Gospodarka i polityka

Komunikat rzecznika prasowego WZZ „Sierpień 80”

Od redakcji: Teraz już całkiem oficjalnie…

Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 podpisał porozumienie z siecią handlową OBI. Dokument zawiera szereg korzystnych dla pracowników gwarancji. Jedną z nich jest premia świąteczna., która dla pracowników o najniższych dochodach wyniesie 900 zł. Jest też zapewnienie pracodawcy o podwyżce płac w 2013 r.

Wraz z porozumieniem podpisano także regulaminy wynagradzania i premiowania. Najważniejszym jednak elementem jest premia świąteczna dla wszystkich pracowników sklepów sieci OBI w całym kraju. Pracownicy o najniższych dochodach dostaną po 900 złotych. Pieniądze mają zostać wypłacone do 21. grudnia.

Ponadto w 2013 r. zmienione będą zasady premiowania pracowników, przez co sporo łatwiej będzie można otrzymać dodatkowe pieniądze. Poziom tych premii wynosi od 50 zł (dla pracowników wykonujących podstawowy target) do 200 zł.

Jak informują związkowcy, uzyskali oni także zapewnienie pracodawcy o podwyżkach płac w 2013 r. W styczniu strony mają usiąść do prac nad nowym regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Porozumienie, podpisane 14. grudnia pomiędzy WZZ Sierpień 80 a siecią handlową OBI, kończy trwający od kwietnia br. spór zbiorowy.

  

Patryk Kosela

Rzecznik prasowy

Komisji Krajowej

WZZ Sierpień 80

(Visited 9 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*