Wbrew propagandzie małe elektrownie jądrowe nie mogą być budowane w Polsce

Minister Klimatu i Środowiska RP, Anna Moskwa: Bezpieczeństwo energetyczne Polski – odpowiada OD RZECZY. Nie odpowiada jej… prawda.

Inspektor nadzoru jądrowego zadaje pytanie:

https://youtu.be/K5YvSiVLGUs

Najważniejsze pytanie i „odpowiedź” ok. 1 h 47 min

 

=======================================

Inspektor nadzoru jądrowego stwierdza:

„Ta sprawa obnaża zupełnie telewizyjną propagandę, chwalącą SMR – małe podziemne elektrownie jądrowe, określane jako „nowoczesne i bezpieczne”.

Nikt do tej pory nie powiedział, że nie są takie bezpieczne (choć to oczywiste) i że nie mogę być zbudowane w Polsce, bo są prototypami, a prototypów na mocy prawa jądrowego nie wolno budować! 

Można budować elektrownie jądrowe, które gdzieś pracowały co najmniej rok” – mówi inspektor, zadający pytanie pani minister.

=================================

Pani minister – nie odpowiada!!!

 

Za: https://www.dakowski.pl/male-elektrownie-jadrowe-nie-moge-byc-zbudowane-w-polsce-bo-sa-prototypami-a-prototypow-nie-wolno-budowac-na-mocy-prawa-jadrowegominister-klimatu-odpowiada-od-rzeczy-nie-odpowiada-jej/

One thought on “Wbrew propagandzie małe elektrownie jądrowe nie mogą być budowane w Polsce

  • 25/05/23 o 06:48
    Permalink

    To oczywiste – na rozkaz Wielkiego Białego Ojca z Białego Domu Polacy mają być królikami doświadczalnymi, a Polska nuklearnym poligonem doświadczalnym. Już to raz przetrenowano na Japończykach – skończyło sie Fukushimą. Czy czegoś takiego naprawdę nam potrzeba???

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*