Szczurołap (3)

X X X

ECDC i WHO zalecały w roku 2020 walkę z niedowiarkami, szurami, płaskoziemcami, foliarzami. „Ty też możesz pomóc w walce z dezinformacją: wystarczy nie udostępniać niesprawdzonych informacji z niewiarygodnych źródeł”. „UE podejmuje więc niezbędne działania, aby szczepionki przeciwko Covid-19 spełniały surowe unijne normy pod względem bezpieczeństwa i skuteczności oraz by jak najszybciej trafiły do wszystkich, którzy ich potrzebują”.

Szef firmy Pfizer, Albert Bourli, przyznał na początku roku 2022, że „dwie dawki szczepionki dają małą ochronę, jeśli w ogóle”. Przedstawicielka koncernu Pfizer, prezeska ds. międzynarodowych rynków rozwiniętych, Janine Small, pod koniec października 2022 mówiła o szczepionkach przeciw Covid-19 w Parlamencie Europejskim. Przedstawicielka firmy Pfizer z uśmiechem na twarzy stwierdziła, że nie badano ich szczepionek pod kątem skuteczności ochrony przed wirusem!

Maski opadły, lecz Szurołapowi prawie się udało… Do pomocy miał całą światową administrację, służby mundurowe, media, autorytety, służbę zdrowia gotową zabijać. Wielu wspierało „triumf woli” globalistów w podobno śmiertelnej walce z wirusem. The BMJ – jedno z najważniejszych czasopism naukowych świata – piórem doktora Kamrana Abbasi reakcję światowego systemu gospodarczego i reakcję globalnych władz i polityków odpowiedzialnych za nasze życie nazwało „zbrodnią społeczną”.

W pierwszym roku pandemii polegała ona na przedkładaniu wąsko pojętej kondycji gospodarczej nad zdrowie i życie milionów ludzi, czy też na eksperymentowaniu z próbami osiągnięcia odporności populacyjnej. Odwołuje się w ten sposób do koncepcji publicznej odpowiedzialności i rozliczalności (public accountability), którą traktuje się od dawna jako nieodzowny składnik zdrowej demokracji. Rozliczalność publiczna to nic innego, jak gwarancja, że błędne i złe działania czy decyzje spotkają się z negatywnymi konsekwencjami dla decydentów.

Swoje parlamentarne śledztwo w sprawie zaniedbań administracji prezydenta Jaira Bolsonaro prowadzi brazylijski senat, już teraz podnosząc kwestię odpowiedzialności karnej głowy państwa za zaniedbania, które kosztowały życie ponad 600 tysięcy Brazylijczyków. We Francji postępowanie karne objęło już pandemiczne działania byłej minister zdrowia, dopełniając parlamentarne śledztwo w tej sprawie. Brytyjskie People’s Covid Inquiry (obywatelskie śledztwo w sprawie pandemii COVID) zainicjowano przez jedną z organizacji pozarządowych.

W Polsce problem odpowiedzialności za jeden z najwyższych w Europie odsetków nadmiarowych zgonów i inne oczywiste klęski w walce z pandemią nie zaistniał na dobre w debacie publicznej. Jesteśmy społeczeństwem, które tak szybko  zapomina i wymazuje z pamięci i setki tysięcy swoich bliskich.

Od 24. lutego, czyli dnia początku agresji Rosji i specjalnej operacji wojskowej Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 7,43 mln uchodźców z Ukrainy – informuje pod koniec października 2022 Straż Graniczna. W dniu 31. października z Polski do Ukrainy wyjechało 24,3 tys. osób. Łącznie od 24. lutego na Ukrainę wróciło ponad 5,630 mln osób. Pomoc militarna, rzeczowa, pomoc medyczna, socjalna, integracyjna – kilkukrotnie przerosły możliwości takiego kraju jak Polska. To są miliardy, miliardy, które decydenci zabrali Polakom a wściekła propaganda (m.in. TVN) temu przyklasnęła. Tu jednak swe nowe konstrukcje zmian ćwiczy Szczurołap!

Strach przed wojną, atomowym grzybem, daje mandat przywódcom „wolnego świata” do decyzji bez konsultacji społecznych. Nowi obywatele: Ukraińcy! Polacy milczą, jak zwykle boją się odezwać. Na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem lądują amerykańskie wojskowe samoloty, porty w Polsce przyjmują i  dystrybuują na Ukrainę uzbrojenie NATO/USA, w Polsce szkolą się i leczą ukraińscy żołnierze. W RP panuje permanentna cenzura, obywatele nie mogą mieć swojego zdania. Masz cokolwiek do powiedzenia – nazwą cię „ruską onucą, zbrodniarzem Putina, ruskim trollem”.

Znów odrzucamy kontrolowanie władzy, która robi, co jej dyktuje rząd USA. Stąd recesja, upadek klasy średniej, upadek małych i średnich polskich firm, drożyzna, inflacja, zamordyzm wielkich państwowych spółek, drenujących nasze kieszenie „czynem” na ukraińską wojnę. Kontrola treści w Chinach kontroluje obywatela. Polacy mają odczuć to jako ochronę przed „rosyjską dezinformacją”.

Obywatele w Chinach zakwalifikowani do niższych grup nie mogą liczyć na pobłażliwość chroniącego ich państwa. Ich zachowania monitorowane są na bieżąco. Mieszkaniec z niską punktacją w systemie nie kupi lepszego samochodu, nieruchomości, czy nie wyśle dzieci do lepszych szkół. „Najgorsi” obywatele nie dostaną też paszportu. System tworzy środowisko połączone – od administracji, systemów kredytowych i socjalnych, możliwości płatności bezgotówkowej, podstawowych zachowań konsumenckich,  jest powiązany również z działalnością komercyjną – jak portale randkowe, sprzedażowe, zajmujące się wynajmem kierowcy, auta, zakupami, zamawianiem jedzenia.

Chiny do niedawna realizowały doktrynę Deng Xiao-pinga, nazywaną doktryną 24 znaków. Zakładała ona brak aktywności na arenie międzynarodowej i ukrywanie prawdziwego potencjału chińskiego. Na 2049 rok zaplanowano wielki przełom w historii – renesans narodu chińskiego.

Polska wchodzi w globalną kontrolę jako państwo satelickie, jako tester zachowań konsumenckich (pieniądz bezgotówkowy), zamordyzm Covid-19, poparty aplikacjami kontrolującymi, znakomite zachowanie lekarzy, wypełniające znamiona karności względem zaleceń Szczurołapa. Prowojenny walec propagandowy. Szczurołap nęci zmysły, zapewnia substytut dobrobytu a potem… zabija!!!

Nie zapominajmy o tym, szczególnie w Polsce.

Roman Boryczko,

2. listopada 2022

(Visited 34 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*