Inne

Częstochowa – pikieta przed Powiatowym Urzędem Pracy

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zapowiadaliśmy, 15. marca w Częstochowie odbyła się akcja ulotkowa na temat rządowej reformy emerytalnej.

Akcję rozpoczęliśmy symbolicznie – przed częstochowskim Powiatowym Urzędem Pracy, który jak żadna inna instytucja odzwierciedla koleje zaniedbań liberalnych rządów wobec obywateli, począwszy od lat 90. XX w. aż do chwili obecnej.

Ulotki brano od nas chętnie, choć z początku sądzono, że jesteśmy przedstawicielami firm, oferujących kredyty-chwilówki ;). Po krótkich wyjaśnieniach potoczyła się dyskusja z ludźmi. Padały ostre słowa pod adresem polityków. Gdyby Donald Tusk ze swoimi liberałkami z Kongresu Kobiet trafił na panie z pośredniaka – to kto wie, czy w kraju nie potrzebna by była kolejna żałoba narodowa ku czci „umiłowanego przywódcy”.

Potem przenieśliśmy się do centrum miasta.

Smutnym faktem jest, iż młodzi ludzie wciąż sądzą, że bezrobocie i „reforma” emerytalna neoliberałów – ich nie dotyczą. Na zasadzie myślenia życzeniowego nadal wierzą, iż załapią się na jakiś londyński zmywak. Ulotki traktowali, niestety, niczym kolejną reklamę. No cóż, „pokolenie pokemonów” musi zderzyć się z rzeczywistością, by zrozumieć, czym jest korporacyjny „wyścig szczurów”. Tym milej wspominamy tych, którzy wiedzieli, o co nam chodzi, a i tacy się zdarzali.

Większe zrozumienie i akceptację naszej akcji ulotkowej wykazywały reakcje ludzi starszych.

To swoista nagroda dla naszych działań.

Pomimo sporej ilości ulotek (przygotowaliśmy ich ponad 1000 sztuk), cała wspólna akcja Federacji Anarchistycznej, sekcja Częstochowa i Związku Zawodowego Federacja Pracownicza trwała niecałe półtorej godziny.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w pikiecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia M. M.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*