W polskim parlamencie nie ma partii lewicowej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doniesienia medialne ostatnich dni tylko tę tezę potwierdzają. Układ, zamknięty po roku 1989, przyniósł starym „komuchom” sukces i fortuny, które powstały na wywłaszczonych majątkach państwowych. Wzbogacili się ci ze szczytu partyjnej sitwy, „doły” zadowoliły się okopaniem na państwowych urzędach niskiego szczebla i zgrabnych emeryturach, wysmażonych przez rządy SLD. Dziś elektorat SLD skurczył się do kilkunastu procent ludzi, z sentymentem spoglądających na stare fotografie i wschodniego sąsiada. Chwilowo część „bananowej” młodzieży odeszła do Ruchu Palikota, który – jak pokazują sondaże tego tworu – również traci na popularności.

Tzw. „farbowane lisy” – miłujące nie bliźnich, a luksusowe życie, zamknięte kluby biznesu, zasiadające w kilku naraz zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa, jednocześnie powołujące się na solidarność społeczną i lewicową etykę – skompromitowały się na całej linii. SLD to obecnie tylko drogie garnitury i (jak pokazały ostatnie dni) obrońcy obecnego porządku oraz sejmowej koalicji PO-PSL, politycy gotowi do niej wejść dla ratowania interesów „rodziny”. Palikot ucieka od swojego wizerunku polityka dla nastolatków a i Europa Plus, mająca być ratunkiem i dla partyjnego myśliciela spod Biłgoraja i dla Aleksandra Kwaśniewskiego, ledwie poczęta zastygła w oczekiwaniu. Nie ma w Polsce lewicy!

Nie ma w Polsce uczciwej polityki, gdzie społeczne problemy można wziąć na warsztat bez obciachu. To, co w nazwie ma „lewicę”, w Polsce jest tylko nawiązaniem i sentymentalną wycieczką do czasów młodości, kiedy wielu działaczy – mających dziś siwy włos na skroni budowało realny socjalizm. Dzisiejsze czasy przyniosły postkomunistom klęskę wizerunkową i to się nie zmieni. Nawet Piotr Ikonowicz, brat celebrytki Magdy Gessler, swe manifesty i wyprowadzanie czerwonych szturmowców z PPS-u ma już za sobą. Dziś jeszcze po starej znajomości przewinie się tu i ówdzie w medialnych migawkach. Ale to już nie wróci! Sukcesu nie będzie! Miejscem postkomunistów stał się skansen, gdzie też ich zapraszam!

 

(AWANGARDA)

SIERPIEŃ 2013

4 komentarze do “W polskim parlamencie nie ma partii lewicowej!

 • 02/09/13 o 11:26
  Permalink

  Bzdura!
  W sejmie nie ma dziś partii prawicowej. Są tylko lewicowe, reprezentujące różne odmiany socjalizmu, nawet PiS jest partią lewicową o charakterze narodowym (choć “patriotyzm” traktują instrumentalnie, przykładem niech będzie upoważnienie prezydenta Kaczyńskiego do ratyfikacji Traktatu lizbońskiego, który odbiera nam resztki suwerenności). W większości krajów świata panuje odmiana socjalizmu zwana przez red. A. Filusa “Engelsizmem”.
  Inna sprawa, że nasi posłowie dbają głównie o własne portfele, jest to efekt demokracji, która jest prostą drogą do wprowadzenia socjalizmu, a ten z kolei do komunistycznej dyktatury. Większość naszych posłów nigdy nie pracowała zawodowo (praca w administracji się nie liczy, tam się nic nie wytwarza pracy w charakterze pseudo-naukowym też nie liczę-np.” materializm dialektyczny”- kierunek istniejący jedynie na uczelniach itp.)

  Odpowiedz
 • 06/09/13 o 14:25
  Permalink

  A kto to jest prawicowiec?
  Zwolennik pieszych pielgrzymek do CZESTOCHOWY?>
  Sluchacz RADIOMARYJA i uczestnik marszy w obronie MULTIPLEXOW?
  POLAK KATOLIK preferujący tradycyjna rodzine “chłopak i dziewczyna ,normalna rodzina”?

  CZY UNIA EUROPEJSKA TO POMYSL LEWAKOW CZY LIBERALOW I KAPITALISTOW?
  CZY RUJNUJAC POLSKA GOSPODARKE I SPRZEDAJAC ZA BEZCEN DOROBEK POKOLEN OWCZESNE ELITY(SLD ,UW) POSTEPOWALY”LEWICOWO” CZY PRAWICOWO?

  MYSL LEWICOWA To otoczenie obywatela najwyzsza troska,szacunek dla ludzkiej pracy i socjalna oslona ludzkiej egzystencji.

  Nowa Polske chce budowac RUCH NARODOWY tyle ze to protoplaści III Rzeszy a na takich wzorach daleko się nie zajedzie…

  Odpowiedz
  • 07/09/13 o 20:25
   Permalink

   W Pana wypowiedzi powinna się znaleźć przede wszystkim definicja czym jest partia lewicowa. Obecnie widzimy,że każdy ma własną definicję…I to samo odnosi się do partii prawicowych. Prawicowiec? Cóż to znaczy? Popieranie PiS? Niech Pan spojrzy na ich program gospodarczy…
   MYSL LEWICOWA To otoczenie obywatela najwyzsza troska,szacunek dla ludzkiej pracy i socjalna oslona ludzkiej egzystencji -uważam to za duże uproszczenie i ogólnienie.
   I tak swoją drogą a lewak nie może być liberałem? Podstawą jest wyjaśnienie pojęc, których Pan używa, aby dyskusja nabrała rzeczywiście jakiś merytoryczny sens.
   a co do RN. to wydaje mi się,że znam więcej ludzi niź Pan z tego kręgu i zapewniam nikt sympatią III Rzeszy nie dąży.

   Pozdrawiam
   p.s. nie mam zamiaru się kłócić, ale dyskutować.

   Odpowiedz
 • 07/09/13 o 14:36
  Permalink

  Ad1) To m.in. zwolennik zasady: “Bóg dał człowiekowi wolną wolę, aby mógł za siebie decydować”. Ale za nikogo innego, z wyjątkiem własnych dzieci.
  Ad2) Jeżeli jedzie za własne pieniądze, to jest jego sprawa i nikomu nic do tego, w przeciwieństwie do związkowców którzy na ogół jeżdżą wszczynać burdy.
  Ad3) A dlaczego Multiplex ma być wyłącznie dla zwolenników marksizmu kulturowego?
  Wiele podmiotów które otrzymały miejsce na multipleksie też nie spełnia warunków ustawodawcy!
  Ad4) Katolicyzm uznaje wyłącznie związki kobiety i mężczyzny Inaczej to nie jest katolicyzm. Trzeciej drogi nie ma.
  Ad5) UE jest tworem lewicowym w przeciwieństwie do EWWiS. Głowni liderzy Unii to rożnej “odmiany” lewicowcy. Główną doktryną panującą w UE jest zasada Rudolfa Dutschke: Zero Growth” (Zero rozwoju), czyli stagnacja. Nie jest to zasada prawicowa.
  Ad6′) Wyprzedaż majątku nie miała charakteru ideologicznego, to było zniszczenie konkurencyjnej gospodarki wobec gospodarek krajów Europy zachodniej. Oraz umożliwić wzbogacenie się ludziom wywodzącym się z dawnej, komunistycznej” nomenklatur. Oraz ludziom z nimi powiązanym.
  Ad6″) SLD i UW to partie reprezentujące socjalizm w odmianie zachodnioeuropejskiej. Członkowie UW wywodzą się z d. PZPR, którzy woleli inną, zachodnią, odmianę socjalizmu. Złodziejska wyprzedaż trwa do dziś! Nawet PiS (który jest partią lewicową) ma w tej sprawie “brudne paznokcie” (więcej w liście z. Wrzodaka opubl. na tut. portalu).
  Ad7) Lewicową troskę o obywateli mogliśmy obserwować w Polsce od ’44. W Rosji Radzieckiej, ZSRR, Kambodży, w Korei Pólnocnej, w Chinach (zwł. pod rządami Bandy Czworga), na kubie i wielu innych krajach do dziś. Prawica szanuje ludzką pracę, ale ponadto uznaje jej dobrowolność-“chcesz to pracuj, nie chcesz to nie. Twoja sprawa, ale nie łam prawa”. Prawicowiec uważa, że każdy człowiek powinien sam decydować czy chce wspierać bliźniego, na jakich zasadach to robić i w jakiej formie.
  Ad8 W Niemczech III rzeszy rządzili narodowi socjaliści, czyli naziści. RN przeciwstawia się socjalizmowi. Przy okazji,i narodowi socjaliści mają na swym koncie mniej ofiar niż międzynarodowi socjaliści czyli komuniści. najmniej ofiar pochłonął socjalizm włoski, tj faszyzm. jakoś nie słyszałem, aby RN głosił konieczność tworzenia obozów pracy, koncentracyjnych, czy zagłady. Jak również kołchozów, sowchozów, czy kibucy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*