Inne

48 godzin, by zakazać zabójczych dla pszczół pestycydów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za dwa dni Unia Europejska zagłosuje w sprawie zakazu toksycznych pestycydów, które zabijają pszczoły na całym świecie i zagrażają produkcji naszej żywności. Wielkie korporacje, które czerpią korzyści z tych szkodliwych produktów, lobbują obecnie by nie dopuścić do wprowadzenia zakazu. Nasze rządy są wyjątkowo podatne na wpływy lobby i tylko silny społeczny sprzeciw zmieni ich decyzje!

Na całym świecie, w zastraszającym tempie, zmniejsza się populacja pszczół. Ponieważ to one odpowiedzialne są za zapylanie naszych roślin uprawnych, eksperci przestrzegają, że zmniejszenie ich liczebności zagrozi także spadkiem produkcji żywności na świecie. Na szczęście ostatnie badania zidentyfikowały głównego winowajcę: konkretny rodzaj szkodliwych pestycydów. Oficjalny raport UE dowodzi, że zakaz tych substancji rozwiązałby problem, ale wielka korporacja Bayer przekonuje naszych przywódców do zignorowania wyników badań naukowców i zabezpieczenia ich korporacyjnych przychodów.

Ponad 2,5 mln z nas podpisało petycję, dzięki której głosowanie to doszło do skutku – teraz czas najwyższy wezwać polityków do wysłuchania naukowców i ochrony światowej populacji pszczół. Zalejmy skrzynki odbiorcze ministrów rolnictwa, odeprzyjmy nacisk lobby i uratujmy pszczoły oraz produkcję naszej żywności — kliknij po prawej stronie by wysłać wiadomość i powiadom znajomych o tej kampanii:

http://www.avaaz.org/pl/bye_bye_bee_killers_poland/?bGespbb&v=23007

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale odgrywają także kluczową rolę, w pielęgnowaniu życia na ziemi. Co roku zapylają 90% roślin i upraw, których wartość szacuje się na 40 bilionów dolarów. Jeśli nie podejmiemy w tej sprawie natychmiastowych działań, wiele naszych ulubionych owoców, warzyw i orzechów może niedługo zniknąć z półek.

Obecnie sprawa nabiera ogromnej wagi. Tydzień temu Avaaz dostarczył naszą 2,5-milionową petycję do Komisji Europejskiej. Ta wyszła z propozycją wprowadzenia zakazu kilka dni później. Parlamentarzyści w UE wspierają zakaz i kilka rządów europejskich ogłosiło chęć wprowadzenia nowych przepisów, które zakazywałyby użycia pestycydów w ich krajach. Wyślij wiadomość do Ministrów Rolnictwa, po czym prześlij naszego e-maila znajomym:

http://www.avaaz.org/pl/bye_bye_bee_killers_poland/?bGespbb&v=23007

Nasz świat nieustannie nękają niebezpieczeństwa, które zagrażają wszystkiemu, co pozwala nam na nim egzystować. Społeczność Avaaz jednoczy się tam, gdzie wspólnie może zwalczać te duże i małe niebezpieczeństwa. Czy to w przypadku bitwy z przyzwoleniem International Whaling Commission na morderstwa tych pięknych gigantów, czy ochronę światowej populacji pszczół, tych małych stworzeń, od których istnienia, zależy tak wiele – we wszystkich takich przypadkach, wspólnie będziemy walczyć o świat, o jakim marzymy.

 

Z nadzieją

Iain, Marie, Pascal, Emma, Ricken, Alaphia

 wraz z całym zespołem Avaaz

(Visited 7 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*