2024 to rok Afryki!

Afryka, kontynent wielu kontrastów, którego niektóre obszary cechuje dynamiczny rozwój i intensywna wymiana zagraniczna; inne, te mniej atrakcyjne dla globalistów  pozostają nieco na uboczu. Afryka nie ma problemu z dzietnością, nie ma tam dylematów płynności płciowej. Kontynent liczy sobie obecnie 1,2 miliarda ludzi. Cechuje go niezwykła różnorodność pod każdym względem, każde państwo afrykańskie jest na swój sposób inne, tak jak obowiązujące w różnych regionach języki – to kraina niemal dwóch tysięcy (!) języków i dialektów. Największy odsetek Afrykańczyków porozumiewa się – co zaskakujące – po arabsku, w dalszej kolejności używane są m.in. angielski, suahili czy francuski. Tzw. Czarny Kontynent kojarzony jest m.in. atrakcjami turystycznymi, z safari oraz (słusznie) jednym z największych dziedzictw starożytności – piramidami. Większość z nich, wbrew pozorom, nie jest jednak położona w Egipcie, ale w Sudanie. Dotychczas w Sudanie zlokalizowano tam ponad 230 takich obiektów, podczas gdy na terenie Kraju Faraonów jest ich ok. 110.

Afryka to kontynent, z którego pochodzi najwięcej drogocennych kruszców (szacuje się, że niemal połowa w skali świata), diamentów. Krezusami w wydobyciu diamentów są: Republika Południowej Afryki, Angola oraz Bostwana. Czarny Kontynent słynie z wielu zasobów naturalnych, w tym złota, srebra, platyny oraz uranu, a także rud żelaza, niklu, miedzi, antymonu, chromu. Występują tu również złoża węgla kamiennego, gazu ziemnego i ropy naftowej. Rozwija się dynamicznie turystyka i gospodarka rolna, potrzebująca po dekadach zapaści pilnych inwestycji – tu poszukiwani są eksporterzy maszyn i urządzeń rolniczych.

Globaliści i główni gracze światowej gospodarki nie prowadzili do tej pory zintensyfikowanego ataku w celu przejęcia potencjału Afryki. To się zmienia! Przedsiębiorcy bali się lub unikali kontaktów z  Afryką, ponieważ każdy jej kraj jest inny, przed nawiązaniem kontaktów należy przede wszystkim dokładnie zbadać sytuację lokalnego rynku, sytuację makroekonomiczną, kondycję lokalnej waluty, sprawdzić jak prezentuje się stabilność tamtejszego systemu finansowego oraz jak działają lokalne instytucje. By nie stracić swych wkładów trzeba zaznajomić się bezpiecznymi kontraktami walutowymi.

Jeżeli podejmujemy się wymiany handlowej z krajami Afryki warto zdecydować się na ograniczanie transportu wyłącznie do odbioru w portach. Przewóz w głąb kraju, ze względu na ww. czynniki, mógłby okazać się zbyt niebezpieczny. Afryka aspiruje dzięki zbiorom minerałów rzadkich do grupy państw nowoczesnego przemysłu i wysokich technologii. Eksperci szacują, że do 2050 roku będzie tam mieszkać 25% światowej populacji, a rynek konsumencki będzie wart 16 bilionów dolarów. Zatem znaczenie Afryki dla światowego handlu i inwestycji będzie w najbliższej przyszłości jedynie rosło.

W sierpniu 2022 roku odbył się szczyt USA-Afryka nt. Strategii USA dla Afryki Subsaharyjskiej. Generalnie przyjęcie strategii i ocena wstępnych wyników ostatniego szczytu wskazały, że Stany Zjednoczone wracają do Afryki poważnie i na długi czas. I nie zamierzają tak po prostu oddać swoich pozycji przeciwnikom. Podczas forum biznesowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele około 300 firm amerykańskich i afrykańskich, zawarto umowy handlowe na łączną kwotę 15 miliardów dolarów. Chiny, Rosja, Turcja, Japonia – również okresowo organizują szczyty, dotyczące współpracy z Afryką. Sama Afryka, z punktu widzenia budowania polityki zagranicznej, nie jest już tym samym kontynentem, co 20 lat temu. Pomimo całego zainteresowania rozwojem handlu zagranicznego i przyciąganiem inwestycji zagranicznych do gospodarki, większość krajów Czarnego Lądu dąży do budowania zrównoważonych relacji z partnerami. Chcą też uniknąć negatywnych konsekwencji rywalizacji głównych mocarstw. (Cdn.)

 Roman Boryczko,

 listopad 2023

7 komentarzy do “2024 to rok Afryki!

 • 25/11/23 o 00:01
  Permalink

  -No -nie wiem ? -nie wiem ? “-Pewne Problemy ze Swą Dzietnością ” -z tym Afrykańskim Przyrostem Demograficznym -to TA AFRYKA -to -jednak ma !! -To -Ta AFRYKA -to chyba ma ? -W INDIACH, w WIETNAMIE, na FILIPINACH, w INDONEZJI, w dawnym BENGALU -BANGLADESZU -w ETIOPII, w KENII, w BURUNDI i w RUANDZIE -itd -itd -we wielu Krajach KRAJACH CZARNEJ AFRYKI -dzisiaj tak widać: -że -TE JEJ STWARZAJĄCE MOCE TONANTZIN -Tego TONANTZIN -Tego STWARZANIA NOWEGO LUDZKIEGO ŻYCIA -przez TE tak STWARZAJĄCE ŁONA -Tych naszych Własnych LUDZKICH MATEK -ONE -naprawdę są Nieskończone ! -ONE -naprawdę -są Nieskończone !! -ale -te “-pewne problemy ” z tą dzietnością ” -i z tym przyrostem demograficznym ” -to -TA AFRYKA -to chyba ma ??

  Odpowiedz
 • 27/11/23 o 22:24
  Permalink

  -No niestety -no niestety -Ci dzisiaj -dalej tak podżegający na Tej Wojnie i do Tej Wojny ” -Chłopcy z INTERII ” -i z ” Wirtualnej Polski. pl ” i z ” Onetu ” -są już dziś chyba -tylko do rozstrzelania -pewno -ROSJANIE -ich rozstrzelają -pewno ROSJANIE -ich rozstrzelają ? -ale -Ja dzisiaj -pod koniec tego 2023 roku -dzisiaj -tak trochę -nie rozumiem -tamtej Swej Wizji -paru podobnych Swoich Wizji chyba z Jesieni 2018 albo z Jesieni 2019 ? -sprzed paru lat: -jak wtedy -tak wyraźnie -to zobaczyłem -że kiedyś prawie każda Rosjanka -mnóstwo ROSJANEK -chyba miliony Tych ROSJANEK -będą mieć chciały -jako to swoje -trzecie -lub czwarte dziecko -dziecko -adoptowane -kupione w Polsce -od Polskiej Matki -Polskich Rodziców “-chociaż “-to jedno białoskóre słowiańskie dziecko z Polski ! “-jakiegoś -Syna czy Córkę z Polski ! “-wtedy -ROSJANKI -wcale nie będą uważały -że -ci adoptowani od polskich matek -i polskich ojców -często już kilku letni polscy chłopcy -często już z pierwszych klas Podstawówki -że ONI -z urodzenia są tacy źli -i -że ” -jak urodzili się z Polskich Rodziców -to “-oni będą nienawidzić wszystkich Słowian- wszystkich Rosjan -tak jak -Polacy nienawidzą ROSJAN -i SŁOWIAN -dzisiaj teraz ! -w Tej tak Satanistycznej -tak Zabłądzonej Polsce DUDY i PIS u -itd ! -chyba -ROSJANKI – będą wtedy tak uważały -że: ” -Ta Poprzednia -Polska Nienawiść do wszystkich Rosjan i wszystkich Słowian -Ona -wynikała -tylko z Tej takiej Agresywnej takiej codziennej ANTYSŁOWIAŃSKIEJ PROPAGANDY -Tych tak SPRZEDAJNYCH -dawnych AMERYKAŃSKICH AGENTUR w tamtej POLSCE -i była ta poprzednia Nienawiść Polaków do wszystkich SŁOWIAN -była SPRAWĄ -tamtej tak ANTY-SŁOWIAŃSKIEJ PROPAGANDY -wdrukowywania, -nauczania , “-Medialnej Tresury “-itd -a -nie była wcale rzeczą wrodzoną -bo -te ROSJANKI -będą kiedyś bardzo kochać -te swoje dzieci kupione adoptowane w Polsce -całkiem tak samo -jak te rodzone -dwa swoje własne !! -Za każde będzie w ROSJI -specjalny zasiłek -i już przy czterech, -lub -już przy trzech -ROSJANKI wcale nie będą pracowały -w RODZINIE -będzie pracował tylko OJCIEC -już przy trojgu albo przy czterech -ale ROSJANKI będą kiedyś takie bogate -że -One będą adoptować na swoje własne -także i białoskóre dzieci z ANGLII ze SZKOCJI z HOLANDII z BELGII z WŁOCH z ITALII, z DANII, ze SZWECJI z NIEMIEC z różnych Krajów -ale w PRZYSZŁOŚCI -każda -będzie mieć chciała -chociaż to jedno -to białoskóre -adoptowane dziecko z Polski -a często z Polski -będą mieć dwoje !! -Gdybyście w Polsce o tym wiedziały -kilka lat wcześniej -to większość z was by miała po czworo albo po piątce -ale -ja to pisałem w 2018 w 2019 -kilka razy na INTERII -ja -to pisałem na INTERII -kilka lat temu w 2028 w 2019 !!

  Odpowiedz
 • 03/12/23 o 18:39
  Permalink

  -Kompletnie nie wiem -kto będzie kiedyś Tym PRZYSZŁYM WŁADCĄ -TEJ -już BOGATEJ ZWYCIĘSKIEJ ROSJI -choć militarnie gdyby nie PUTIN, -gdyby nie SZOJGU -gdyby nie PIESKOW – to -militarnie -ROSJA -od iluś lat -by mogła rozgromić Te Najsilniejsze w NATO -STANY ZJEDNOCZONE -w każdym miesiącu, -w każdym tygodniu w każdej chwili ! -to tylko PUTIN -SZOJGU -i PIESKOW -wciąż tak Ich bronią -i tak ich bronią !! -Kompletnie nie wiem -kto będzie kiedyś TYM PRZYSZŁYM WŁADCĄ -Tej tak BOGATEJ -NOWEJ ZWYCIĘSKIEJ ROSJI ?? -PUTIN -przez tyle długich lat -nie zablokował -w tej dziś tak okrojonej FR -ROSJI -nawet -tej tak potwornej skali -nawet tej -Milionowej Skali ABORCJI -co roku chyba DWÓCH MILIONÓW młodych SŁOWIANEK i MŁODYCH SŁOWIAN -tak -że tu -PUTIN -na pewno odpada !! -PIESKOW -jest już trzykrotnym rozwodnikiem -materialistą wciąż się chwalącym najdroższymi zegarkami ! , -SZOJGU -choć jego imię -po Syberyjsku -znaczy dosłownie: ” -Dół pełen Trupów ” -SZOJGU -On -rzeczywiście -jest dziś: -Tym: -Wielkim Dołem -pełnym Trupów ! ” -ale na razie: -tylko dla ROSJAN -tylko dla Rosjan i Ukraińców -ale -na razie: -tylko dla SŁOWIAN ! -Gdyby -miał IMIĘ: ” -Niszczyciel Miast !! “, “-NISZCZYCIEL MIAST ! ” -to -to by było: -całkiem inaczej -to by było: -Coś Innego !! -ale -te moje stare wizje -jak te Koreańskie Studentki, i ci Studenci z SEOULU z INCZON z BUSAN -będą tak wołać kiedyś na SZOJGU: “-SZOJGU -SZOJGU ” -NISZCZYCIEL MIAST ! ” -One -na razie -One -całkiem -się -nie sprawdziły !!

  Odpowiedz
 • 03/12/23 o 18:53
  Permalink

  -SZOJGU -Szojgu: ” -ZABÓJCA MIAST ! ” -NISZCZYCIEL MIAST !! ” -te Koreańskie Studentki -miały w KOREI -kiedyś tak wołać -kiedy z Pieskowem -SZOJGU -będzie zachęcał do KOREAŃSKICH INWESTYCJI w całej SYBERII i w całej ROSJI !! -ale -to -na razie -się nie sprawdziło !!

  Odpowiedz
 • 04/12/23 o 22:57
  Permalink

  -SZOJGU -Szojgu -ZABÓJCA MIAST ! ” -NISZCZYCIEL MIAST ! ” -ZABÓJCA MIAST ! ” -NISZCZYCIEL MIAST ! ” -te Koreańskie Studentki -One -tak chyba będą wołały -niby z Podziwem z Czcią z Szacunkiem -dla Tej tak Wielkiej SIŁY POTĘGI ROSJAN -ale i chyba z pewną Ironią -bo -zaraz -chłopcy – ktoś z Ich Wykładowców z tych Uczelni – kształcących koreańskich inżynierów -lub ich chłopacy lub ich koledzy -je -tak gestami -uspokajali -żeby przestały ! -Tam -będą zawsze ustawiane -przenośne bramki -przeciw metalom -przeciw broni -i ktoś z podręcznym wykrywaczem metali -jeszcze do tego !! -tak -że -niech -polskie rusofoby, ” -USA -File ! “, -NATO -File ! “, ” -SŁOWIANO-FOBY -nie wymyślają -jakiś swych głupich planów ! – W JAPONII i w MEKSYKU i w IRLANDII -pewno -tam -także będą te bramki -i te podręczne wykrywacze broni -do tego -choć Ja widziałem To w KOREI ” -czasami przy tych Pięknych Filmach: ” Walking around SEOUL ” Walking in SEOUL ” ” Walking around BUSAN “, ” Walking in INCHEON ” Walking in ULSAN ” -na YOU TUBE -z Tych KOREAŃSKICH ” UNIVERSITY OF TECHNOLOGY !! “

  Odpowiedz
 • 07/12/23 o 12:09
  Permalink

  -W tamtym tygodniu -podczas ostatniej PEŁNI KSIĘŻYCA -znów zobaczyłem tak parę razy to na YOU TUBE -jak w tych Amerykańskich Bazach Wojskowych koło SEOULU, -INCHEON i koło BUSAN -służyli i mieszkali -już ci skośnoocy -niscy CHIŃCZYCY -z tej Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej z CHRL -i jak ci wcześniej służący w KOREI POŁUDNIOWEJ AMERYKANIE wszyscy z KOREAŃSKIM OBYWATELSTWEM -oni już pracowali -jako sprzedawcy jako ochrona -w tych podziemnych koreańskich sklepach -w naziemnych także -w pizzeriach w barach -jako kelnerzy i barmani -na budowach, -w hurtowniach w magazynach itd -ale to zobaczyłem w Tej WIELKIEJ PEŁNI -tak tydzień temu tak na YOU-TUBE !!

  Odpowiedz
 • 10/12/23 o 05:32
  Permalink

  – Kompletnie nie wiem -teraz tak myślę: “-Która to była pora roku ? -Który to był -ten wtedy: 30 dniowy zachodni Miesiąc -i w której ? -w -jakiej Porze Roku -kiedy te mieszkające w IRLANDII -byłe Północne Amerykanki na Atlantyckich Plażach w GALLWAY w TRALLE i iluś innych będą tak układały podczas odpływu Te Dwumetrowe Serca z czerwonych róż i z zapalonych świeczek dokoła -z inicjałami ” NY “Nowego Jorku i iluś innych Amerykańskich Miast -żeby je później do ATLANTYKU -zabrał przypływ -ale ale nie było żadnego śniegu -chłopak te skrzynie czerwonych róż przyniósł na plaże z ich samochodu -tylko w koszuli -a -one były w spodniach i w swetrach -a wcześniej inne widziałem wtedy w 2018 w 2019 przy tych tak oświetlonych świeczkami -tych dwumetrowych sercach z Czerwonych Róż -inne -widziałem w sukniach -i w jakiś swetrach -i w spódnicach -to -to nie była raczej Zima ! -To -TA ROCZNICA -tej PARUZJI -ONA -nie była -raczej w Zimie !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*