Posłowie chcą szczepić Polaków pod przymusem, ale sami załatwili sobie brak obowiązku szczepień!

Niektórzy posłowie chcą prawnego obowiązku szczepień dla Polaków, ale sami zagłosowali przeciwko przymusowemu szczepieniu parlamentarzystów!

Teraz już wiemy, ile są warte szumne hasła parlamentarzystów o solidarności w walce z pandemią Covid-19. Krzykacze, nawołujący do tego, aby nakazać Polakom szczepienia na koronawirusa pod różnymi groźbami, sami okazali się tchórzami, którzy chcą sobie załatwić święty spokój.

Późnym wieczorem 11. stycznia, odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, na którym głosowano nad przyjęciem poprawki o obowiązku covidowych szczepień dla posłów i senatorów. Okazało się, że projekt został odrzucony!

12. stycznia wielu z tych zdrajców zaczęło asekuracyjnie mówić o pomyłce!

Wśród tych, którzy zagłosowali przeciwko, jest Bolesław Piecha – wielki zwolennik szprycowania – który uznał, że nie musiał głosować za, bo „minister może na drodze rozporządzenia wprowadzić taki obowiązek”.

Była wicepremier – Jadwiga Emilewicz – tłumaczyła się tym, że „banalnie przeoczyła” fakt, że zagłosowała przeciwko, choć zamierzała być „za”.

Na „nie” był także jeden z pomysłodawców projektu ustawy o weryfikacji przez pracodawców szczepień pracowników  – Czesław Hoc. On także zagłosował przeciwko przymusowemu szczepieniu ludzi z Sejmu i Senatu!

Za przyjęciem poprawki, dotyczącej obowiązkowych szczepień dla posłów i senatorów, zagłosowało 10 posłów Koalicji Obywatelskiej, 4 posłów Lewicy, jeden poseł Koalicji Polskiej oraz jeden poseł Polski 2050. Przeciwnych było 14 posłów Prawa i Sprawiedliwości, jeden poseł Konfederacji oraz 1 poseł koła Polskie Sprawy.

Z 33 biorących udział w głosowaniu za obowiązkiem szczepień dla parlamentarzystów, było 16 posłów, przeciwko również było 16. Jedna osoba wstrzymała się od głosu, a 11 nie głosowało w ogóle.

Jeśli więc PiS nakaże Polakom szprycować się na Covid-19, to strzeli sobie kolejnego samobója.

To już nawet nie są „Himalaje hipokryzji”. To coś znacznie większego. Polska władza pokazała dobitnie, że chce ze społeczeństwa uczynić „królika doświadczalnego”, podczas gdy ona będzie sobie nas spokojnie obserwować, zarabiając po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie i udając, że troszczy się o los Polaków, gdy obywatele zdychają z powodu preparatów, których sami posłowie i senatorowie się obawiają.

Za: https://twitter.com/MarekRutka/status/1480998417396645895

 

(Visited 11 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*