Inne

NIE dla stanowiska Greenpeace Polska w sprawie GMO!!!

 

 

 

 

 

 

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO nie zgadza się ze stanowiskiem Greenpeace Polska  w sprawie nowej ustawy o nasiennictwie, które twierdzi, że zredukowana przez Parlament RP  ustawa wg projektu Prezydenta RP, z której wykreślono wszystkie prezydenckie zapisy, dotyczące zakazów uprawy roślin GMO w Polsce, a wyposażona jedynie w delegację dla rządu do ewentualnego wprowadzenia zakazu upraw GMO, jest wystarczająca.

NIE WIERZYMY zapewnieniom polityków z PO i PSL, że po zatwierdzeniu obecnego projektu ustawy wprowadzą zakaz upraw roślin GMO. Tym bardziej, iż nie dołączyli do ustawy projektu odnośnego rozporządzenia, które mógłoby być przedmiotem zatwierdzenia przez autora ustawy oraz Parlamentu jako gwarancji wprowadzenia zakazu.

W obecnej sytuacji gwarancję zakazu uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych (GMO) w Polsce może dać jedynie zapis ustawowy, wprowadzony przez Parlament RP, a nie rozporządzenie któregoś z ministerstw o nieznanej treści, które w dodatku ma być wprowadzone w przyszłości. Podkreślamy, iż stanowisko Greenpeace Polska jest stanowiskiem polskiej filii globalnej organizacji ekologicznej i nie można go utożsamiać z opinią polskiego narodu, rolnika i konsumenta.

Greenpeace Polska nie ma upoważnienia do wypowiadania się w imieniu wszystkich przeciwników GMO w Polsce, bo rządzi się innymi priorytetami, ustalanymi przez światowe kierownictwo GP, a nie racją polskich rolników i konsumentów, a także racją polskiego Narodu i POLSKI.

 

W imieniu Komisji Sterującej Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO:

 

Paweł Połanecki,

 

Anna Szmelcer,

 

Jadwiga Łopata,

 

dr Roman Andrzej Śniady,

 

Sir Julian Rose

 

Za: http://polska-wolna-od-gmo.org/

Czyt. też: http://polscott24.com/greenpeace-zdradzil-gajowy-podpisal/

 

(Visited 5 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*