Uzależniliśmy się od siania medialnego fermentu

24. lutego roku 2022 wczesnym rankiem rozpoczęła się rosyjska inwazja na niepodległe państwo – Ukrainę. Proces pompowanej nienawiści do Rosjan, tworzony przez ludzi świadomych tego, co robią (za pieniądze płynące z USA), skutkuje dziś pełnowymiarowym konfliktem zbrojnym na skalę niewidzianą od roku 1945 i zakończenia II w. św.

Media korporacyjne, ale i rządowa telewizja, która niewiele odbiega od globalnego ścieku, nagle przestały mówić o straszliwej chorobie covid-19, o zmarłych, ilości zakażonych, ilości ludzi na kwarantannie, nadchodzących kolejnych falach pandemii i obostrzeń, z którymi będziemy żyli kolejne lata. Dziś ci złotouści telewizyjni celebryci jak gdyby nic założyli kolejną maskę – tym razem współczucia – w klapy garniturów i garsonek wpięli żółto-niebieskie wstążki, zapraszając w „naszym” imieniu do Polski miliony Ukraińców. 

Podobno mamy względem naszych „braci” moralny, ale też dziejowy obowiązek wiecznej przyjaźni i bezgranicznego oddania, jak również pomocy militarnej i gospodarczej. Jak słyszymy – w postaci kolejnych bezzwrotnych danin, które zasilą ukraiński system bankowy. Czy dziś pełni empatii i dumy z pomagania bliźnim na demonstracjach poparcia dla irracjonalnych i militarystycznych działań Ukrainy zastanowiliście się, że polski rząd chce zrobić korektę budżetu na rok 2022, by utrzymywać połowę Ukrainy, mając już dziś zadłużenie na półtora biliona złotych?

Polska nie dostała jeszcze ani euro z unijnego Funduszu Odbudowy po covid-19, a mamy ich dostać na lata 2021-2027 – 136,4 mld euro dotacji i ok. 34,2 mld euro pożyczek. Na razie Polska dostaje od Unii Europejskiej kary (w sumie od momentu zasądzenia kar do wycofania przez Czechy skargi z TSUE naliczono 68,5 mln euro), które będą sukcesywnie powiększane o karne odsetki, jeśli Polska dalej będzie zwlekać z wykonywaniem swoich zobowiązań. Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych, dotyczących w szczególności uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary w wysokości 1 mln euro dziennie; kara naliczana jest od 14. lipca 2022 roku.

Czy dziś, w obliczu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, UE wprowadziła specjalny pakiet dla Polski, umożliwiający naszemu krajowi sprostaniu finansowym i logistycznym trudnościom, związanym z sytuacją wojenną, przyjęciem wielu kobiet i dzieci i być może długotrwałym utrzymywaniem tych ludzi?

***

Ukraińcy, karmieni mrzonkami o darmowej kiełbasie i darmowej wódce za nic nierobienie, za miliardy „amerykańskich jastrzębi” rozpoczęli w listopadzie roku 2013 przejmowanie legalnego rządu i władzy prezydenta Janukowycza drogą rozruchów, gwałtów i niepokojów społecznych. Wielotysięczne protesty z Kijowa rozszerzyły się na cały kraj, ruch sprzeciwu przerodził się w społeczną rewolucję, nazwaną „rewolucją godności”, kolejną „kolorową” rewolucję, która sponsorowana jest z Washingtonu, by destabilizować świat i utrwalać hegemonię Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej!

Największe na Ukrainie manifestacje, zwane też Euromajdanem, zaczęły się w listopadzie 2013 roku, po tym, jak prorosyjski prezydent Wiktor Janukowycz wstrzymał przygotowania do podpisania umowy z Unią Europejską. 18. lutego 2014 roku w stolicy Ukrainy rozpoczęły się najtragiczniejsze dni ulicznych walk w czasie ukraińskiej Rewolucji Godności. Tego dnia zginęło 15 protestujących. W sumie w ciągu kilku dni krwawych starć zginęło około stu osób, a ponad 500 zostało rannych. Winni do dziś nie zostali osądzeni.

Pod naciskiem opinii Zachodu, 21. lutego prezydent Janukowycz i opozycja podpisali porozumienie. Prezydent przywrócił konstytucję z 2004 roku, a potem uciekł z kraju. Władza przeszła w ręce opozycji. W marcu 2014 roku podpisano część polityczną umowy stowarzyszeniowej z Unią, w czerwcu-umowę gospodarczą. Mijały lata – ukraińscy oligarchowie, gromadzili bajeczne fortuny, wysyłając jedną czwartą narodu na emigrację zarobkową i tułaczkę, a dziś doprowadzając kraj do przepaści. Ukraińscy oligarchowie i biznesmeni 13. lutego 2022 opuścili Ukrainę prywatnymi samolotami – tak pisał portal Ukraińska Prawda. Tylko w niedzielę z Kijowa wyleciało ok. 20 prywatnych i wyczarterowanych samolotów, pewnie pełnych kosztowności i walut, zrabowanych ukraińskiemu narodowi. Żydowscy bogacze są na emigracji a prezydent Załenski oburza się, że został nazwany „faszystą” mówiąc, że to się nie godzi, bo on sam jest Żydem! Za to lekką ręką podpisuje mobilizację poborowych, zaś naród wzywa do ataku na wroga tym, co akurat jest pod ręką… (Cdn.)

 

Roman Boryczko,

 26.02.2022

(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*