Inne

Sprawcy nieznani, niezależny dziennikarz bez domu…

 

Spłonął dom trójmiejskiego bloggera Klaudiusza Wesołka. Najprawdopodobniej było to podpalenie, ale jego sprawcy pozostają nieznani. Wesołek stracił nie tylko dom, ale również psy, które spłonęły w ogniu.

Klaudiusz Wesołek to popularny blogger, prowadzący niezależną telewizję internetową TV G-9, o którym zrobiło się głośno, gdy decyzją sądu trafił do aresztu za udział filmowanie happeningu Akcji Alternatywnej „Naszość” podczas posiedzenia sopockiej Rady Miejskiej. Dziennikarz wielokrotnie narażał się obecnej władzy. W pożarze stracił wszystko.

Jak podał portal Pressmix, który potwierdził informację u dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, pożar domu Klaudiusza Wesołka w Wólce Nurzeckiej wybuchł w piątek wieczorem, 7. grudnia 2012 r.

„Obecnie prowadzone jest postępowanie policji” – pisze Pressmix, ale nieoficjalnie wiadomo, że sprawcy są nieznani.

Na Facebooku trwa akcja organizowania pomocy Klaudiuszowi Wesołkowi.

 

Na zdjęciu Janusza P. Waluszko: 28.06.2010, Gdańsk. Klaudiusz Wesołek (z prawej) i Lech L. Przychodzki przed wykładem w ramach działań Inicjatywy AntyNuklearnej

Za: www.polscott24.com

(Visited 10 times, 1 visits today)

One thought on “Sprawcy nieznani, niezależny dziennikarz bez domu…

 • Przeczytałem 13.12.2012. Minęło 31 lat, ale nic się nie zmieniło. Policja rozbija pokojowe manifestacje, morduje się, bądź zastrasza przeciwników politycznych; likwiduje, albo rozbija niezależne media (chwała tym, co się nie boją). Olbrzymia korupcja, potężna biurokracja (wtedy była mniejsza). Wówczas chociaż mieliśmy własny przemysł ciężki.
  O sądach i prokuraturze nie będę pisał, inni to robią lepiej. Pogłębiające się podziały społeczne, nepotyzm… Ośmieszanie i poniżanie ludzi o poglądach odmiennych od partii panującej. Podporządkowanie mediów, nawet tych prywatnych, Partii Obywatelskiej (Partia jest JEDNA – nawet takie same formacje w niej rządzą). W mediach tych nadal główną rolę (rolę “gwiazd” i “autorytetów”-prezenterów, redaktorów) pełnią zaufani władzy ludowej, bądź następne pokolenie.
  Coraz większe podporządkowanie – i tym samym utrata suwerenności – Brukseli (jak kiedyś Moskwie). Unia Europejska, tak jak kiedyś Związek Radziecki dzielnie przecież walczy w obronie światowego pokoju!
  Wtedy też nieliczni żyli w dobrobycie, inni w jego iluzji, a pozostali w biedzie i nędzy.
  Nawet kolej stanęła! No, nie cała – “tylko” na Górnym Śląsku. A to przecież jeszcze nie koniec…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*