Inne

Federacja Pracownicza i FA przeciw reformie neoliberałów

 

 

15. marca (czwartek) o godz. 11:00 przed Powiatowym Urzędem Pracy w Częstochowie (ul. Puławskiego) planowana jest wspólna akcja ulotkowa Związku Zawodowego FEDERACJA PRACOWNICZA i Federacji Anarchistycznej s. Częstochowa. Akcja skierowana jest przeciwko neoliberalnej reformie emerytur.

 

Ewentualni chętni do współuczestnictwa w proteście proszeni są o kontakt: 533 015 862.

Tekst ulotki poniżej:

 

 Nie dla wydłużania wieku emerytalnego!

Tonący brzytwy się chwyta – to powiedzenie jak najbardziej pasuje do kolejnych posunięć neoliberałów z PO. Planowana reforma emerytalna to kolejny eksperyment na żywym (na nieszczęście rządu) społeczeństwie. Jak długo będziemy ponosić koszta cudzych „badań” granicy ludzkiej wytrzymałości? Kryzys nie zaczął się od Grecji, Hiszpanii czy Polski, kryzys jest spowodowany krachem całości systemu liberalnego. Wbrew temu, co mówią sprzedajne media – do obecnego stanu rzeczy doprowadziły nie przywileje socjalne grup pracowniczych – lecz giełdowe machinacje bankierów.

Nie zgadzamy się, by za konsekwentnie antyspołeczne działania biznesmenów, bankowców i posłusznych im polityków – co jest wkalkulowane w „rozwój” kapitalizmu – po raz kolejny mieli płacić ludzie pracy.

Debatom dotyczącym referendum powinny towarzyszyć protesty społeczne.

Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej proponują, by przeciw manifestantom wysłać wojsko i policję, a przecież już Tadeusz Mazowiecki użył siły wobec strajkujących kierowców z MPK Białystok i rolników na Żuławach. Niczego innego neoliberałowie nie są w stanie obywatelom zaproponować.

Niech każdy z nas będzie „cegiełką” w barykadzie oporu przeciw posłusznej międzynarodowym bankom i korporacjom władzy w Warszawie. Nie bójmy się z tej możliwości skorzystać.

 

 

Federacja Anarchistyczna s. Częstochowa

Związek Zawodowy Federacja Pracownicza

 

(Visited 12 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*