Inne

Rosyjski blogger otrzymał azyl polityczny w Estonii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maksym Jefimow, przeciwko któremu Rosja wszczęła sprawę karną – m. in. za publikacje, dotyczące Kościoła prawosławnego – został oskarżony o podżeganie do nienawiści i wrogości wobec rosyjskich duchownych.

W Estonii przyznano mu status uchodźcy i zezwolenie na pobyt stały na okres trzech lat. Emigrant musi teraz podjąć trud nauki języka estońskiego. W wywiadzie, udzielonym portalowi Delfi, Jefimow powiedział, że nie wie jeszcze, gdzie będzie pracował, ale żadnej pracy się nie boi. Estonia nie jest krajem, który zapewnia azylantom wspaniałe korzyści.

Blogger uciekł z Rosji, aby uniknąć represji. Jeśli sprawa karna przeciwko niemu zostanie zamknięta, Jefimow wróci do domu. Na razie w ojczyźnie grozi mu areszt.

Po stronie Maksyma stoi w Rosji Stowarzyszenie Praw Człowieka Agora. W Estonii Jefimow spotkał się z przedstawicielami opozycji białoruskiej i został zaproszony na spotkanie z prezydentem Toomasem Hendikiem Ilvesem. Prezydent zapewnił go, że Estonia szanuje wolność słowa i wolność wyrażania opinii.

 

Strona Maksyma:

http://maxim-efimov.livejournal.com/

 

Pierwodruk:

http://estonczycy.pl/wiadomosc/rosyjski-bloger-otrzymal-azyl-polityczny-w-estonii

(Visited 11 times, 1 visits today)

One thought on “Rosyjski blogger otrzymał azyl polityczny w Estonii

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*