Stepan Bandera dla nas, świadomych historii mieszkańców umiłowanej Polski, to wróg śmiertelny i nazista! (9)

X X X

Patrząc na Stepana Banderę jako Polak z pozycji naszej wrażliwości, szacunku do własnej historii i niezłomności naszych przodków, niezależnie od wyznawanych poglądów, zawsze stawaliśmy po stronie prawdy i po stronie słabszego, którego trzeba bronić. Tu wszystkie frakcje polityczne podczas II wojny światowej walczyły z hitlerowskim, niemieckim nazizmem. Kolaborowanie w imię politycznych idei, w imię wspólnego frontu z hitlerowską III Rzeszą nie miały na terenie anektowanej Polski miejsca. Wypadki marginalne, podłość i zawiść ludzka zdarzają się w każdym narodzie, Polacy jednak zdali egzamin a dziś są za to szykanowani i pomawiani przez żydowski biznes, który dzieje się wokół Holocaustu jednej tylko mniejszości etnicznej.

Bandera i jego „wizja” nowoczesnego Ukraińca nie powinna zaciemniać nam obrazu dzisiejszego odejścia Ukraińców od jego ideologii na rzecz pop-kulturowej wersji kultu postaci, jako heroizmu jednostki w walce z dyktaturą. Ukraińcy w sposób sprytny przedstawiają tylko wyidealizowany obraz cech dobrych i pożądanych uniwersalnie, zapominając, że za każdym człowiekiem ciągnie się jakaś historia.

11. stycznia 2023 we Lwowie na Cmentarzu Łyczakowskim prezydenci: Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski oddali wspólnie hołd Orlętom Lwowskim. Andrzej Duda myśli, że przejdzie do annałów naszego dziedzictwa jako reformator i współsprawca wielkiego dziejowego pojednania ukraińsko-polskiego. Pojednanie to, jak widzi obecnie większość Polaków, opiera się na drenowaniu resztek naszych oszczędności, oszukiwaniu nas na cenach paliwa, gazu, prądu, życia, żywności i usług a wszystko po to, by polskie dobra oddać Ukrainie. To jest dziś cel główny rządu PiS, opozycji parlamentarnej i Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Prezydentowi Ukrainy zaś zależy na darmowym uzbrojeniu! On realizuje interes własnego kraju. Prezydent Polski występuje w roli lokaja, sługi spełniającego wszelkie życzenia swego obecnego pana. Duda szczyci się wyliczeniami, że Polska od początku rosyjskiej inwazji przekazała Ukrainie m.in. 240 czołgów, miliony sztuk amunicji, miliardy złotych pomocy – uszczuplając tym samym osłonę Polaków – dziś bez konsultacji z narodem nierząd warszawski odda niemieckie czołgi Leopard 2. W ciągu trzydziestu lat niepodległości Ukraina stopniowo zaczynała budować własną, jednak sztuczną tożsamość, odcinając się od Rosji i wyrażając coraz większe aspiracje europejskie. W tym czasie państwo i społeczeństwo ukraińskie przeszły przez radykalny proces dekomunizacji i oderwania się od spuścizny ZSRR oraz rozpoczęły proces derusyfikacji, mając na swoim terytorium olbrzymią, 20% mniejszość rosyjską.

Rosyjski był językiem urzędowym Ukrainy i jeszcze kilka lat temu to właśnie w mowie Puszkina porozumiewano się w większości urzędów, w instytucjach państwowych, a nawet na uczelniach. Około 2017 roku wprowadzono oficjalny nakaz stosowania w nich języka ukraińskiego, nakaz nauki w szkołach tylko po ukraińsku (tyczyło to wszystkich mniejszości, w tym polskiej). Zaczęto konstruować świadomość narodową poprzez oddzielenie i odrzucenie tego, co rosyjskie. Tożsamość ukraińska konstruowana została poprzez wyzwolenie spod wpływów Rosji, nie tylko politycznych i gospodarczych, ale także kulturowych i symbolicznych. Wyzwolenie to przebiegało jak, pamiętamy z użyciem kar administracyjnych i siły. Secesja Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej jest właśnie odpowiedzią na szowinizm i nacjonalizm ukraiński, który do dzisiejszego dnia objawia się bombardowaniem tamtejszych terenów, co już skutkowało kilkunastu tysiącami ofiar wśród cywili w Donbassie.

91% Ukraińców w roku 2023 nie zgadza się z tezą, że Ukraińcy i Rosjanie to jeden naród (w 2021 – 55%), 89% respondentów uznaje inwazję FR za ludobójstwo na narodzie ukraińskim. Szybko spada także odsetek Ukraińców, posługujących się na co dzień językiem rosyjskim i kultywującymi święta prawosławne.

 

* * *

Według demagogów i specjalistów od medialnego prania mózgu, konflikt w ruskim świecie wzmocnił podmiotowość społeczeństwa ukraińskiego i ukazał fundamentalne różnice tożsamościowe pomiędzy oboma krajami, w szczególności w odniesieniu do systemu sprawowania władzy, roli jednostki w państwie, wartości życia ludzkiego i własnej godności. Co ciekawe w tej walce nie pomagają ukraińscy oligarchowie, bogaci się rząd i prezydent, jak donoszą zachodnie media a sami Ukraińcy w obliczu przedłużającej się „dziwnej wojny”, są ofiarami łapanek na front!

81% Ukraińców uznaje OUN-UPA za niekwestionowanych bohaterów i organizację walczącą o niepodległość Ukrainy (w 2010 r. odsetek ten wynosił niecałe 20%). Stepan Bandera jako przywódca ukraińskich nacjonalistów hurra pozytywnie oceniany jest dziś przez 74% Ukraińców (w 2012 r. – 36%) mimo tego, jak zachowują się względem Ukraińców sami Polacy, chyba nierozumiejący tego, co robią? Najpierw Socjalno-Narodowa Partia Ukrainy, później Partia Wolności oddzieliła się od Socjaldemokratycznej Partii Narodowej i odegrała przodującą rolę we wspieranym przez USA zamachu stanu przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi elektowi, Wiktorowi Janukowyczowi w 2014 roku.

Przywódca partii, Oleg Tiahnybok stwierdził kiedyś, że Ukrainę kontroluje „rosyjsko-żydowska mafia”, nawiązując do języka, używanego przez Banderę osiemdziesiąt lat wcześniej. Nie powstrzymało to wtedy ówczesnego wiceprezydenta USA Joe Bidena i niemieckiego ministra spraw zagranicznych, Franka-Waltera Steinmeiera przed czułościami i uściskiem dłoni. (Cdn.)

Roman Boryczko,

 styczeń 2023

(Visited 82 times, 3 visits today)

3 komentarze do “Stepan Bandera dla nas, świadomych historii mieszkańców umiłowanej Polski, to wróg śmiertelny i nazista! (9)

 • 28/05/23 o 19:37
  Permalink

  -No kto jak kto -ale POLACY – z tej tak Wojennej TEJ NOWEJ POLSKIEJ NADWIŚLAŃSKIEJ TRZECIEJ RZESZY na Tej dziś POLSKIEJ BARBAROSSIE -no kto -jak kto -ale POLACY -i ci z Synagog i ci z Kościołów to Aniołkami -wcale nie są !! -Ani -dobrymi Szlachetnymi Wartościowymi Ludźmi -to raczej -nie są !! -Dzisiaj jest bardzo wielu -takich bezkarnych -takich bezczelnych -takich -tych dolarowych -takich codziennych POLSKICH WOJENNYCH PODŻEGACZY i PODŻEGACZY albo tych UZBRAJACZY TEJ tak -PRZEJŚCIOWO OKUPOWANEJ ” -AMERYKAŃSKIEJ UKRAINY ” -tak tymczasowo zamienionej w ta SUPERSILNA AMERYKAŃSKA ” ANTY-ROSJE ” – którzy dziś bardzo zasługują i na ta taka krwawa UKRAIŃSKĄ ” FSB ” i na tych ” Krwawych CHŁOPCÓW z AZOW a ” -i na ta SUPER UZBROJONĄ -w tyle najlepszych BRONI NATO -TĄ UKRAIŃSKĄ ” AFU ” i na jakiegoś nowego BOGDANA CHMIELNICKIEGO i jego ludzi -dla samych siebie -dla siebie samych !!

  Odpowiedz
 • 28/05/23 o 20:41
  Permalink

  Poza tym te Miliony Polaków Polek którzy się dzisiaj tak bardzo cieszą -że: – dzięki PIS i SKRZYPCZAKOWI i INTERII ” wp. pl ” i rożnym mediom -mogą dziś tak codziennie -tak bezkarnie ” obrażać ” -Ruskich ” przygotowywać Nowy Polski Zamach Stanu na TEJ ROSYJSKIEJ BIAŁORUSI -codzień zabijać Setki Rosyjskich Poborowych i Wojskowych nawet Rosyjskich Pułkowników i Generałów na UKRAINIE -w tych samych miejscach -tam gdzie: ” SS “, ” WERMACHT ” LUFTWAFFE w 1941 w 1942 w 1943 Roku -oni są dzisiaj tak bardzo głupi czy bardzo głupie -bo ROSJANIE -mają w TEJ WOJNIE SWOJE ROSYJSKIE PRAWO do KONTRATAKU na Tych tak Agresywnych NAJGORSZYCH AGRESORÓW z kilku Najgorszych KRAJÓW NATO !! A -TEN KONTRATAK -który tak bardzo chcą sprowokować -PIS i DUDA Błaszczak i Skrzypczak -itd itd -jeśli ON -będzie -to z TYCH PRAWDZIWYCH ROSYJSKICH RAKIET – TYCH -przeznaczonych dla Tych Najgorszych AGRESORÓW z KRAJÓW NATO !! – Tych -którzy nie są SŁOWIANAMI -i ROSJAN BRAĆMI -albo -Tych -którzy -nie chcą być SŁOWIANAMI -tylko -się tak sprzedali i wynajęli na tych NAJWIĘKSZYCH ZDRAJCÓW SŁOWIAN z Tej POLSKI PIS u Skrzypczaka Dudy -itd !!

  Odpowiedz
 • 29/05/23 o 11:09
  Permalink

  -Wy się UKRAIŃCY -nie dajcie nabrać -bo ta nikczemność tych takich chciwych na te Kolejne Przelewy z WASZYNGTONU -Tych tak bezkarnych POLSKICH WOJENNYCH PODŻEGACZY i PODPALACZY UKRAINY i KRAJÓW UNII z INTERII z ” wp. pl ” z Radia -RMF 24 z POLSKIEGO SEJMU z POLSKICH TELEWIZJI i z POLSKICH MEDIÓW -ONA -już przekroczyła wszelkie Granice !! -WY się UKRAIŃCY nie dajcie nabrać -bo -TO AMERYKANIE -i CI tak CHCIWI POLSCY AGENCI WASZYNGTONU tak was dziś namawiają tak uzbrajają i was tak szkolą do NIENAWIŚCI i BRATOBÓJSTWA -WY się im nie pozwólcie dzisiaj nabrać Tylko czekajcie na te POTĘŻNE CZYNY JEZUSA MITRY z TAK POTĘŻNEGO BOGA ROSYJSKIEJ ARMII ROSYJSKIEJ FLOTY !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*