Inne

Gdańsk – „Łaźnia 2” otwiera podwoje

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na otwarcie Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 w Nowym Porcie, przy ul. Strajku Dokerów 5, które odbędzie się 15. grudnia 2012 o godz. 18:00.
CSW Łaźnia 2 to integralna część instytucji miejskiej CSW Łaźnia (istniejącej od 4. czerwca 1998 roku) w Gdańsku, która powstaje w ramach programu rewitalizacji dzielnicy Nowy Port, realizowanego w ramach unijnych funduszy strukturalnych.

Już w przeddzień otwarcia zapraszamy do zapoznania się z objazdową wystawą fotograficzną. Zaaranżowana w stylowym retrobusie, przemieszczać się będzie między centrum Gdańska a Nowym Portem.

Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Strajku Dokerów 5 w Gdańsku Nowym Porcie i podobnie jak CSW Łaźnia (Dolne Miasto) będzie się mieścić w budynku dawnej łaźni miejskiej. Działania CSW Łaźnia dedykowane są wszystkim mieszkańcom Gdańska, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Nowego Portu. Odwołują się one do wielokulturowej historii miasta, aspirującego do miana ośrodka kultury o randze europejskiej. Przewidują działania artystyczne i architektoniczne w przestrzeni miejskiej ze szczególnym naciskiem na tereny portu promowego, tereny zielone i rekreacyjne, które dzięki nim mają zyskać nową oprawę artystyczną w postaci instalacji artystycznych oraz akcyjnych działań z udziałem zapraszanych do współpracy artystów polskich i zagranicznych oraz mieszkańców. Program edukacyjny CSW Łaźnia 2 jest dedykowany przede wszystkim dzieciom i młodzieży, osobom małoletnim niepełnosprawnym, młodzieży z obszarów wykluczenia społecznego oraz w zamierzeniu seniorom – jako jeden ze sposobów budowania więzi i ciągłości pokoleniowej mieszkańców Nowego Portu.

Nowy Port to dzielnica, która wzbudza skrajne emocje. Choć wydaje się zapomniana, jej zaułki dla wielu stanowią źródło inspiracji. Wieczór otwarcia będzie spotkaniem tradycji z nowoczesnością. Prezentowane prace powstawały w dialogu z dzielnicą, jej historią, mieszkańcami, tradycją, specyficznym klimatem. Elementem nowoczesnym będzie ich interpretacja przez artystów, a niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie możliwość zapoznania się z nowoczesną, dialogiczną architekturą wnętrz, stworzoną przez architekta Jacka Dominiczaka we współpracy z Michałem Rybakiem, Jaromirem Czernichowskim i Julią Chalimoniuk.

 

Plan otwarcia: PIĄTEK, 14. GRUDNIA 2012, GODZ. 15:00 – 20:00

SOBOTA, 15. GRUDNIA 2012, od godz. 18:00

W dniu otwarcia (a także w niedzielę, 16. grudnia od 12:00 do 18:00) kino, biblioteka, sala warsztatowa Łaźni 2 zamienią się w przestrzenie wystawiennicze.

Zaprezentowane w nich zostaną efekty działań edukacyjnych.

 

(Visited 10 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*