washingtonu ssie krew na Ukrainie

 • 20/05/23 o 22:05
  Permalink

  -Wy UKRAIŃCY i ROSJANIE -już się nie bójcie -w którymś momencie -nawet -TONANTZIN -tak Najwspanialsza tak Kochająca Przebaczająca -nawet i ONA -dłużej nie będzie chciała już bronić -iluś tych Wielkich Amerykańskich Miast -przed Tym ich Końcem przed dla nich Karą -przed TYM JEZUSEM z ROSYJSKIEGO PRAWOSŁAWIA -Takim POTĘŻNYM BOGIEM ROSYJSKIEJ ARMII, -przed KONFUCJUSZEM, przed CHIŃSKIM BUDDĄ przed SWYMI ROSYJSKIMI i CHIŃSKIMI GENERAŁAMI -i -nawet ONA -kiedyś -je wyda -na ich Zniszczenie na ich Zagładę !!

  Odpowiedz
 • 25/05/23 o 17:20
  Permalink

  -Polacy Polki -żyją dzisiaj -jak w jakimś Narkotycznym Pijackim ŚNIE -codziennie -są -tak ogłupieni -tak odurzeni ! -tak zamroczeni ! .. -tak się dziś ciesząc: -Że: “-Dziś POLACY -mogą dziś tak codziennie -tak bezkarnie ” -obrażać RUSKICH ” i tak bezkarnie -zabijać -Setki, -i Tysiące -młodych Rosyjskich poborowych i wojskowych -Polacy -żyją dzisiaj -jak w jakimś Narkotycznym Pijackim Śnie -codziennie -są tak ogłupieni -tak odurzeni -tak zamroczeni -a: -MORAWIECKI, DUDA Błaszczak i PIS -ONI -naprawdę -dziś ryzykują Śmiercią lub Życiem -w Jednej ZŁEJ CHWILI: -KILKU MILIONÓW POLAKÓW POLEK !!

  Odpowiedz
 • 25/05/23 o 21:41
  Permalink

  -Nic moje wizje -się nie sprawdzają ! -a JA -tak na znowu przed chwilą tak zobaczyłem na YOU-TUBE -i tak wyraźnie ujrzałem w BUSAN w KOREI POLUDNIOWEJ w Tej Wielkiej Stoczni HYUNDAY-a -SZOJGU, -GIERASIMOWA, -PIESKOWA -i ŁAWROWA -i PUTINA -jak -Oni -zamawiają Nowe Najnowsze Rosyjskie Fregaty i Niszczyciele -i zamawiają SILNIKI OKTRĘTOWE do tych tak szybkich ROSYJSKICH FREGAT i NISZCZYCIELI -jak GIERASIMOW -tak podaje taką grubą księgę -ze składanymi rysunkami technicznymi -tych silników okrętowych do Tych tak szybkich ROSYJSKICH FREGAT ” i bardzo szybkich lekkich Krążowników Niszczycieli -ale -i jakieś Specjalistyczne Cywilne Statki -rzeczne na Wielkie Rzeki SYBERII i te Specjalistyczne Statki Morskie -do tych Cywilnych FLOT ROSYJSKICH na SYBERII i w EUROPIE -i -w innych takich Pięknych Ciepłych Miejscach na ZIEMI -ONI -w BUSAN -także zamawiali !! -ROSJANIE wolą podawać te Rysunki w tej tradycyjnej ich formie -na papierze i pergaminie -chociaż te komputerowe ich wersje -mają także ! -ale -dwa lata temu w Czerwcu 2021 Roku i tym w Poprzednim Czerwcu 2022 -te moje bardzo Podobne Wizje -ONE -kompletnie się wtedy -nie sprawdziły !!

  Odpowiedz
 • 26/05/23 o 22:04
  Permalink

  -Wszystko jest dobrze !! -wszystko jest dobrze ! -Z PUNKTU WIDZENIA -TYCH Wielokrotnie od Nas lepszych Ważniejszych i Szlachetniejszych TYCH NIEZACHODNICH KRAJÓW NARODÓW ŚWIATA -wszystko jest dobrze i – już niedługo -Te Rosyjskie Bazy Wojskowe i te Chińskie Bazy Wojskowe -będą we wszystkich tak Pięknych Gorących Krajach -w których potrzeba i na tych Wyspach i na tych Morzach i Oceanach -gdzie są potrzebne gdzie potrzeba -wszystko jest dobrze -tylko -ci tacy -tak beznadziejnie głupi -Ci tacy Szalejący tacy tak Krwawi Polscy Egocentrycy -polscy naziści -i -tak bezczelni -Polscy Codzienni Wojenni Podżegacze z AMERYKAŃSKICH AGENTUR w POLSCE -oni -nie rozumieją swojej roli -i – ONI -nigdy -nie rozumieli ROLI POLSKI -i -Tej -ROLI IZRAELA -czy może jeszcze -i paru krajów !!

  Odpowiedz
 • 22/06/23 o 13:01
  Permalink

  -Dzisiaj jest znowu ICH WIELKIE ŚWIĘTO -wszystkich tych POLSKICH -ANTY-SŁOWIAN -z tylu AMERYKAŃSKICH AGENTUR w POLSCE -znów jest kolejna już ROCZNICA -Tamtej POPRZEDNIEJ wtedy NIEMIECKIEJ ” BARBAROSSY ” -Przez GEOGRAFIĘ -przez to swe położenie geograficzne -POLSKA -ta próbująca tak Zniszczyć ROSJĘ -ta nasza POLSKA -Ona -naprawdę -nie jest -ROSJANOM -potrzebna -do niczego !! -Ta Polska -nie jest ROSJANOM -potrzebna -do niczego !! -bo -Polska -leży -dużo za daleko -od Tych Prawdziwych NAJGORSZYCH WROGÓW ROSJAN -od tych NAJGORSZYCH ŚMIERTELNYCH WROGÓW ROSJAN, UKRAIŃCÓW BIAŁORUSINÓW -i wszystkich SŁOWIAN z Tego BIBLIJNEGO ” WIELKIEGO BABILONU “-między WODAMI Wielkich MÓRZ i OCEANÓW !! ” -Polska -naprawdę -nie jest ROSJANOM -potrzebna do niczego -tylko -po 1989 roku -Ci tacy WIELCY GŁUPCY -z AMERYKAŃSKICH AGENTUR w POLSCE: ” Solidaruchy “, KOR -owcy ” -AWS -owcy ” -a dziś: “-PIS owcy -Te “-POPIOŁY -Połowy NATO ” -Ci tacy chciwi na dolary WIELCY GŁUPCY -Oni -nigdy -nie rozumieli -Tej SWOJEJ ROLI -i – ONI -dalej -nie rozumieją Tej SWOJEJ ROLI !!

  Odpowiedz
 • 24/09/23 o 16:55
  Permalink

  -Patrzę się na te podręczne kieszonkowe kalendarze z tego 2019 roku -bo jeden -sobie tak postawiłam przed komputerem -I -NIC -i Nic !! -NIC -się TE moje Dawne Wizje -nie sprawdziły !! -Ja takich -rzeczy -jak TE dziś takie krwawe TE dziś AMERYKAŃSKIE KONWENCJONALNE JATKI -takie KONWENCJONALNE JATKI MŁODYCH SŁOWIAN na UKRAINIE -Ja -Ich w 2017 w 2018 w 2016 -wtedy -ich nawet -JA -nie widziałem ! -bo SZOJGU -PUTIN -mieli TĄ RUŚ KIJOWSKĄ -w Całości przejąć !! -Mieli -JĄ -PRZEJĄĆ do TEJ tak WIELKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII -Takich ZWYCIĘSKICH BOGATYCH SŁOWIAN !! -takiej jak w Latach 1945 do 1989 go !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*