Inne

Albo demokracja – albo ACTA

 

Drodzy Przyjaciele z całej Europy,

za parę dni Komisja Europejska podejmie ostatnią próbę ożywienia ACTA. Jeśli teraz się nie poddamy i podejmiemy odpowiednie działania, ten światowy atak na wolność w Internecie zostanie na zawsze zażegnany.

Wygrana jest już bardzo blisko – nasza petycja, licząca ponad 2,4 mln podpisów, zaskoczyła polityków w całej Europie i powstrzymała najzagorzalszych cenzorów. Teraz Komisja Europejska czeka na zielone światło od Trybunału Sprawiedliwości, któremu zadała bardzo specjalistyczne pytania, oczekując, że dzięki temu otrzyma pozytywną odpowiedź.

Jeśli ponownie wyrazimy swój wspólny sprzeciw, możemy być pewni, że Trybunał będzie zmuszony przyjrzeć się dokładnie wszystkim prawnym konsekwencjom ACTA i opublikuje rzetelny raport na temat wpływu ACTA na nasze prawa. Podpisz naglącą petycję do przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel Barroso wzywającą Trybunał do wyjawienia całej prawdy:

http://www.avaaz.org/en/acta_time_to_win_pl//?vl

Komisja Europejska przez pięć lat za zamkniętymi drzwiami negocjowała ACTA z największymi korporacjami świata. Przez ostatnich pięć tygodni udało się nam przenieść dyskusję na temat nowego prawa na forum publiczne. Teraz Komisja chce przywrócić ACTA do życia, prosząc Trybunał Sprawiedliwości UE o zielone światło. Komisja, świetnie zorientowana w biurokratycznych unikach, może zadać Trybunałowi bardzo szczegółowe, specjalistyczne pytania, odwracając tym samym uwagę Trybunału od oceny praw podstawowych, wolności słowa, prywatności, wolności i demokracji.

Dzięki waszemu zaangażowaniu – rządy Polski, Niemiec, Bułgarii i innych krajów wstrzymały ratyfikację ACTA. Teraz, jeśli tylko uda nam się wygrać bitwę w Komisji Europejskiej, możemy na zawsze powstrzymać ACTA. Jeśli UE jej nie ratyfikuje, ACTA nie będzie mieć mocy prawnej, a jej negocjatorzy będą zmuszeni wrócić do stołów negocjacyjnych i rozpisać nową umowę, która powstrzyma prawdziwe nadużycia, ale jednocześnie zapewni ochronę naszych podstawowych praw.

Wezwijmy Komisję i Trybunał do rzetelnej i jawnej dyskusji, upewnijmy się, że cała prawda na temat zagrożenia naszych podstawowych wolności wyjdzie na jaw. Podpisz teraz i roześlij tę wiadomość znajomym:

http://www.avaaz.org/en/acta_time_to_win_pl//?vl

Miliony z nas zjednoczyły się, by walczyć o wolność Internetu i sprzeciwić się amerykańskiej cenzurze. Wygraliśmy, ale zagrożenie znowu powróciło, tym razem w postaci ACTA. Dokonaliśmy niemożliwego i wstrzymaliśmy proces ratyfikacji umowy. Zakończmy wreszcie to, co zaczęliśmy i na zawsze pogrzebmy ACTA!

Z nadzieją i determinacją, 

Alex, Pascal, Laura, Alice, Ricken, Dalia, Diego oraz cały zespół Avaaz

 

PS: Media o naszej 2,4-millionowej petycji, którą dostarczyliśmy we wtorek do Parlamentu Europejskiego – wywołaliśmy dość duże zamieszanie!

Aktywiści wręczają UE petycję anty-ACTA (Associated Press)
http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5goN98YMyvwPqQiW31gBs8U-xnvIg?docId=7afd9eef4f6b44acbb43b1029820bc87

Petycja anty-ACTA dociera do Parlamentu Europejskiego (The Inquirer)
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2155775/anti-acta-petition-hits-european-parliament

(Visited 13 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*