Inne

Jak nie SOPA & PIPA – to CISPA

Drodzy Przyjaciele,

obecnie Kongres Stanów Zjednoczonych usiłuje uchwalić prawo, które pozwoliłoby temu państwu wejść w rolę Wielkiego Brata Sieci – zwolennicy nowej ustawy liczą na to, że świat nie zauważy ich starań. Poprzednio, dzięki naszym głośnym protestom, ich plany spaliły na panewce, teraz możemy powtórzyć nasz sukces.

Ponad 100 kongresmanów popiera ustawę (CISPA), która umożliwiłaby prywatnym przedsiębiorcom oraz władzom USA szpiegować użytkowników Internetu tak długo, jak tylko by sobie tego życzyli, bez specjalnych ograniczeń czy pozwoleń. To już trzeci raz, kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych zagraża wolności Internetu. Wcześniej udało nam się wspólnie zwalczyć SOPA i PIPA – teraz możemy powstrzymać kolejne próby inwigilacji Wielkiego Brata.

Nasz sprzeciw miał kluczowe znaczenie w walce o ochronę Internetu przed rządami, które roszczą sobie prawo do kontroli nad naszymi działaniami w Sieci. Zjednoczmy ponownie nasze siły – i zwalczmy to prawo na zawsze.

Podpisz petycję i przekaż ją wszystkim, którzy korzystają z Internetu:

http://www.avaaz.org/en/stop_cispa_pl/?vl

Według Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA), w przypadku zaistnienia zagrożenia cybernetowego, operatorzy telekomunikacyjni mają prawo zbierać informacje na nasz temat, dzielić się nimi z władzami, odmówić nam prawa informacji o tym, że jesteśmy obserwowani, po czym użyć swoich przywilejów tak, by uniknąć wszelkiej odpowiedzialności za naruszenie prywatności czy inne wykroczenia. To szalony atak na prywatność, na której wszyscy polegamy korzystając z naszych maili, Skype’a, czatu, wyszukiwarek internetowych i wielu innych narzędzi internetowych.

Wiemy, że Kongres Stanów Zjednoczonych liczy się z opinią publiczną. To już trzecia próba przemianowania ich ataku na wolność w Internecie. Za każdym razem zmieniają nazwę proponowanego prawa, mając cichą nadzieję, iż tym razem społeczeństwo nie zorientuje się na czas. Organizacje pozarządowe potępiły już nowe prawo, Electronic Frontier Foundation w swoim oświadczeniu stwierdziła, że CISPA narusza podstawowe prawa prywatności – teraz nadszedł czas, by sprzeciwić się proponowanemu prawu.

Podpisz petycję do Kongresu USA, sprzeciwiającą się CISPA. Jeśli uda nam się zebrać 250 tys. podpisów, nasza petycja zostanie dostarczona każdemu ze 100 reprezentantów wspierających nową ustawę:

http://www.avaaz.org/en/stop_cispa_pl/?vl

Na całym świecie, każdego dnia, wolność Internetu jest zagrożona przez kolejne propozycje rządów – ale Stany Zjednoczone dysponują szczególnie silnymi narzędziami, by ograniczyć prywatność użytkowników sieci, ponieważ większość internetowej infrastruktury mieści się na terenie ich kraju. Nasza społeczność dowiodła już wiele razy, że opinia publiczna jest w stanie pomóc w zwalczeniu amerykańskiego zagrożenia dla wolności w Internecie. Spróbujmy jeszcze raz.

Z nadzieją,

Emma, Rewan, Ricken, Antonia, Lisa, Morgan, Mia, Pascal oraz cały zespół Avaaz

 

 

Więcej niż SOPA & PIPA:

H.R. 3523: CISPA
http://www.govtrack.us/congress/bills/112/hr3523

Nadchodzi CISPA — internetowa cenzura (Digital Journal)
http://www.digitaljournal.com/article/322396

CISPA: nowy plan cenzury Internetu niepokoi krytyków (Examiner)
http://www.examiner.com/progressive-in-portland/cispa-congressional-plan-to-censor-internet-concerns-critics

(Visited 14 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*