Gospodarka i polityka

„Praca czyni wolnym, ale nie w Tesco”

 

 

 

 

 

 

Wczoraj, 13.06 o godzinie 14:00 rozpoczęła się akcja protestacyjna przed siedzibą zarządu Tesco, która mieści się na krakowskiej Kapelance.

Po raz pierwszy w historii spółki protestowały wspólnie wszystkie organizacje związkowe, działające na terenie Tesco Polska, czyli:  NSZZ „Solidarność”, NSZZ „Solidarność 80”, OPZZ Konfederacja Pracy, Związek Zawodowy Pracowników Handlu i WZZ „Sierpień 80”. Związkowcy sprzeciwiają się zwolnieniom grupowym, złym warunkom pracy i domagają się podwyżek.
Do pikietujących wyszedł  wiceprezes zarządu spółki – Czesław Grzesiak, któremu wręczono list otwarty, w którym związkowcy przedstawili swoje postulaty. 

Pikietujący protestowali przeciwko grupowym zwolnieniom przy wzrastających zyskach firmy na terenie RP. Zwrócono uwagę na fakt, że straty finansowe w rodzimym kraju Tesco nie są powodem do cięcia kosztów w Polsce.

Pod koniec kwietnia związkowcy dowiedzieli się, iż mimo znakomitych wyników w naszym kraju, zwolnienia grupowe w Tesco mogą objąć 980 osób. Do tej pory, w ramach zwolnień, pracę straciło 350 osób.

Protest, w którym uczestniczyło ok. 100 związkowców, był pierwszym tego typu w Polsce od chwili rozpoczęcia EURO 2012.

 

Iwona Jankowska

 

Foto Oli Ratusznik ze strony:

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/BPEA-8V8JDT

(Visited 13 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*