„Wiesz, co jeszcze zginęło w Gazie? Mit ludzkości, tworzony przez atlantów”. Płonące piekło Gazy (4)

Marwan Barghouti, odbywający karę dożywocia w izraelskim więzieniu, jest najpopularniejszym przywódcą Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu. Jeśli zostanie zwolniony, może być głównym wyborem.

Nadszedł czas, aby podzielony świat muzułmański odłożył na bok różnice, wewnętrzne konflikty i przestał zabiegać o przychylność Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Proces przed MTK izraelskich przywódców za masowe zbrodnie wojenne i przywódców USA za ich współudział, powinien być powszechnym hasłem wszystkich państw muzułmańskich.

Odtąd OIC i Liga Arabska będą musiały pilnie pracować nad podwójnymi celami, jakimi są rozwiązanie najstarszych sporów między Palestyną a Izraelem i Kaszmirem a Indiami.

Ich bezpośrednim obowiązkiem jest zmuszenie Izraela do trwałego zawieszenia broni i odnowienie rozwiązania dwupaństwowego, uzgodnionego w Porozumieniu z Oslo z 1993 r. Jaki pożytek przynoszą Siły Islamskie 42 krajów muzułmańskich, utworzone przez OIC w 2018 roku? Jego ofensywne rozmieszczenie w celu wsparcia Palestyńczyków, zamkniętych w największym otwartym więzieniu w Gazie, może stanowić ostrzeżenie dla grasujących sił izraelskich i może pokrzyżować ich nikczemne plany zniszczenia Gazy i oczyszczenia Wschodniej Jerozolimy z obecności Palestyńczyków.

Nadszedł czas, aby Egipt unieważnił porozumienie pokojowe z Izraelem, otworzył przejście w Rafah i udzielił wsparcia osieroconym Gazańczykom.

Syria po wystarczającej stabilizacji powinna aktywować granicę z Izraelem i zaplanować wyzwolenie Wzgórz Golan, utraconych w 1967 r.; IRGC i Hezbollah mogą pomóc w tym zakresie. Podczas gdy Izrael stara się uczynić Jerozolimę swoją stolicą, zburzyć meczet Al Aksa i zbudować własny grobowiec judaizmu, obrona Baital Muqadas jest zbiorową odpowiedzialnością muzułmańskiej Ummy. Obrona słusznej sprawy osieroconych Palestyńczyków, zaangażowanych w wojnę oporu od 1948 roku, jest obowiązkiem 57 państw muzułmańskich.

Jeśli Turcja mogłaby wysłać swoje siły do Syrii, aby rozprawić się z tureckimi Kurdami i podjąć działania ofensywne przeciwko PKK w Iraku, wtrącać się w Jemenie i Syrii, dostarczać drony Azerbejdżanowi w jego konflikcie z Armenią, dlaczego nie może militarnie wesprzeć Palestyńczyków poprzez wysyłanie dronów i innego sprzętu obronnego? Powyższe kroki stały się możliwe w wyniku niezwykłego hartu i męstwa, jakie wykazali Palestyńczycy, a także luźnego uścisku Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie oraz zwiększonych wpływów Chin i Rosji.

Ogromne protesty Amerykanów, Europejczyków i Żydów oraz części Izraelczyków, jak też rezygnacje kilku urzędników amerykańskich z pewnością wywrą presję na Washington i Tel Aviv, aby poważnie zajęły się rozwiązaniem najstarszego sporu.

Siła opinii publicznej w USA zrobi wyłom.

Bojkot izraelskiej żywności i napojów przez muzułmanów ma wymowny wpływ na Izrael. Jeśli zostanie uzupełniony bojkotem ropy i dalej będzie rozwijany przez połączoną ofensywę dyplomatyczną Chin, Rosji, Arabów i państw muzułmańskich na rzecz trwałego pokoju, wytworzy pożądaną presję na Washington i Tel Aviv, aby ustąpiły i zgodziły się na prowadzenie rozmów w celu znalezienia trwałego rozwiązania.

Asif Haroon Raja

Tłum. Andrzej Filus

Za: Veterans Today (VT)

One thought on “„Wiesz, co jeszcze zginęło w Gazie? Mit ludzkości, tworzony przez atlantów”. Płonące piekło Gazy (4)

  • 12/02/24 o 00:25
    Permalink

    -W RZYMIE -jak Mąż był zbyt leniwy lub pewny siebie -to Żony takich leniwych lub mało empatycznych Mężów -wtedy biegały na drugi dzień do tych Syryjskich KAPŁANEK KYBELE -jeszcze na bardzo dobry kobiecy masaż -ale Ci tacy wiecznie tchórzący KREMLOWSCY TCHÓRZE -nie chcą obronić i pomścić SYRII -ani obronić tych jeszcze żywych MIESZKANEK I MIESZKAŃCÓW TEGO STAROŻYTNEGO MIASTA GAZA i STREFY GAZY ! …Oj SZOJGU PUTIN -I TY PIESKOW – one i oni nie mogą czekać do Maja 2024 ani do 22 Czerwca 2024 roku czy do kiedy -bo w Czerwcu w Maju 2024 -będzie ich jeszcze żyło tylko już PÓŁ MILIO NA albo i nawet 300.000 z dawnej Ich ich liczby 2.300.000 -jeszcze we Wrześniu 2023 roku !!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*