Gospodarka i polityka

Sejm zdeptał Kodeks Pracy

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sejm uchwalił w czwartkowy wieczór nowelizację Kodeksu Pracy, wydłużającą do roku okres rozliczeniowy czasu pracy. Główne założenie nowelizacji to wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy z 4 do 12 miesięcy oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy, „Uelastycznienie” Kodeksu Pracy ma poprawić konkurencyjność naszej gospodarki.”

Polska klasa pracująca bez jednego wystrzału, bez zamieszek, barykad, blokad, solidarności robotniczej – skapitulowała w ciszy. „Przedstawiciele narodu” w Sejmie za naród zdecydowali, przegłosowując zmiany w Kodeksie Pracy, cofające prawa pracownicze o sto lat!!! Po wejściu w życie nowych praw pracowniczych specjalne strefy ekonomiczne już legalnie staną się strefami pracy niewolniczej. Urabianie narodu przyniosło upragniony dla liberałów skutek. Polacy glinianą masą są w stanie pracować jak niewolnicy za kilkaset złotych miesięcznie, mieszkać po kilkanaście osób w jednej izbie, oddawać w formie podatków połowę zarobków i żywić się produktami, które z żywieniem mają mało wspólnego. Polacy godzą się na bezrobocie, biedę, zadłużają się w parabankach, a potem tracą majątek całego życia i stają się bezdomni. Powtarzają przy tym maksymę, przyniesioną z Sowietów „Pożyjemy – zobaczymy!”

Jeśli nie powstaniemy i nie odrzucimy całego kłamstwa, jakie nas otacza, stracimy ostatnią szansę!!!

„Żyć w prawdzie, to być w zgodzie ze swoim sumieniem. Prawda zawsze ludzi jednoczy i zespala. Wielkość prawdy przeraża i demaskuje kłamstwa ludzi małych, zalęknionych. Od wieków trwa nieprzerwana walka z prawdą. Prawda jest jednak nieśmiertelna, a kłamstwo ginie szybką śmiercią.”

 Bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko,

Msza za Ojczyznę, 27. maja 1984 r. (fragment kazania)

 

/AWANGARDA/

 CZERWIEC 2013

 

 

 

 

 

(Visited 10 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*