Rozbity obóz pracy w Kent. Ludzie uwolnieni

 

 

 

 

 

 

 

To już kolejny zlikwidowany na Wyspach obóz niewolniczej pracy dla robotników z Europy Wschodniej, tym razem w  Maidstone. Uwolnieni ludzi byli odwodnieni i wycieńczeni…  Część z nich trafiła do szpitali, trzech nadzorców-kapo – zostało aresztowanych przez  detektywów, wśród nich jest jeden Litwin. Uwolnionych zostało 32 robotników. Jak opowiedział jeden z nich: „Bili nas, zastraszali, musieliśmy za jedzenie i spanie pracować po 12 godzin w fabrykach drobiu i innych miejscach, czasem w ogóle nie dawali nam jedzenia za karę, jak źle pracowaliśmy. Byłem okropnie zmęczony i głodny!”.

Zatrzymani  to dwóch mężczyzn w wieku 52 i 30 lat  oraz  kobieta w wieku lat 50. Prokurator postawił im zarzut handlu ludźmi. Liam Vernon z UK Human Trafficking Centre / Serious Organised Crime Agency: „Większość uwolnionych to Litwini, zatrzymanym postawiliśmy zarzuty niewolniczego wykorzystywania, zmuszania do pracy i handlu ludźmi”.

Det. Insp. Keith Roberts: „Akty oskarżenia nie skończą się na handlarzach ludźmi, ale też  zostaną  postawieni w stan oskarżenia szefowie  zakładów, w których pracowali uwolnieni ludzie”. Ian Livsey z Gangmasters Licensing Authority: „Obserwowaliśmy ich, wozili ludzi busami w różne miejsca , tak trafiliśmy na ten obóz , poinformowaliśmy policję, UKBA i inne  agendy, czego efektem jest zatrzymanie organizatorów tego nielegalnego procederu.”

Obozy pracy i handel ludźmi to jeden ze skutków „wejścia Polski do Europy”. Także Litwy, Czech, Rumunii… Polski rząd jest wyraźnie zadowolony z emigracji młodzieży i nie dba o los Polonii. O własny dba i tak chyba widzi swoją rolę…

 

Andrzej Mariusz Szumiło

 

Pierwodruk: www.polscott24.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*