Sztuczna inteligencja (2)

Cechą szczególną systemów sztucznej inteligencji jest to, że przynajmniej w pewnym stopniu konkurują one z ludzką inteligencją. Może to doprowadzić do powstania całych sektorów gospodarki, kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, do których ludzkość nie będzie już mogła łatwo ponownie wejść. Naukowcy zaobserwowali już to zjawisko, korzystając z modeli językowych AI (m.in. Chat GPT). W miarę jak są one wykorzystywane na coraz większą skalę i stają się coraz bardziej kompetentne ze względu na zdolność samo uczenia się, pojawiają się nowe funkcje i możliwości, jakie nie były zamierzone przez projektantów systemów. Jeśli nie będziemy już tak dobrze wiedzieć, jakie możliwości mają systemy AI, trudniej będzie też je kontrolować i bezpiecznie z nich korzystać – bo ostatecznie nikt nie ma pełnego wglądu, jakie nowe właściwości nabył system.

Brzmi to trochę jak Odyseja kosmiczna Stanley’a Kubricka – choć rzeczywistość jest oczywiście bardzo odległa. Fakt, iż modele sztucznej inteligencji mogą także realizować cele, które nie są określone w krótkim okresie, prawdopodobnie w przyszłości będzie częścią zakresu funkcji, ponieważ sztuczna inteligencja może najlepiej osiągać długoterminowe i złożone cele, dając sobie (wtedy samodzielnie określone) cele cząstkowe.

W skrajnych przypadkach takie samookreślone cele mogłyby być realizowane kosztem celu ogólnego, co utrudniłoby kontrolę nad sztuczną inteligencją. Należy jednak mieć na uwadze, że taki scenariusz może nastąpić dopiero w bardziej odległej przyszłości. Każdy, kto obecnie chce porównywać inteligencję ludzką ze sztuczną inteligencją w kontekście ekonomicznym, musi także przyznać, iż automatyzacja wymaga dużej mocy obliczeniowej i dużych ilości energii. Szczególnie jeśli chodzi o równowagę klimatyczną, praca ludzka może być w tej chwili lepszym wyborem – a czynnik ten będzie odgrywał główną rolę, zwłaszcza jeśli w przyszłości będziemy musieli oszczędzać jeszcze więcej CO2 w wyniku zmian klimatycznych.

 

Spis zawodów, które mają zniknąć, przeprowadzony pod koniec roku 2023

 1. Telemarketerzy. Prawdopodobieństwo badania przyszłości zatrudnienia: 99%. Czy roboty zabiorą mi pracę?

Prawdopodobieństwo: 100%. Dlaczego: Prawdopodobnie spotkaliśmy się w naszej codziennej rzeczywistości z faktem, że otrzymujemy wciąż i wciąż  automatyczne połączenia telefoniczne w imieniu różnych produktów i usług. Dzieje się tak głównie ze względu na wymagania niezbędne do odniesienia sukcesu: w przeciwieństwie do innych stanowisk, te stanowiska często wymagają powtarzalnych i przewidywalnych zadań, które można łatwo zautomatyzować. Do roku 2031 przewiduje się ograniczenie zatrudnienia w tym sektorze o 18,2%. Jednak odnoszący sukcesy telemarketerzy mają poziom spostrzegawczości społecznej i świadomości emocjonalnej, którego maszyny nigdy nie będą w stanie odtworzyć. Jakaś część żywych istot będzie więc nadal telemarketami!

 1. Urzędnicy księgowi. Prawdopodobieństwo badania przyszłości zatrudnienia: 99%. Czy roboty zabiorą mi pracę?

Prawdopodobieństwo: 100%. Dlaczego: Oczekuje się, że do 2031 r. liczba stanowisk pracy na tym stanowisku spadnie o 4,5% i nie jest to niespodzianką – większość księgowości staje się zautomatyzowana, jeśli jeszcze tak się nie stało. QuickBooks, FreshBooks i Microsoft Office oferują już oprogramowanie, które prowadzi księgowość za ciebie, nic więc dziwnego, że prawdopodobieństwo tej pracy jest tak duże.

 1. Menedżerowie ds. wynagrodzeń i świadczeń. Prawdopodobieństwo badania przyszłości zatrudnienia: 96%. Czy roboty zabiorą mi pracę?

Prawdopodobieństwo: 41%. Dlaczego: W miarę rozwoju firm, zwłaszcza na rynkach międzynarodowych, system oparty na ludziach i dokumentach papierowych może wiązać się z większymi przeszkodami, opóźnieniami czasowymi i kosztami. Zautomatyzowane systemy świadczeń mogą zaoszczędzić czas i wysiłek, związany z zapewnianiem świadczeń dużej liczbie pracowników, a firmy takie jak Ultipro i Workday są już powszechnie stosowane. (Cdn.)

Roman Boryczko,

luty 2024

19 komentarzy do “Sztuczna inteligencja (2)

 • 18/02/24 o 01:12
  Permalink

  ja to pisałem kiedyś na INTERII -ze niemożliwa jest Inteligencja -bez EMPATII i bez MIŁOŚCI -bez popatrzenia się i bez patrzenia przez Te OCZY ŹRENICE INNYCH -jak przez Swoje przez Swoje Własne !! -i bez Patrzenia się przez PRZEŻYCIA UCZUCIA INNYCH -tak jak przez Swoje przez Swoje Własne !! ” -I -bez widzenia Spraw i Życia -Oczami Innych -prze te Przeżycia Uczucia i Serca Innych ! ” – Te takie krwawe te tak zbrodnicze Polskie Rusofoby tak mordujący i tak poniżający teraz Rosjan w tej takiej KRWAWEJ POLSKIEJ BARBAROSSIE dla USA dla Waszyngtonu Nowego JORKU śladami HITLERA NSDAP SS LUFTWAFFE WERMACHTU i Tamtych NIEMCÓW w 1941 w 1942 w 1943 w 1944 -oni od iluś lat są taką Bardzo ZIMNĄ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ -całkiem zupełnie bez Empatii i bez Miłości -chociaż się na samym końcu mogą się zmienić w Radioaktywny Gorący Popiół w takie ogromne Gorące Grzyby i w tą gorącą parę wodna -którą później ostygnie w chmurach !!

  Odpowiedz
 • 18/02/24 o 10:02
  Permalink

  -Polska Psychologia oraz Psychiatria -też tak zawiodły -tak popierając czy raczej: – tak przyjaźnie tolerując -Tą od 2014 roku -TĄ Nową POLSKĄ BARBAROSSĘ na ZIEMIE ROSJAN -na ZIEMIE ROSJAN oraz RUSINÓW UKRAINY i BIAŁORUSI ( i PRI-BALTIKI ) -Śladami Tamtej NIEMIECKIEJ BARBAROSSY 1941, 1942 1943, 1944 dla Tych Dzisiejszych WALL STREET, USA i KALIFORNII i WASZYNGTONU -i tamtych z wtedy z 1941 1942 1943 1944 roku nie tylko Polski Kościół i WATYKAN i Ci Pro Waszyngtońscy KARDYNAŁOWIE WATYKANU ! -Ten PÓŁNOCNO AMERYKAŃSKI i POLSKI STOPIEŃ EGOCENTRYZMU I EGOIZMU -ONE -się tak fachowo nazywają PSYCHOPATIĄ ! TUSK niestety zawiódł tak samo jak MORAWIECKI i ten Minister KOSINIAK KAMYSZ tak jak BŁASZCZAK -taki ten Międzynarodowy EGOIZM EGOCENTRYZM i taki NARCYZM -to PSYCHOPATIA !!

  Odpowiedz
 • 19/02/24 o 09:03
  Permalink

  -TONANTZIN -sługom Sługom Swoim -zginąć nie da !! -zginąć im nie da i -nie pozwoli !! -takim pokornym -takim JEJ wdzięcznym -za tą JEJ taką wspaniałą Dobroć za tą JEJ Miłość !! -TETEOHINNAN -ONA -tak NAJWSPANIALSZA Swoim Wyznawcom Swoim Sługom -zginąć nie da i nie pozwoli -ale -WY UKRAIŃCY -i Ci z Synagog jak ŻELEŃSKI jak Kołomojski ( po co wam w Przyszlości te Synagogi ?? ) i Ci z Cerkwi jak ZAŁUŻNY jak DANIŁOW, -Dmitro KULEBA itd -itd -Wy UKRAIŃCY -Wy -NIE będziecie mieć WASZEJ BOGINI -TEJ WASZEJ wy nie będziecie mieli TEJ Waszej tak WSPANIAŁEJ Tak NAJWSPANIALSZEJ KOSMICZNEJ MATKI -dopóki Wy nie przestaniecie zabijać ROSJAN mordować ROSJAN zabijać ROSJAN -i słuchać -Tych tak krwawych AMERYKAŃSKICH POLSKICH takich OSZUSTÓW takich Kłamców takich WOJENNYCH PODŻEGACZY takich WOJENNYCH PODPALACZY z USA z POLAKI i z LONDYNU !!

  Odpowiedz
 • 19/02/24 o 10:34
  Permalink

  – To chyba jakiś nowy wynalazek Tej pracującej dla AMERYKAŃSKIEGO IMPERIALIZMU -tej PÓŁNOCNO-AMERYKAŃSKIEJ PSYCHOLOGII -to tak Celowe Przedstawianie TYCH tak Agresywnych AGRESORÓW na ZIEMIACH ROSJAN i RUSINÓW w Nowej Kolejnej AMERYKAŃSKIEJ BARBAROSSIE Śladami Tamtej z 1941 z 1942 z 1943 z 1944 roku -wtedy Rękami sfinansowanych i napuszczonych na ROSJAN NIEMCÓW -to -Przedstawianie AGRESORÓW -czyli POLAKÓW i AMERYKANÓW z USA STANÓW ZJEDN. -jako: ” OBROŃCÓW ” -jako: “-OBROŃCÓW -TEJ tak SKRADZIONEJ Ukradzionej ROSJANOM -RUSI KIJOWSKIEJ UKRAINY !! ” -Niestety POLSKA -chyba już w 2023 Roku -STRACIŁA WSZYSTKO -CO -kiedyś w 1941 w 1942 w 1943 roku -POLSKA -zyskała -i co Polacy -wtedy zyskali -wtedy -nie uczestnicząc w TAMTEJ Poprzedniej AMERYKAŃSKIEJ BARBAROSSIE -tamtej z Lat 1941 z 1942 z 1943 z 1944 na ZIEMIE ROSJAN i RUSINÓW -FR -ROSJI, BIAŁORUSI i UKRAINY !! -Teraz -ROSJANIE -nam pamiętają – pewno już tylko Tą NIEUDANĄ BARBAROSSĘ PIŁSUDZKIEGO -kiedy PIŁSUDSKI z POLSKĄ ARMIĄ niespodziewanie musieli się zawrócić spod KIJOWA -i w 2020 -POLACY uciekali aż do WARSZAWY -bo w międzyczasie -WŁADZE w KIJOWIE przeszły na STRON MOSKWY i PETERSBURGA a nie na Stronę -tej tak straszliwie biednej MIĘDZYWOJENNEJ POLSKI !! -Teraz ROSJANIE -Nam pamiętają -tylko TĄ tak zawarta za namową WATYKANU -Wielką UNIĘ POLSKO LITEWSKĄ na Ziemiach ROSJAN, RUSINÓW WSCHODNICH SŁOWIAN -i pamiętają POLSKĄ Okupacje MOSKWY w Latach 1610 -1612 -i kilka innych POLSKICH ” BARBAROSS ” -Serii Bitew, Wypraw Wojennych przeciw ROSJANOM z tamtych wieków !! -No i Ten 120.000 POLSKI KORPUS EKSPEDYCYJNY -zwerbowany przez NAPOLEONA ( -było w www. Neon24. pl ” ze aż 120000 czny Polski Korpus Ekspedycyjny w TEJ FRANCUSKIEJ ARMII NAPOLEOŃSKIEJ !! ) -i dziś: -ROSJANIE -nam pamiętają POLSKIE ZAMACHY na CARÓW ROSJI -i -dziś w tym 2024 Roku -POLACY -już -u ROSJAN -stracili wszystko -dokładnie wszystko co POLSKA -przypadkowo tak zyskała -wtedy -Nie uczestnicząc w tamtej POPRZEDNIEJ AMERYKAŃSKIEJ BARBAROSSIE z Lat 1941, 1942, 1943, 1944 !!

  Odpowiedz
 • 19/02/24 o 16:35
  Permalink

  -Tam wkradł się błąd w tej jednej dacie !: -to w 1920 Roku -POLSKIE WOJSKA EKSPEDYCYJNE -niespodziewanie musiały zawracać spod KIJOWA aż do WARSZAWY w tej Nieudanej BARBAROSSIE PIŁSUDSKIEGO ! – Piłsudski wtedy chciał ukraść ROSJANOM także BIAŁORUŚ ale już wtedy po przejściu KIJOWA na STRONĘ MOSKWY -wtedy już zrezygnował ! Teraz będziemy znowu pisać tylko o ŻYCIU -tylko o ŻYCIU -a nie o Stanach Zjednoczonych czy tej Polsce, czy o Londynie o Izraelu -itd -itd !! Są takie Piękne FILMY z RECIFE z BRAZYLII z SAO PAOLO z wielu tych tak spokojnych dzielnic SAO-PAOLO z tą bardzo Piękna Architekturą z CURITIBE z CURYTYBY na YOU-TUBE z 2023 i 2024 roku !!

  Odpowiedz
 • 20/02/24 o 00:50
  Permalink

  -O Tej BARBAROSSIE PIŁSUDSKIEGO -o Niej -akurat było w sputnikach ale w www.” NEON24. pl ” -w którym piszą bardzo dobrzy historycy -tam było w komentarzach -jak -PIŁSUDSKI wtedy rozkazał i mordował z Polskim Wojskiem ludność tych wszystkich Ukraińskich Wiosek -które wspierały LENINA TROCKIEGO i komunistów którzy sfinansowani z WALL STREET z USA i z LONDYNU -wtedy przejęli już Rządy w ROSJI w TEJ tak BOGATEJ CARSKIEJ ROSJI -Być może jak w KIJOWIE się o tym dowiedziano -to Ci Przodkowie dzisiejszych UKRAIŃCÓW -wtedy się przestraszyli ? -ale -BIAŁORUŚ -także nie chciała współpracy z TĄ odrodzona tak wtedy Polską mimo że POLSKIE WOJSKA – jeszcze nie pacyfikowały -jeszcze nie wymordowywały wiosek na BIAŁORUSI !! -W INTERII dzisiaj jest znowu jeden artykuł o POLSKICH ZBRODNIACH na FRONCIE WSCHODNIM -bo CI ROSJANIE wyzwalający AWDIJIWKĘ z której odstrzeliwany był cały DONIECK zginęli od tych iluś rodzajów Amerykańskiej AMUNICJI KASETOWEJ od tych Tysięcy Dronów z zestawami Łączności Satelitarnej STARLINK od MIN od Amunicji Snajperskiej z najnowszą termowizją -itd -od Amunicji i od Broni dostarczonych ŻELEŃSKIEMU, ZAŁUŻNEMU, -DMITRO KULEBIE -itd z Tej tak ZBRODNICZEJ WOJENNEJ POLSKI -ale -PSYCHOPATIA -polega na tym -że -PSYCHOPACI -nie rozumieją Swych własnych ZBRODNI -i -PSYCHOPACI -Oni się dodatkowo – jeszcze -tak cieszą ze Śmierci Innych z Cierpień Innych i z Bólu Innych ze Strachu innych przez własną Śmiercią w danym życiu i często w wieku lat 20 tu albo 30 tu z Winy tych Lodowatych Psychopatów !!

  Odpowiedz
 • 27/02/24 o 19:55
  Permalink

  -W www. NEON24. pl ” -już dawno temu było o tym: “-ze: “-FEDERACJA ROSYJSKA ROSJA -będąc Tym Prawnym Sukcesorem -będąc TYM PRAWNYM SUKCESOREM i NASTĘPCĄ ZWIĄZKU RADZIECKIEGO nawet w TYCH ARTYKUŁACH KARTY NARODÓW ZJEDNOCZONYCH ONZ -ROSJA ma zapisane: ” -ROSYJSKIE PRAWO do likwidacji do denazyfikacji każdego odradzającego się Nazizmu i Faszyzmu kwestionującego te Powojenne Granice z lat 1945 do 1989 ZWIĄZKU RADZIECKIEGO i FEDERACJI ROSYJSKIEJ ROSJI we wszystkich KRAJACH EUROPEJSKICH !! ” -Czy DUDA, TUSK -i inni ni gdy nie przeczytali KARTY NARODÓW ZJEDNOCZONYCH ” ONZ ” u ??

  Odpowiedz
 • 27/02/24 o 20:19
  Permalink

  -Jest PIĘKNY FILM z PREMIEREM SŁOWACJI FICO w www. Neon24. pl ” -prawdopodobnie POLSKA już zdecydowała o wysłaniu oprócz tych poprzednich całych setek polskich najemników -teraz już nawet: całych oddziałów POLSKIEJ ARMII -POLSKIEGO WOJSKA na UKRAINĘ -ale i tak -Polacy i nasza POLSKA -są w TEJ WOJNIE – tym Drugim Najważniejszym Agresorem -zaraz po STANACH ZJEDNOCZONYCH -USA -przez te POLSKIE DOSTAWY wszelkich rodzajów AMUNICJI i wszelkich BRONI !!

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 01:37
  Permalink

  -Słuchaj PODOLAK -Słuchaj KULEBA !, -słuchaj DANIŁOW !! -Słuchaj ŻELEŃSKI ” -TONANTZIN -tobie by wybaczyła twoje wcześniejsze chodzenie do synagog -Wy UKRAIŃCY -Wy -nie będziecie mieli WASZEJ BOGINI -WASZEJ POTĘŻNEJ GWIEZDNEJ BOGINI -TEJ WASZEJ -TAKIEJ tak NAJWSPANIALSZEJ KOSMICZNEJ MATKI w TEJ SWEJ NAJWIĘKSZEJ KOSMICZNEJ POSTACI -WIELKIEJ POTĘŻNEJ jak MLECZNA DROGA -bo -to TONANTZIN jako TETEOHINNAM jest MLECZNA DROGĄ -NASZĄ MATCZYNĄ GALAKTYKĄ -MLECZNĄ DROGĄ -dopóki -Wy będziecie dalej zabijać ROSJAN waszych NAJBLIŻSZYCH SŁOWIAŃSKICH BRACI -tak podżegani oszukiwani okłamywani z USA z POLSKI oraz ANGLII -kilku Najgorszych Krajów tego NATO !! -bo -TONANTZIN -ONA tak KOCHAJĄCA -ONA tak NAJMĄDRZEJSZA tak NAJWSPANIALSZA -TONANTZIN chce być MATKA i OPIEKUNKĄ i OBROŃCZYNIĄ -takich Szlachetnych Kochających i takich Mądrych Swoich Synów -a -nie -takich nienawidzących -takich naiwnych i takich głupich -którzy się pozwalają -tak oszukiwać, -tak okłamywać -i tak podżegać -przez kogo -to wiadomo !!

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 03:20
  Permalink

  -Ech ech ŻELEŃSKI -TONANTZIN -przez Te tak Stwarzające Łona i przez Te Rubinowe Drogi Życia i te Drzwi Życia Bramy Życia ( lub przez cesarkę ! ) -tych naszych własnych ludzkich Matek -ONA -tak STWARZAJĄCĄ -tak Stwarza Wszystkich i Rodzi Wszystkich !! -TONANTZIN -ONA -jest także: -TĄ taka KOCHAJĄCĄ KOSMICZNĄ MATKĄ -także i wszystkich MUZUŁMANÓW i wszystkich Żydów -i JEJ -tak NAJMĄDRZEJSZEJ -JEJ -to wcale nie będzie przeszkadzać -jeśli -ktoś wcześniej -tyle jeździł i chodził do Synagog -jeśli na Te Wytyczne Swojego Życia -jeśli na Drogę Swojego Życia -wybierze swoją Szlachetność, swoją Dobroć swoją Prawość i swoją Miłość !!

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 13:28
  Permalink

  -ECH Ech ŻELEŃSKI -kiedyś zobaczysz -kiedyś się dowiesz -jak Ci tak Butni -CI NAJSILNIEJSI GWAŁCICIELE i OPRAWCY TONANTZIN -jak Ci tak Najsilniejsi GWAŁCICIELE TETEOHINNAM “-właśnie zostali -Spaleni, Wyparowani -Zdmuchnięci i Rozgromieni -a ich wasale -tak się dziś cali trzęsą ze Strachu przed TĄ tak BOSKĄ KARA WISZNU -QUETZALCOATLA -WISZNU -SIWY -także i dla nich -kiedyś -Wy UKRAIŃCY -to zobaczycie -ale w tym Jedenastym Roku Tej Trzeciej Wojny Globalnej Wall Street -dziś już -nie można się zastanawiać: -kiedy -ROSJANIE -powinni to zrobić ? ! -bo -dziś -nie można -się nad Tym -już zastanawiać !!

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 13:58
  Permalink

  -Ech UKRAIŃCY ech UKRAIŃCY -dla Was -to dzisiaj -jest taki Wstyd -że: -Wy tak dzisiaj -tak odrzucacie TONANTZIN -i -TO -JEJ BOSKIE KOSMICZNE PIĘKNO -Taką JEJ MĄDROŚĆ -Taką JEJ JEJ DOBROĆ -Taką KOJĄCĄ -JEJ ŁAGODNOŚĆ i Taką MIŁOŚĆ -a -WY się pozwalacie -tak podżegać tak oszukiwać tak okłamywać -takim tym Polskim Amerykańskim takim WOJENNYM PODŻEGACZOM i PODPALACZOM !! -to jest dziś dla Was taki Wstyd !!

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 15:27
  Permalink

  -Teraz w tym 2024 Roku lub w 2024 w 2025 -teraz -nie można się już zastanawiać nad Przyszłością tych Najgorszych Wrogów Rosjan i Wrogów Słowian -ale to pewno ROSJA -to pewno ROSJA wspólnie z nowymi Prorosyjskimi Władzami Ukrainy za ta tak wielka CHIŃSKĄ POMOC w PRZYSZŁOŚCI cale te Ukraińskie Czarnoziemy te Ukraińskie Ziemie Uprawne i pewno ukraińskie złoża węgla rud żelaza rud manganu rud tytanu -itd -ROSJA w Przyszłości wydzierżawi i odda CHINOM -bo -JA -niedawno -tak zobaczyłem to na YOU-TUBE -jak cała ta obecna UKRAINA -będzie TĄ taką WIELKĄ STULETNIĄ DZIERŻAWĄ albo WŁASNOŚCIĄ CHIŃSKIEGO RZĄDU, -CHIŃSKICH PROWINCJI, -CHIŃSKICH MIAST i CHIŃSKICH FIRM Prywatnych i Państwowych -i bardzo dużo CHIŃCZYKÓW CHINEK -będzie mieszkać i pracować na Ukrainie TURCY i TE TURECKIE FIRMY -będą na UKRAINIE -także bardo dużo inwestowały i tych Tureckich Inżynierów Architektów, budowlańców i właścicieli średnich czy większych czy małych firm -także zamieszka na UKRAINIE -bardzo dużo czy całkiem sporo !!

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 15:50
  Permalink

  -Ci tacy niscy skośnoocy CHIŃSCY i KOREAŃSCY INŻYNIEROWIE i Technicy i robotnicy i Architekci i Budowlańcy -będą w PRZYSZŁOŚCI inwestowali pracowali i budowali w Całej TEJ WIELKIEJ BOGATEJ ROSJI -od WŁADYWOSTOKU i MORZA OCHOCKIEGO aż TALLINA, RYGI i WILNA i do BAŁTYKU -ale na UKRAINIE wspólnie z tymi sprowadzonymi chińskimi rolnikami -ich -tak zamieszka jeszcze o ileś więcej -i ta Struktura Ludnościowa dzisiejszej UKRAINY -i tej sprzed 2014 roku -ona -w PRZYSZŁOŚCI -całkiem się zmieni !

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 17:22
  Permalink

  W Tej takiej Zakłamanej tak oszukańczej POLSKIEJ WOJENNEJ PROPAGANDZIE chyba najbardziej dzisiaj tak razi to Jej Programowe o 180 STOPNI -takie tak CAŁKOWITE MEDIALNE ODWRACANIE RZECZYWISTOŚCI -POLSKA -która od 2014 roku jest TYM DRUGIM NAJWIĘKSZYM AGRESOREM na UKRAINIE i wobec ROSJI i wobec ROSJAN i UKRAIŃCÓW -których POLACY na tych Zleceniach z WASZYNGTONU tak uzbrajają i tak codziennie tak podżegają do TEGO AMERYKAŃSKIEGO SŁOWIAŃSKIEGO BRATOBÓJSTWA i do TEJ WIELKIEJ DOMOWEJ WOJNY ROSJAN RUSINÓW WSCHODNICH SŁOWIAN -POLSKA przedstawia SIEBIE jako ” OBROŃCĘ ” -i dziś POLACY tak kłamliwie -przedstawiają siebie jako ” Obrońców ” Tej tak Okupowanej AMERYKAŃSKIEJ UKRAINY tak tymczasowo tak zamienionej w Taką PIEKIELNIE SILNĄ -tak SUPER-UZBROJONĄ i WYSZKOLONĄ “-AMERYKAŃSKĄ -ANTY-ROSJĘ ” !! -A -nie można w ONET w INTERII w ” w tej wirtualnej polsce. pl w ” wp. pl ” w tej ” w polityce. pl ” -nie można by pisać Prawdy: -że: “-Ci AMERYKANIE -Oni nam za te kłamstwa -tak dobrze płacą !! ” -a: “-My -tak bardzo tak chcemy żyć na Tej tak zawyżonej AMERYKAŃSKIEJ STOPIE ŻYCIOWEJ -tych AMERYKAŃSKICH ” NEOCONÓW ” i TEJ AMERYKAŃSKIEJ KLASY ŚREDNIEJ albo i WYŻSZEJ !! -bo: “-My tak chcemy żyć na Tej ich Stopie Życiowej na Ich Poziomie -i -My -musimy codziennie tak kłamać -i oszukiwać i Polaków i tych tak podżeganych przez nas Ukraińców !! ” ? -Nie można by pisać Prawdy ??

  Odpowiedz
 • 28/02/24 o 19:36
  Permalink

  -Ech Ech ŻELEŃSKI -Po co ? -Po co -Ci ten JUDAIZM ?? -Po co ? -Po co -ci ten JUDAIZM i TALMUDYZM ?? -TONANTZIN -ONA -by Tobie -tak kochająco wybaczyła -twoje wcześniejsze chodzenie do synagog -nie chcesz mieć TEJ PRAWDZIWEJ SWOJEJ BOGINI -TAKIEJ NAJWYŻSZEJ KOSMICZNEJ MATKI -TEJ Takiej NAJWSPANIALSZEJ KOSMICZNEJ MATKI -tak NAJPIĘKNIEJSZEJ tak NAJMĄDRZEJSZEJ -tak NAJWSPANIALSZEJ KOSMICZNEJ MATKI -WISZNU -i tak już zaplanował i przeznaczył dla Tych NAJGORSZYCH WROGÓW ROSJAN -TEN taki WIELKI KOSMICZNY OGIEŃ -TYCH PRAWDZIWYCH ROSYJSKICH RAKIET -i -to ROSJANIE wygrają TĄ WOJNĘ -i to ROSJANIE -będą na końcu: -Tacy Szczęśliwi -Tacy Spokojni -Tacy Bogaci ! -tak Szanowani na Całym ŚWIECIE !! -Po co ? -po co ? -ci ten Judaizm ??

  Odpowiedz
 • 01/03/24 o 16:45
  Permalink

  “-Ci tacy wieczni KREMLOWSCY TCHÓRZE ” -Te takie WIECZNE KREMLOWSKIE MIĘCZAKI ” -PUTIN, SZOJGU, Pieskow, Patruszew -itd -ONI -się podawali -i tak tchórzyli -przez tyle lat -ONI -przez tyle takich długich lat -tak bardzo długo: -że: -Dzisiaj CI tak Super Uzbrojeni Super Wyszkoleni Piekielnie Silni UKRAIŃCY ( -i Ci z Synagog i ci z Cerkwi !! ) -ONI -już -w ROSJAN -dzisiaj nie wierzą -i nimi gardzą -tylko tak gardzą ROSJANAMI za to TCHÓRZOSTWO za taką MIĘKKOŚĆ za ta Ich SŁABOŚĆ – za ta Psychologiczną Miękkość i Słabość !! To wynika z ICH UKRAIŃSKIEJ PSYCHOLOGII -że -takimi -tak słabymi -tak miękkimi ROSJANAMI -to -UKRAIŃCY mogą dzisiaj tylko gardzić za ta ich miękkość za ta ich słabość !!

  Odpowiedz
 • 02/03/24 o 08:40
  Permalink

  -Ci nikczemnicy znów podżegają -szukają Setek Tysięcy Polskich i Ukraińskich ochotników na ten FRONT WSCHODNI w Tej od 2014 roku TRZECIEJ AMERYKAŃSKIEJ BARBBAROSSIE na ZIEMIE SŁOWIAN na ZIEMIE ROSJAN i RUSINÓW -ci nikczemnicy -znów podżegają -ale i tak -nie będzie Tej NOWEJ POLSKI JAGIELLONÓW -od TALINNA i od ESTONII aż do SEWASTOPOLA TEODOZJI i do ODESSY -na GÓRACH CZASZEK ZABITYCH SŁOWIAN -bo TE FINANSUJĄCE tych takich krwawych POLSKICH RUSOFOBÓW -STANY ZJEDNOCZ one USA -w tym tak wybranym przez BOGÓW MOMENCIE CZASU – będę Spalone Zdmuchnięte i Rozgromione !! Na dziś INTERIA, Onet, wirtualna polska. pl ” -itd szukają Setek Tysięcy Polskich i Ukraińskich Ochotników na TEN FRONT WSCHODNI do TEJ TRZECIEJ AMERYKAŃSKIEJ BARBAROSSY na ZIEMIE SŁOWIAN !!

  Odpowiedz
 • 02/03/24 o 09:33
  Permalink

  -TEN POLSKI i ten PÓŁNOCNO-AMERYKAŃSKI i ten ŻYDOWSKI STOPIEŃ EGOCENTRYZMU i EGOIZMU -ON się nazywa tak fachowo PSYCHOPATIĄ -i ci tak napadnięci przez Was ROSJANIE – mogą przerwać TĄ POLSKO AMERYKAŃSKA BARBAROSSĘ w każdej chwili -z pomocą TYCH PRAWDZIWYCH ROSYJSKICH BRONI -gilotynując TERMOJĄDROWO -tylko TĄ tak WOJENNĄ POLSKĘ lub ileś więcej Tych Europejskich Krajów NATO -tylko w EUROPIE -ale po co dziś myśleć albo pisać o takich Rzeczach ?? -Na co -i po co ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*