Zełenski „zapłaci za swoje błędy” – mówi mer Kijowa, Witalij Kliczko

W naszym okupowanym kraju leje się obficie faszystowski bełkot o upadku Rosji, a zwycięstwie Ukrainy. Przedstawiamy artykuł amerykański. Rosja jest światową potęgą militarną, postrzeganą jako siła antyneokolonialna, którą reprezentują atlanci.

AF

Wołodymyr Zełenski nie przygotował Ukrainy należycie do wojny z Rosją i „zapłaci za swoje błędy” – ostrzegł mer Kijowa, Witalij Kliczko. Były mistrz boksu wagi ciężkiej powiedział to szwajcarskiemu serwisowi informacyjnemu 20 Minuten.

Zapytano Kliczkę, czy jest zaskoczony spadkiem popularności Zełenskiego w całym kraju.
„Nie. Ludzie widzą, kto jest skuteczny, a kto nie, a oczekiwań było i jest wiele. Zełenski płaci za błędy, które popełnił” – odpowiedział Kliczko.

Prezydent Ukrainy nie posłuchał ostrzeżeń, że jego siły zbrojne są źle przygotowane i „do końca zaprzeczał, iż tak nie jest” – powiedział Kliczko.

Stołeczny mer zastanawiał się, „dlaczego Rosjanom udało się tak szybko dotrzeć do Kijowa” i skrytykował Zełenskiego za przekazywanie zbyt wielu informacji, „które nie pokrywały się z rzeczywistością”.

Choć przestrzegł, że Zełenski „zapłaci” za swoje błędy, Kliczko nalegał, aby Ukraińcy „wspierali prezydenta do końca wojny”, wykluczając jednocześnie jakikolwiek pomysł na zastąpienie Zełenskiego przez niego na stanowisku prezydenta, przynajmniej do zakończenia konfliktu.

Uwagi Kliczki pojawiają się wśród fali rozczarowania co do kierunku, w jakim zmierza wojna na Ukrainie.

Jak podkreśliliśmy wczoraj, Sascha Lehnartz, główny korespondent niemieckiej gazety Die Welt, powiedział, że ukraińska kontrofensywa „nie powiodła się” i że dotarło do świadomości, iż Kijów „już przegrał” wojnę.

(https://www.dakowski.pl/die-welt-stwierdza-ze-ukraina-rozpada-sie/)

„Spór między prezydentem a naczelnym dowódcą wojskowym pokazuje, że jednolity front wewnętrzny na Ukrainie rozpada się” – napisał Lehnartz. „A wszelkie wątpliwości wyrażane w Kijowie co do perspektyw sukcesu Ukrainy są wzmacniane na korytarzach siedzib rządów europejskich i amerykańskich”.

W zeszłym miesiącu CNN doniosła o artykule w The Time, w którym zacytowano wypowiedź czołowego doradcy Zełenskiego: „On się oszukuje. Nie mamy już opcji. Nie wygrywamy.”

 

Paul Joseph Watson

Modernity.news,

Tłum. Andrzej Filus

Źródło:  Zerohedge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*