Legalny biznes?

 

 

 

 

 

Temat  ten przewija się u nas od jakiegoś czasu, chodzi o  tzw. „autoryzowanych dystrybutorów” dekoderów  TV cyfrowej  z Polski. Są ich  setki, jeśli nie  tysiące  na  terenie  całej  Wielkiej Brytanii. Kant goni kant, ale sam temat – bardzo ciekawy! Okazuje się bowiem, że  nie  ma ani jednej  osoby  czy też  firmy na terenie Zjednoczonego Królestwa,

która posiada zezwolenie na sprzedaż czy serwis:

Polsatu

Cyfry Plus

N-ki

Wynika to  z tego, że  owe stacje nie  mają  zezwolenia na sprzedaż  ani dystrybucję  na terenie  UK. Nikomu nie wydano zezwolenia na legalne używanie  logo  tych  firm na wspomnianym terenie, ba, każdy, kto kupuje dekoder – na przykład Polsatu – podpisuje  umowę  i regulamin,  zabraniający  wywozu  i używania go  poza granicami  Polski!!! Nie ma też ani jednej osoby, która dostała prawa do legalnych napraw i serwisowania  dekoderów Polsatu czy Cyfry na terenie Anglii, Szkocji, Walii czy gdziekolwiek poza Polską!

Każdy, kto  używa ich logo w UK, robi to na zasadzie  piractwa – tak głoszą obie firmy. Jednak, pomimo że Polsat jak też Cyfra twierdzą, iż nie sprzedają dekoderów poza granice RP, to jest coś  takiego jak… zamówienie online – i tutaj  pojawiają się już sprzeczne informacje. Są  tacy, co twierdzą,  że  został im wysłany  sprzęt  do UK  po  zamówieniu online, ale  po rozmowie z  konsultantem z numeru  0048 699 00 22 22 begin_of_the_skype_highlighting dowiadujemy  się, iż to nierealne! Jak więc to jest – jeśli bowiem są ludzie, którzy będąc na terenie UK otrzymali dekoder pocztą po zakupie online – mamy styczność co najmniej z hipokryzją!

No cóż, nie przekonamy się do chwili, gdy sami nie zamówimy, co też zamierzam zrobić… Zobaczymy, czy mi wyślą?

Wracając  jednak do  tematu  serwisantów  i  sprzedawców – w tym przypadku temat jest prosty  –  nie wolno im  tego robić!  Kary za prowadzenie  sprzedaży  polskich  dekoderów  na Wyspach mogą  sięgnąć indywidualnie nawet do 50 000 funtów!

Ani  Polsat, ani Cyfra czy N-ka nie są na liście legalnie działających  w UK platform telewizyjnych. Dochodzimy zatem do konkluzji – używanie  logo tych firm przez  dystrybutorów” jest  nielegalne, sprzedaż  dekoderów na terenie UK – nielegalna, zatem  promowanie i reklamowanie tych  firemek jest  również  – nielegalne!

Każdy, kto umieszcza reklamy typu Sprzedaż i montaż Polsatu i Cyfry w UK, łamie prawo  tak samo, jak ci, co to robią!

 

Andrzej Mariusz Szumiło

 

Pierwodruk: http://polscott24.com/sprzedawcy-polskich-dekoderow-uk/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*