Inne

Kolejna kompromitacja. Lubelskie lotnisko bez certyfikatu, a za kilka dni start

 

 

 

 

 

 

 

 

Na poniedziałek zaplanowano pierwszy rejsowy lot z nowego Portu Lotniczego Lublin. Do uruchomienia lotniska został mniej niż tydzień, a Urząd Lotnictwa Cywilnego nadal nie wydał mu certyfikatu. Bez niego funkcjonowanie Portu Lotniczego Lublin jest niemożliwe. Modlin i Świdnik to pierwsze lotniska w Polsce wybudowane od 40 lat i ULC musiał się na nich „uczyć” pełnej certyfikacji.

Jak dowiedział się Polscott24 – lotnisko w podlubelskim Świdniku nie otrzymało też zgody na przewozy cargo. Bez lotów towarowych skazane jest więc na stałe dofinansowanie z podatków obywateli. Z nieoficjalnych wieści wynika, że zgody takiej Port Lotniczy Lublin nie otrzyma wobec sprzeciwu NATO, które wspierało, co prawda, budowę lotniska dla wschodniej Polski, ale w Niedźwiadzie (przy linii kolejowej Lublin-Łuków, od lat nieczynnej, ale możliwej do szybkiej renowacji). Tam i tory tuż obok i szosa. Zmiana koncepcji, wynikająca z walk partii politycznych na Ziemi Lubelskiej, zjeżyła notabli NATO. Obecnej budowy nie dofinansowali, bo lotnisko w Świdniku położone jest zbyt blisko dużych miast i w warunkach ewentualnych zagrożeń znacznie mniej nadaje się do wojskowego wykorzystania. A zgodnie z planami sojuszu, teren od Bugu do Wisły w razie konfliktu zbrojnego i tak przeznaczony jest „na odstrzał”, stąd m.in. postępująca likwidacja przemysłu wzdłuż Ściany Wschodniej.

Należy liczyć, że Urząd Lotnictwa Cywilnego – postraszony przez premiera – wyda jednak stosowny certyfikat. Szkoda, że wcześniej powodując panikę wśród pasażerów i biurokratów z Lublina.

  

Za: http://polscott24.com/kolejna-kompromitacja-lubelskie-lotnisko-bez-certyfikatu-a-za-kilka-dni-start/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*