Korea Północna – czy znamy ten najbardziej niedostępny dla obcych oczu kraj?

Przeciętny obywatel konsumpcyjnego Zachodu nie ma żadnych informacji, czerpanych z mediów korporacyjnych o państwie, zwanym Koreą Północną. Jedyne strzępki takowych faktów napływają z filmów dokumentalnych, które są globalistycznymi paszkwilami i tubą propagandową przeciwników państwa, jakie odsunęło się na bok od procesów globalnego zniewolenia i globalnego szaleństwa. Myślimy, że Koreańczycy z Północy pożerają w szalonym kanibalistycznym akcie sami siebie, jedzą trawę, przegryzając tynkiem ze ścian. Cała Korea Północna to obóz koncentracyjny, pokryty drutami pod napięciem a jedynym celem mieszkańców jest nienawiść do gołąbka pokoju, czyli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i całoroczne ćwiczenia do wielkich defilad ku czci Wodza! Czy tak wygląda Korea Północna?

W połowie maja roku 2022 w Korei Północnej odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa. Władze kraju tłumaczą, iż fala pandemii Covid-19 rozpoczęła się od tego, że obywatele dotykali „obcych rzeczy”, które spadły w pobliżu granicy z Koreą Południową. Agenci amerykańscy z Korei Płd. od lat wysyłają przez granicę balony z ulotkami i pomocą humanitarną, tym razem mogła być to paczka z koronawirusem. Północnokoreańskie media donoszą, iż oficjalne dochodzenie wykazało, że koronawirusem zakaziły się dwie osoby.

Pozytywny wynik na obecność Covid-19 mieli uzyskać – 18-letni żołnierz oraz pięcioletnie dziecko. Władze Korei Północnej ogłosiły całkowitą izolację kraju. By było dramatyczniej, w połowie czerwca północnokoreańskie władze informowały o tym, iż w kraju wybuchła „niezidentyfikowana epidemia” choroby jelitowej. Władze nie informują o szczegółach, ale może chodzić o czerwonkę, cholerę lub dur brzuszny (tyfus). Zachorowało według spekulacji zachodnich ekspertów medycznych ponad 4,5 mln osób. Władze rozdysponowały niezbędne leki. Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un ogłosił w sierpniu „zwycięstwo” w walce z pandemią Covid-19 i zarządził zniesienie wprowadzonych w maju najostrzejszych środków zapobiegawczych. Korea Północna otrzymała w całym 2022 roku z zagranicy pomoc humanitarną o wartości 2,3 mln dolarów, jest to sześciokrotnie mniej niż rok wcześniej, a pomoc ONZ obejmowała przecież w szczególności leki. Zachód testuje wytrzymałość Korei Północnej, jednocześnie nikt nie chce sprawdzić prawdziwego potencjału jego mieszkańców, którzy wybrali los „odszczepieńców”. (Cdn.)

Roman Boryczko,

styczeń 2023

(Visited 7 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*