Ukraińcy coraz bardziej podziwiają Stepana Banderę

 

Od ostatniego ogólnopaństwowego sondażu mija 10 lat. O ile w roku 2012 działalność ukraińskiego faszysty popierały 22% dorosłego społeczeństwa naszych sąsiadów, to po dekadzie rządów Poroszenki i Zełeńskiego poparcie Bandery wzrosło do 74%.

Trudno się tedy dziwić władzom Niemiec, że zakazały flag ukraińskich w dniach 8. i 9. maja br. Berlińska policja jest zaniepokojona możliwymi starciami między grupami rosyjskimi (ich barw też zakazano) i ukraińskimi podczas dwudniowych obchodów 77. rocznicy zwycięstwa aliantów nad Niemcami w II wojnie światowej.

Wcześniej niebiesko-żółtych flag pozbyli się Bułgarzy. https://detektywprawdy.pl/2022/05/06/bulgarzy-usuneli-ukrainska-flage-z-budynku-administracji-miejskiej-w-sofii/

Nazistowskiego kierunku polityki, obranego przez Kijów po obaleniu Wiktora Janukowycza nadal nie chcą za to zobaczyć władze RP. Wedle prawdopodobnych ocen ekonomistów Polska już udzieliła pomocy Kijowowi za 16 mld, a następna transza to 100 mld euro. Każdy pracujący Polak dołożył do (cudzego) interesu już 2 tys. PNL.

Oficjalnie premier Morawiecki przyznaje się do 1,5 bln PNL długu, acz prywatne agencje szacują zadłużenie RP na nieomal 5 bln!

Jak zauważył jeden z myślących internautów o ps. Mano Negra: „Przecież niedługo zabraknie pieniędzy na konfidentów i propagandę.”

 

Redakcja SięMyśli

(Visited 17 times, 1 visits today)

One thought on “Ukraińcy coraz bardziej podziwiają Stepana Banderę

  • 08/05/22 o 15:37
    Permalink

    Wow, niezłym zerem trzeba być, żeby brać sondaż z okresu wojny i zestawiać go z tym z okresu pokoju. A potem powtarzać rosyjskie kłamstwa o nazistowskim kierunku polityki. Jak widać, Putin zawsze może liczyć na polskich pożytecznych idiotów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*