Rynek Główny w Krakowie okupowany

 

 

 

 

 

 

 

Przeciwko eksmisjom, obciążaniu kosztami kryzysu społeczeństwa, za demokracją bezpośrednią m.in. pod takimi hasłami rozpoczęła się 21. maja okupacja Rynku Głównego w Krakowie. Akcja będzie trwała bez przerwy przez tydzień.

Najpierw było pismo, rozsyłane przez ruch lokatorski do przyjaciół:

Ponieważ Urząd Miasta Krakowa odrzucił prawie wszystkie postulaty, Pan Wojewoda nie reaguje na nasze pisma, Ministerstwo wprowadza nie do przyjęcia zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów a Radni nie interesują się Okrągłym Stołem Mieszkaniowym, rozpoczynamy protest od poniedziałku 21.05.2012 r. o godz. 16:00 na Rynku w Krakowie (obok kościoła św. Wojciecha) do poniedziałku 28. maja 2012 r. godz. 16:00.

 

Zapraszamy z namiotami, meblami, sprzętami domowymi itp. Wystąpmy przeciwko lansowanej przez władze propagandzie sukcesu, pokażmy, że nie zgadzamy się na obciążanie nas kosztami nieudolnych rządów! Demokracja bezpośrednia teraz! Przekazujcie dalej!”.

 

Impuls do rozpoczęcia okupacji dali lokatorzy, którzy od roku byli wodzeni za nos przez władze miasta w rozbudowanych konsultacjach społecznych, organizowanych pod hasłem Okrągłego Stołu Mieszkaniowego. Wbrew początkowym obietnicom władz nikt z rządzących miastem nie  wziął pod uwagę zdania lokatorów w kwestiach bezpośrednio ich dotyczących. Dlatego dziś od 16.00 rozpoczęła się okupacja Rynku Głównego. Nieopodal pomnika Mickiewicza rozbitych zostało 6 namiotów. Od godziny 16 trwała organizacja obozu, a później rozmowy, wspólny posiłek, występy muzyczne czy gra w siatkówkę. Do akcji dołączyli się ludzie z Federacji Anarchistycznej, krakowskich skłotów, kolektywu Food not Bombs oraz SambyKa.

Link do FB  http://www.facebook.com/events/157790144351096/

Jeśli możecie jedźcie (nawet teraz!) na Rynek ze wsparciem, z materacem, z namiotem, z jedzeniem, z piciem, z dobrym słowem – okupacja rozpoczęta i trwa!

 

 

Źródło i relacja na bieżąco:

http://fakrakow.wordpress.com/2012/05/21/trwa-okupacja-rynku-glownego/

 

One thought on “Rynek Główny w Krakowie okupowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*