Czy Załużny przygotowuje się do obalenia Zełenskiego? (2)

W przypadku rozłamu Zełenskiego i Załużnego informacje zdają się odzwierciedlać fakt, iż Załużny od pewnego czasu angażuje się w działania wskazujące na to, że ma program działania nie tylko odbiegający od planu jego naczelnego wodza, ale w wielu przypadkach ma na celu przeciwstawienie się naczelnemu wodzowi – program ten ukazuje Załużnego jako politycznego konkurenta Zełenskiego. Przytaczane przykłady generałów: George’a McClellana i Douglasa MacArthura wskazują, iż takie działania nie są niczym wyjątkowym w historii stosunków cywilno-wojskowych w demokracjach. Jednakże w obu tych okolicznościach dowódcy wojskowi na polecenie przywództwa politycznego złożyli rezygnację ze stanowisk i kontynuowali opozycję polityczną na arenie cywilnej, ale bez aktywnego wsparcia ze strony wojska, które było zobowiązane do zachowania lojalności wobec swojego cywilnego przywództwa.

Załużny nie ustąpił jednak, przenosząc różnice z Zełenskim na arenę polityczną, która zostanie zdemoralizowana jego obecnością, jeśli pozostanie dowódcą wojskowym. Istnieją przesłanki wskazujące, że rozłam Zełenskiego i Załużnego zmierza w tym właśnie kierunku.

W listopadzie 2023 roku Załużny udzielił wywiadu The Economist, w którym otwarcie kwestionował pogląd Zełenskiego na temat stanu konfliktu z Rosją, porównując go do impasu, sugerującego niepowodzenie ukraińskiej kontrofensywy z 2023 roku. Zełenski, pragnąc zachować zaufanie swoich amerykańskich i europejskich dobroczyńców, odrzucił wersję wydarzeń Załużnego, co doprowadziło do pierwszego publicznego rozłamu między nimi i otworzyło drzwi do spekulacji na temat ambicji politycznych Załużnego. Załużny kontynuował ten trend projektowania rozłamu ze swoim prezydentem, publikując 1. lutego 2024 r. w CNN esej, w którym kwestionuje podejście Zełenskiego do mobilizacji, przedstawiając siebie jako jedyne źródło wiedzy wojskowej w zakresie przygotowania ukraińskiej armii do wojny w kolejnej fazie konfliktu z Rosją.

Niedawny post w mediach społecznościowych Andrija Stempickiego, członka-założyciela neonazistowskich sił paramilitarnych (niedawno przekształconych w 67. Brygadę Armii Ukraińskiej), przedstawia go z generałem Załużnym, flagą Prawego Sektora i portretem Stepana Bandery, powieszonymi za nimi na ścianie. Historia Zełenskiego z Prawym Sektorem nie jest przyjemna – szef Prawego Sektora, Dmytro Jarosz, nazwał kiedyś Zełenskiego „niedoświadczonym politykiem”, który „będzie wisiał na którymś drzewie na Chreszczatyku [głównej ulicy Kijowa], gdy zdradzi Ukrainę” i ludzi, którzy zginęli podczas rewolucji [Majdanu] i wojny [w Donbassie]”.

Przesłanie postu było jasne – jeśli Zełenski będzie kontynuował próbę odsunięcia Załużnego od władzy, wówczas Załużny spełni obietnicę Prawego Sektora, czyli powiesi Zełenskiego jako zdrajcę.

Tak wygląda dziś sytuacja w kraju, który atlanci opisują jako modelową demokrację. Kryzys w stosunkach cywilno-wojskowych między prezydentem Zełenskim a generałem Załużnym ujawnił trudną rzeczywistość, w której Ukraina nie jest – a właściwie nigdy nie była – demokracją w atlantyckim stylu, ale raczej narodem, w którym słabi, demokratycznie wybrani przywódcy działają w cieniu, rzucanym przez podległe oligarchom grupy neonazistowskie, które zagrażają przetrwaniu prezydentury, jeśli będzie ona rządzić w sposób, odbiegający od ich ideologicznych pozycji.

Fakt, że Załużny tak otwarcie sprzymierzył się z Prawym Sektorem w sporach z Zełenskim, powinien niepokoić wszystkich, którzy mają żywotny interes w tym, jak rozstrzygnie się wynik konfliktu między Rosją a Ukrainą i powinni utwierdzić w słuszności rosyjskiego oskarżenia wobec Ukrainy, iż jako naród znajdują pod pięścią sił, których filozofia polityczna sięga czasów nazistowskich Niemiec. W przypadku Zełenskiego kontrola ta odbywała się w sposób mający na celu zamaskowanie roli, jaką odgrywa Prawy Sektor. Sprzeciw Załużnego wobec Zełenskiego i jego otwarte sojusze z Prawym Sektorem, popierającym ten sprzeciw, wskazują na bardzo trudną przyszłość Ukrainy, jaką można naprawdę rozwiązać jedynie poprzez zwycięstwo Rosji, obejmujące denazyfikację, obiecaną przez kierownictwo rosyjskie.

 

Scott Ritter

Tłum. Andrzej Filus

Źródło: TheIntelDrop

23 komentarze do “Czy Załużny przygotowuje się do obalenia Zełenskiego? (2)

 • 05/02/24 o 22:04
  Permalink

  -ZAŁUŻNY -wyrzuć tamten portret !! -Wstaw jakiś inny: -KONFUCJUSZA albo MENCJUSZA -lub LAO TSEGO -lub jakiś wielkich Poetów TURCJI albo największych BRAMINÓW INDII -a: -Tamten Portret z tyłu -musisz wyrzucić !! -masz go wyrzucić !!

  Odpowiedz
 • 10/02/24 o 19:34
  Permalink

  -Polska nie będzie miała żadnych okrętów podwodnych ani jednego -bo ta Szalona Satanistyczna Pycha Polskich Rusofobów ta PYCHA – jest ich Ciężkim GRZECHEM GŁÓWNYM -a te tak niekontrolowane i nieopanowane w sobie GRZECHY GŁÓWNE -one na końcu zabijają -One prowadza do ŚMIERCI i do PIEKŁA -albo prowadza do ŚMIERCI i do CZYŚCA i ta tak próbująca zniszczyć ROSJAN -ROSJAN BIAŁORUSINÓW UKRAIŃCÓW – POLSKA -nie dostanie żadnych Okrętów Podwodnych -ani jednego !! i zgodnie z przeznaczeniem na to ich ŻYCIE – POLACY SĘ NAUCZĄ POKORY -POKORY I HIERARCHII !!

  Odpowiedz
 • 11/02/24 o 02:48
  Permalink

  – Wtedy ci Polacy z WOŁYNIA -Oni was wtedy tez tak codziennie tak namawiali i podżegali żebyście wy zabili miliony ROSJAN -żebyście wyrzucili Rosjan z KRYMU z SEWASTOPOLA z TEODOZJI i z Mariupola z ODESSY znad MORZA CZARNEGO i później wspólnie z Przyszłą POLSKĄ – żebyście wyrzucili ROSJAN z BIAŁORUSI i znad BAŁTYKU z PRI-BALTIKI na taki Wąski Pasek Ziemi pomiędzy MOSKWA a URALEM i za URAL -tak jak codziennie was podżegają ci dzisiejsi ?? Wcześniej PIŁSUDZKI miał takie właśnie Plany a na Wołyniu dostawały ziemie rodziny polskich wojskowych !!

  Odpowiedz
 • 11/02/24 o 02:52
  Permalink

  -Ten POLSKI STOPIEŃ EGOCENTRYZMY i EGOIZMU -ON się fachowo nazywa PSYCHOPATIĄ -tak samo jak te Stopnie Egocentryzmu i Egoizmu w STANACH ZJEDNOCZONYCH i w IZRAELU !!

  Odpowiedz
 • 11/02/24 o 11:40
  Permalink

  -Chyba ten WATYKAN -który tak kiedyś namówił Polaków do WIELKIEJ UNII POLSKO LITEWSKIEJ na Ziemiach ukradzionych wtedy SŁOWIANOM – i jeszcze bardziej ten Polski Kościół -ten taki zawsze ANTY-SŁOWIAŃSKI a dzisiaj tak popierający Ta POLSKĄ BARBAROSSĘ -ten Polski Kościół -One -niestety -chyba przyniosą RZYMOWI i ITALII -w którymś momencie WIELKIEGO PECHA ? -chyba WATYKAN i POLSKI KOŚCIÓŁ w którymś Momencie przyniosą RZYMOWI i ITALII -WIELKIEGO PECHA ?? -bo Ten POLSKI STOPIEŃ EGOIZMU i EGOIZMU -ON -się tak fachowo nazywa PSYCHOPATIĄ -tak samo jak EGOIZM i EGOCENTRYZM STANÓW ZJEDNOCZONYCH i IZRAELA !!

  Odpowiedz
 • 11/02/24 o 12:01
  Permalink

  -Tam miało być: (…..) dlatego że Ten POLSKI STOPIEŃ EGOCENTRYZMU I EGOIZMU -ON się tak fachowo nazywa PSYCHOPATIĄ (…….) ale TE POLSKIE RUSOFOBY -ONE są tak Agresywnymi tak Atakującymi SŁOWIAN -Chodzącymi ZBIORNIKAMI – jeszcze i INNYCH NAJWIĘKSZYCH GRZECHÓW -tego takiego Codziennego POLSKIEGO KŁAMSTWA -Polskich OSZCZERSTW Polskiego KŁAMSTWA -tego tak Codziennego w USA w POLSCE i w ANGLII -Takiego MEDIALNEGO ODWRACANIA RZECZYWISTOŚCI -bo -to te STANY ZJEDNOCZONE, -POLSKA I LONDYN są PRAWDZIWYMI AGRESORAMI na UKRAINIE i wobec ROSJI -i -ONI -są też Tymi CHODZĄCYMI ZBIORNIKAMI -GRZECHÓW CHCIWOŚCI oraz PYCHY -które ten POLSKI KOŚCIÓŁ -ON – je powinien w Polsce potępiać i je zwalczać -a nie tak bardzo -je promować i popierać !!

  Odpowiedz
 • 11/02/24 o 17:09
  Permalink

  -Jest trochę nowych artykułów do ICH ARCHIWIZACJI na jakiś Większy Rosyjski Nośnik Pamięci -także i w tym portalu www.” wgospodarce. pl ” mozna i wejść przez ” w polityce. pl ” -na przykład: “-Całe miasto cuchnie od zwłok rozkładających się ciał rosyjskich żołnierzy ” o Swatowe chyba z sierpnia 2023 go ! i różne inne !! -Ale jest również -i bardzo Dobra -znów tak WSPANIAŁA WRÓŻBA dla ROSJAN -bo przez Te OCZY YUQI z PEKINU z (G)I-DLE -która skończyła to same liceum dla najzdolniejszych -które ukończył XI JINPING -a kiedyś tak w MEKSYKU -jako KAPŁANKA TONANTZIN BOGINI ZIEMI -YUGI -to chyba z nich najbardziej chciała wykupić od TYCH WOJOWNIKÓW TENOCZTITLANU -jak najwięcej Tych Nieszczęśliwych Jeńców z innych Miast przed ich sprzedażą w TENOCZTITLANIE -tym takim strasznym KAPŁANOM HUITZILOPOHTLI ego -w tych takich strasznych strojach do samej ziemi -NA TE OFIARY dla BOGA SŁOŃCA -znów jest tak widać -znów jest tak widać -Te takie Piękne ROSYJSKIE BAZY WOJSKOWE i takie Piękne CHIŃSKIE BAZY WOJSKOWE w Całej ŚRODKOWEJ AMERYCE w Całym Basenie MORZA KARAIBSKIEGO od MONTERREY w MEKSYKU i od na KUBIE do Tych w WENEZUELI i w KOLUMBII !! -Przez Te tak Kochające OCZY MIYEON i przez To Kochające SERCE MIYEON -zawsze -jak taka Turkusowa Wielka Tarcza !! -widać -jak w tych dzisiejszych Amerykańskich Bazach Wojskowych w KOREI POŁUDNIOWEJ – już są CHIŃCZYCY -bo już KOREA najważniejsze -oddała CHINOM !!

  Odpowiedz
 • 13/02/24 o 14:20
  Permalink

  -KRAKÓW -jest blisko a TA tak uzbrojona z TEJ tak SATANISTYCZNEJ WOJENNEJ POLSKI -Wasza NIEPOKONANA ” UKRAIŃSKA ARMIA ” -ONA od 2021 roku jest TĄ NAJPOTĘŻNIEJSZĄ SIŁĄ KONWENCJONALNĄ na KONTYNENCIE -w całej ZACHODNIEJ Środkowej EUROPIE -w jedną godzinę -wy wyłapiecie tych Największych WOJENNYCH PODŻEGACZY w Całej EUROPIE -i tych Największych WOJENNYCH PODPALACZY UKRAINY ROSJI i BIAŁORUSI -Całej UNII -CAŁEJ EUROPY z iluś tych tak codziennie podżegających AMERYKAŃSKICH AGENTUR MEDIALNYCH w POLSCE !! a jak zostaną jeszcze inni – w jeden dzień innych WY znajdziecie aż do BUGU i do ODRY !!

  Odpowiedz
 • 13/02/24 o 14:55
  Permalink

  -Ciekawe RZECZY widziałem dzisiaj w NOCY pomiędzy 1szą a miedzy 3 cia -przez TE ICH OCZY i TE ICH SERCA ” SNH48 ” BEJ48 ” GNZ48 ” -tych takich Pięknych Dziewcząt młodych Kobiet z CHIŃSKIEGO HONGKONGU -jakby w PRZYSZŁOŚCI wszystkie te dzisiaj już wykupione przez TEN PÓŁNOCNO AMERYKAŃSKI ” BLACK ROCK ” “-CZARNĄ SKAŁĘ ” , i przez ” MONSANTO ” i inne Amerykańskie Fundusze Inwestycyjne oraz Firmy UKRAIŃSKIE CZARNOZIEMY -były WŁASNOŚCIĄ lub TĄ STU LETNIĄ DZIERŻAWĄ RZĄDU CHIŃSKIEGO i CAŁA UKRAIŃSKA GOSPODARKA -będzie tak jakby Taką WIELKĄ CHIŃSKĄ INWESTYCJĄ !! -taką Wielką INWESTYCJĄ CHIŃSKIEGO RZĄDU, -CHIŃSKICH PROWINCJI, -CHIŃSKICH FIRM i CHIŃSKICH MIAST !! -Poza tym: -znowu -tak widziałem CHIŃSKIE BAZY WOJSKOWE w TURCJI -i to tak parę CHIŃSKIE BAZY WOJSKOWE w SYRII w IRAKU oraz w PERSJI !! – ale Te NAJWAŻNIEJSZE ŁODZIE PODWODNE QUETZALCOATLA -w ATLANTYKU i w PACYFIKU -w których od dawna -w NICH się znajdują -Cale Te tak Rozlegle AMERYKAŃSKIE MIASTA -TE NAJWAŻNIEJSZE ŁODZIE PODWODNE -QUETZALCOATLA -ŚIWY -WISZNU -są ROSYJSKIE !! -Są ROSYJSKIE !! -mimo że PRZYSZŁE CHIŃSKIE FLOTY WOJENNE PACYFIKU i ATLANTYKU oraz Ta OCEANU INDYJSKIEGO -będą liczniejsze -ileś liczniejsze od MARYNAREK od FLOT ROSYJSKICH !!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 01:26
  Permalink

  -Sam QUETZALCOATL -kiedy tak pływał w ATLANTYKU -i w PACYFIKU -tak na Powierzchni -to -QUETZALCOATL w Tym Swoim Niewidzialnym ETERYCZNYM CIELE -ON -był wielkości WENEZUELI albo KOLUMBII -ale -ON przybył -żeby wyzwolić uratować ZIEMIĘ swoją TONANTZIN Swoją DEWI, SIAKTI, DURGĘ swoją KYBELE -skądś z KOSMOSU -gdzieś z Innych Części TEGO JEJ WSPANIAŁEGO KOSMICZNEGO CIAŁA TETEOHINNAM -czyli -TONATZIN -jako TEJ MATKI -KOSMICZNEJ MATKI -CAŁEJ TEJ NASZEJ ” MLECZNEJ DROGI ” -bo -TETEOHINNAM -ONA w TYM SWOIM -Takim WSPANIAŁYM -Takim CUDOWNYM KOSMICZNYM CIELE -TETEOHINAM -jest Całą Naszą GALAKTYKĄ !! -Wyobrażacie sobie CAŁĄ NASZĄ MLECZNĄ DROGĘ -i -na NIEJ -tak leżącą -Taką WSPANIAŁĄ GWIEZDNĄ BOGINIĘ ?? -Taka jest właśnie CHWAŁA WSPANIAŁOŚĆ TETEOHINNAM !! -TAKA jest właśnie CHWAŁA WSPANIAŁOŚĆ TETEOHINNAM !! -ONA -JEST CAŁĄ NASZĄ MLECZNĄ DROGĄ !!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 01:51
  Permalink

  -W sumie tak osobiście -to -ja naprawdę -nie rozumiem -jak CI HINDUSI lub MUZUŁMANIE -mogą tak myśleć -że: – to WISZNU albo to ALLAH jest tym KOSMOSEM -jest taki Wielki ?? Przecież gdyby to WISZNU albo SIWA albo ALLAH -był tak POTĘŻNY był taki Wielki -to ON -by wtedy za jeden nasz błędny rok -za jeden blędny kwartał -za jeden semestr -ON by nas zabił -ON -by nas zmiażdżył w jednej chwili !! -Ale -TETEOHINNAM -tak NAJCUDNIEJSZA tak NAJWSPANIALSZA -ONA w TYM SWOIM tak NAJPIĘKNIEJSZYM KOSMICZNYM CIELE -dzięki TEJ Takiej WIELKIEJ SILE Swojej MIŁOŚCI -TEGO JEJ KOSMICZNEGO TONANTZIN SERCA -ONA nas może gorąco ściśnie -i tak pościska -ale -nie zmiażdży -i -nie spali ! -i -nie zabije !! -bo -TETEOHINNAM -tak nas KOCHA !! – TETEOHINNAM i TONANTZIN -tak nas kocha -tak nas kocha -i -ONA -nawet w TAKIM tak WSPANIAŁYM KOSMICZNYM CIELE w TAKIM tak NAJPIĘKNIEJSZYM KOSMICZNYM CIELE -ONA -TONANTZIN -nas nie zabije -bo nas tak kocha !! -bo -nas -tak kocha !!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 14:19
  Permalink

  -Widzisz ZAŁUŻNY ?? -widzisz ZAŁUŻNY -tak się podlizywałeś -tym tak sprzedajnym Polskim Amerykańskim i Angielskim takim Wojennym Podpalaczom i Podzegaczom: -że: “-Ty zabijesz dla nich ileś Milionów Młodych ROSJAN -że: -TY -WYRZUCISZ ROSJAN z EUROPY aż pod Sam URAL i za URAL !! ” – że -aż -ŻELEŃSKI -Ciebie wyrzucił ! -Aż Cię ŻELEŃSKI -w końcu wyrzucił !! -TETEOHINNAM -ONA tak NAJMĄDRZEJSZA tak NAJWSPANIALSZA -ONA -tak NAJMĄDRZEJSZA przez SWOJĄ MIŁOŚĆ -TETEOHINNAM -ONA -Nie chce na UKRAINIE -widzieć i wspierać -takich GŁUPKÓW na SWOICH SYNÓW !! -TONANTZIN -QUATLICUE -CITLALICUE -w TEJ NAJWSPANIALSZEJ -tak NAJCUDNIEJSZEJ w TEJ SWEJ KOSMICZNEJ BOSKIEJ POSTACI -ONA -mieć nie chce na UKRAINIE -takich GŁUPCÓW -na SWOICH SYNÓW -widzieć i wspierać takich GŁUPCÓW na SWOICH SYNÓW -ale -tak pragnie -już niedługo: -TEJ NOWEJ WIELKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ FEDERACJI -TYCH tak SZCZĘŚLIWYCH ROSJI UKRAINY i BIAŁORUSI -i ONA -znowu pragnie TAKIEJ UNII -TYCH POŁĄCZONYCH BRATNICH SŁOWIAN !!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 15:17
  Permalink

  -Biedny BANDERA -mało kto zwraca na to uwagę -że: -On -był -taki niski -filigranowy i był fizycznie bardzo slaby ! ” -i w Tych Więzieniach tamtej Międzywojennej Polski -1918 1939 -Stefan BANDERA -stale był ofiarą tego polskiego więziennego homoseksualizmu -i tych więziennych polskich gwałcicieli !!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 23:20
  Permalink

  -No i co z tego ?? -No i co z tego -że w TYCH ROSYJSKICH ŁODZIACH PODWODNYCH -WISZNU -QUETZALCOATLA -SIWY -w Których TEN WISZNU tak sobie pływa po ATLANTYKU -po “-OCEANIE BRAZYLIJSKIM ” i PACYFIKU -że w Nich są Całe te tak Rozlegle Amerykańskie Miasta -chociaż te 200 tu 300 Metrowe Rosyjskie Łodzie Podwodne -są przy tych WIELKICH MIASTACH -takie małe -są -tak nieduże -a Te Amerykańskie Miasta do ich ZAGŁADY -ONE -są tak Rozległe i takie wielkie ! ” no i co z tego: -jak -ICH UŻYCIE i jak ICH ATAK -chyba już od 2019 roku – wciąż tak wstrzymują -tak odwlekają -tak odwlekają -i odwlekają -i tak -wstrzymują -i odwlekają -i odwlekają -znów o kolejny semestr i o rok i tak w kółko ! -Ci tacy Wieczni KREMLOWSCY TCHÓRZE -i Ci Zarządcy Ci PROMOTORZY PUTINA, SZOJGU z tych tak tchórzliwych ROSYJSKICH GRU i FSB ?? -Po tym PATRUSZEWIE -widać z daleka -że TA SIEROTA -że ten PATRUSZEW -On -nie skrzywdzi -nawet i muchy !! -POLSKĘ wkopuje każdy kolejny nowy kwartał -każdy kolejny kwartał -lub nawet miesiąc -i pół roku i każdy Semestr TYCH POLSKICH DOSTAW WOJSKOWYCH -tych tak Perfidnych wciąż NOWYCH AMUNICJI i NOWYCH BRONI na UKRAINĘ do zabijania ROSJAN tak jak w tych 1941, 1942, 1943 na UKRAINIE I TE tak MILITARYSTYCZNE POLSKIE ZBROJENIA do TEJ INWAZJI na KALININGRAD na BIAŁORUŚ -tak -za dwa lata -albo za ile ? -!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 23:45
  Permalink

  -Oj SZOJGU – PUTIN – do tej KOŃCÓWKI MAJA 2024 albo do 22 CZERWCA 2024 -jeszcze -Wy przeżyjecie -ileś -tych nowych -i to Udanych NOWYCH AMERYKAŃSKICH ATAKÓW na PETERSBURG -i OKOLICE -i -jak poprzednie: – właśnie z ESTONII właśnie z ESTONII albo z ŁOTWY -z -tych -Waszych ” -NADBAŁTYCKICH – KRAJÓW NATO ” -jak -wy je nazywaliście w Sputnikach w 2014 w 2015 w 2016 w 2017 itd !! -i -znów będziecie robić na KREMLU – tak głupie miny i -znów będziecie tak udawali: -że -wy wierzycie -że: “-Te ATAKI na PETERSBURG i te ROSYJSKIE ZAKŁADY przy PETERSBURGU ” -są z KIJOWA !! ” są z KIJOWA abo z ODESSY !! ” -a -Nie z ESTONII ?? -a “-Nie z Estonii z Łotwy lub z Litwy -tylko z KIJOWA albo z ODESSY ??

  Odpowiedz
 • 21/02/24 o 00:24
  Permalink

  -Patrzcie Wy patrzcie -Patrzcie Wy patrzcie na TE KOSMICZNE CHWAŁY TETEOHINNAM !! -na TE KOSMICZNE CHWAŁY TETEOHINNAM -Takiej KOSMICZNEJ BOGINI ŻYCIA -Takiej KOSMICZNEJ STWÓRCZYNI ŻYCIA TEJ tak WSPANIAŁEJ -WSPÓLNEJ MATKI -i JEDNEJ MATKI WSZELKIEGO ŻYCIA i WSZYSTKICH ŻYCIA -PATRZCIE Wy Patrzcie na TE KOSMICZNE CHWAŁY TONANTZIN -albo KYBELE albo IZYDY, ARTEMIDY w TYCH Takich PIĘKNYCH ZDJĘCIACH MLECZNEJ DROGI -Całej TEJ Naszej MLECZNEJ DROGI -bo to TONANTZIN -jest MLECZNA DROGĄ !! -Bo -to ONA -jest MLECZNĄ DROGĄ !! -tylko: -jak -ONA NAJWSPANIALSZA -może pomóc -tym takim Wiecznym KREMLOWSKIM TCHÓRZOM ??

  Odpowiedz
 • 24/02/24 o 02:10
  Permalink

  -ECH Ech ZAŁUŻNY -chyba Ta wasza ” TA NAJWIĘKSZA HAŃBA IZRAELA i wszystkich ŻYDÓW ” czyli ŻELEŃSKI -jeszcze na razie On nie zmienił -ale TETEOHINNAM -Taka KOSMICZNA tak NAJWSPANIALSZA STWÓRCZYNI ŻYCIA -BOGINI ŻYCIA -TA Taka JEDNA KOSMICZNA MATKA -TA WSPÓLNA MATKA WSZELKIEGO ŻYCIA i WSZYSTKICH ŻYCIA -ONA by przebaczyła nawet i ŻELEŃSKIEMU -ONA -by przebaczyła nawet i ŻELEŃSKIEMU -bo ONA Wam chce wszystko przebaczyć i wybaczyć -jeśli WY tylko znów połączycie się z ROSJANAMI w TEJ Takiej WIELKIEJ ZWYCIĘSKIEJ UNII -tych tak BOGATYCH SZCZĘŚLIWYCH SŁOWIAN Takiej jak w LATACH 1945 do 1989 1990 ZSRR lub w XIX Wieku TA tak BOGATA CARSKA ROSJA czy DUDA -dalej nie rozumie TEJ tak oczywistej i prostej Rzeczy i TUSK OCIEPA MORAWIECKI i ten Nasz Nowy MINISTER OBRONY z PSL dalej nie rozumieją TAK tak OCZYWISTEJ tak PROSTEJ RZECZY że gdyby tylko TA uzbrajana tak z TEJ POLSKI TA WASZA UKRAIŃSKA AFU znowu dotarła do MORZA AZOWSKIEGO i do BRAM KRYMU to do TEJ tak WOJENNEJ POLSKI do USA LONDYNU albo do tych Największych Miast i większej liczby KRAJÓW NATO wtedy przyleci TA NISZCZYCIELSKA KOSMICZNA SALWA -TYCH PRAWDZIWYCH ROSYJSKICH RAKIET -tych które niszczą MIASTA DEMONÓW -takich tak AGRESYWNYCH NAJGORSZYCH WROGÓW jak Ci POLACY, AMERYKANIE jak ANGLICY -co do jednego ich mieszkańca i mieszkanki ?? -DUDA -ON -tego dalej nie rozumie i TUSK i inni -nie rozumieją ??

  Odpowiedz
 • 24/02/24 o 03:21
  Permalink

  -Wtedy -ROSJANIE -Zniszczą Rozgromią Spalą i Zdmuchną -Te -niby -takie ” NAJSILNIEJSZE “, ” NIEPOKONANE ” Te ” NAJMOCNIEJSZE ! ” -i ” i te -Najgorsze KRAJE NATO ” -wtedy dosłownie ” w JEDNĄ GODZINĘ w JEDNEJ CHWILI ! ” -i -wtedy -TA ZWYCIĘSKA KOSMICZNA ROSJA -wtedy się stanie -taka Bogata tak Podziwiana i Szanowana na CAŁYM ŚWIECIE -a Polacy będą tak wtedy bardzo żałować: ” -Dlaczego -myśmy wcześniej -tak -nie chcieli być SŁOWIANAMI ?? -Dlaczego -myśmy wcześniej -tak -nie chcieli być SŁOWIANAMI -a -Myśmy tak dla tamtych Waszyngtonu LA San Francisco LAS VEGAS, dla MIAMI, Nowego JORKU -wcześniej -tak próbowali Zniszczyć ROSJAN i Wszystkich SŁOWIAN ?? ” -Dlaczego Myśmy wcześniej -tak -nie chcieli być SŁOWIANAMI ?? -Teraz -CI ROSJANIE -są tak bogaci -i są -tak Podziwiani tak Szanowani na CAŁYM ŚWIECIE przez tyle PAŃSTW NARODÓW CAŁEJ ZIEMI -CAŁEGO ŚWIATA !! -A -my -tak zasłużenie -dzisiaj -jesteśmy niczym !! ” -My -dziś -tak zasłużenie -jesteśmy niczym -i -Nas -dziś czeka taka Pokuta za nasze Zbrodnie za Nasze Grzechy ! -a -CI ROSJANIE -są tak Szczęśliwi tak Szanowani i tak Bogaci ! “

  Odpowiedz
 • 24/02/24 o 16:19
  Permalink

  -ZBRODNIE to ZBRODNIE -i -ta RECYDYWA we własnych ZBRODNIACH -to RECYDYWA w tych wieloletnich POLSKICH ZBRODNIACH dla Tych Dzisiejszych USA WALL STREET Nowego JORKU I WASZYNGTONU choć im na razie TA ICH tak KRWAWA POLSKA BARBAROSSA dla USA i WALL STREET i WASZYNGTONU -śladami HITLERA, -NSDAP i Tamtych NIEMIEC z 1941 z 1942 z 1943 roku -Ona -na razie -tak się udaje!! -Gdyby Ta PRZYSZŁOŚĆ -miała być sprawiedliwa -to wszyscy Ci dzisiejsi UZBRAJACZE ŻELEŃSKIEGO RIEZNIKOWA, -Dmitro KULEBY, -ZAŁUŻNEGO-itd a wcześniej TURCZYNOWA i POROSZENKI i ci tak dzisiaj -tacy bezkarni Rózni ci POLSCY WOJENNI PODŻEGACZE i PODPALACZE z Polskich Portali i Polskich Mediów kiedyś powinni być zabici -z wszystkich tych samych Zakazanych Amunicji Kasetowych i z tych tysięcy kulek wolframowych -z tej samej Amunicji Programowalnej do wybuchania kasetowego nad okopami -z tej amunicji odłamkowej, -z tych maszynowych I snajperskich z tą najdroższą termowizją -itd -itd ! -z wszystkich tych DRONÓW UDERZENIOWYCH KAMIKADZE ” i FLY FLY ” i tych TYSIĘCY dostarczanych przez POLSKĘ w ICH Elementach do zmontowania, -z Tych dotąd Kilkunastu Tysięcy dostarczonych przez POLSKĘ ” JAVELINÓW ” Diabelskich Żądeł “, ” N -LAW, ” STINGERÓW ” i ” PIORUNÓW ” -itd -itd lub od MILIONÓW dostarczonych przez POLSKĘ MIN (…..) -z wszystkich Tych Samych AMUNICJI z tych Samych Broni -które Wam -Oni -przez tyle lat -tak dostarczali i dostarczają do ZABIJANIA NIMI ROSJAN -do TEGO tak KRWAWEGO AMERYKAŃSKIEGO SŁOWIAŃSKIEGO BRATOBÓJSTWA na UKRAINIE !! -ale -Wy -Im możecie -kiedyś to wszystko -także -wybaczyć i wybaczyć !! -Wy -Im możecie -wspaniałomyślnie -wszystko wybaczyć i przebaczyć -tylko -że wtedy: -oni -w tym swoim obecnym życiu -nie nauczą się niczego !!

  Odpowiedz
 • 24/02/24 o 19:34
  Permalink

  -No i spokojnie ! -no i spokojnie ! -w BANGKOKU -dzisiaj znowu -tak jest znów widać Trzecim Okiem -TEGO tak wysokiego i tak chudego SIWĘ albo BUDDĘ -całego wymalowanego farbą z popiołu -i z taką wielką Misą Popiołów po tych Zniszczonych Miastach NATO -w Jego Rękach -którą tak będzie kładł przed sobą -siadając do tych swoich medytacji !! -No i spokojnie -AMERYKANIE -oni już -z-poniżali ROSJAN -aż tyle razy -Oni już poniżyli ROSJAN -aż tyle razy -tak dużo razy -i tak -na wszelkie możliwe sposoby -i przez ” -te jeszcze dzisiaj najnowsze ” 500 nowych Amerykańskich Sankcji ” -po raz kolejny -przed wczoraj -znowu !! -że -Te tak czczone w Polsce USA STANY ZJEDNOCZONE -ONE – są teraz: – tylko do Ich Spalenia !! -Do ICH Spalenia Wyparowania -do Ich Zdmuchnięcia i Rozgromienia !! “-Kiedy to będzie ? ” -to teraz: -już -nie można się nad tym zastanawiać: “-Kiedy to będzie ? ” -ale -ROSJANIE -chyba w tym 2024 roku -oni są chyba -już trochę spóźnieni ?

  Odpowiedz
 • 25/02/24 o 17:24
  Permalink

  -Ech ech ZAŁUŻNY -Ci tak sprzedajni POLSCY WOJENNI PODŻEGACZE i tacy POLSCY PODPALACZE UKRAINY i całej UNII -CAŁEJ EUROPY -ONI dziś dalej tak podżegają na INTERII w ONECIE -w rożnych portalach ! -To -Kto ukarze -kto -ich ukarze -tych tak bezkarnych Polskich Wojennych Podżegaczy i Podpalaczy ??

  Odpowiedz
 • 02/03/24 o 09:49
  Permalink

  -Ale Ty ZAŁUŻNY byłeś naiwny i byłeś głupi -kiedy tak mordowałeś Młodych ROSJAN -dla tych tak krwawych Amerykańskich i Polskich Podżegaczy ! -Ale -Ty byłeś -taki naiwny i taki głupi !! -taki naiwny -i -taki głupi !! -a -TO SŁOWIAŃSKIE BRATOBÓJSTWO -dla USA i WASZYNGTONU -ONO – jest takim CIĘŻKIM GRZECHEM !!

  Odpowiedz
 • 12/03/24 o 20:55
  Permalink

  -Widzisz ZAŁUŻNY -to jest dziś taki tak WIELKI WSTYD -w co Te tak krwawe DOLARY WALL STREET -dzisiaj zmieniły -tylu tych tak sprzedajnych -tak za sprzedajnych i Polaków i Ukraińców -i tych z Synagog i z Kościołów -i tych z Synagog i tych z Cerkwi tak pracujących dla USA i WASZYNGTONU Nowego JORKU !! -To jest dziś taki tak Wielki wstyd -co te dolary -zrobiły z Polakami !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*