Rozdeptany wenezuelski sen i zdrada lewicowych ideałów (3)

X X X

Nicolás Maduro starał się utrzymać kurs społeczny swojego poprzednika, mający na celu maksymalne wspieranie najuboższych warstw społeczeństwa. „Celem naszej rewolucji społecznej jest doprowadzenie do zera poziomu ubóstwa i biedy w Wenezueli” – powiedział podczas ceremonii inauguracyjnej w 2013 roku. Tymczasem dystrybucja świadczeń socjalnych stała się bardziej ustrukturyzowana i ukierunkowana niż we wczesnych latach rewolucji bolivariańskiej. „Im większy głód, tym większa rozpacz. A kto kontroluje jedzenie, kontroluje głodnych. Maduro udało się obrócić głód w kraju nie w brak rządu, ale w siłę wyborczą”. Od 2017 r. pomoc państwa otrzymują wyłącznie posiadacze specjalnego „dokumentu ojczyzny” (carnet de patria) – są to osoby wspierane przez lokalne komitety zaopatrzenia w żywność. Wielu mieszkańców kraju, którzy nie popierają polityki Nicolása Maduro, początkowo odmówiło otrzymania kart socjalnych, obawiając się wzmożonej kontroli nad nimi. Zwrócili np. uwagę, że podczas wyborów gubernatorskich w 2017 r. za pomocą tego dokumentu rejestrowano także udział w głosowaniu. Jednak zdając sobie sprawę, że bez „dokumentu ojczyzny” żyć jest trudniej, ludzie zaczęli stopniowo zmieniać zdanie.

 

X X X

Hugo Chávez wywodził się z środowiska wojskowego. W 1992 roku jako podpułkownik zorganizował próbę zamachu stanu, która zakończyła się jednak niepowodzeniem: rebelianta poparło mniej niż 10% sił zbrojnych. A po dojściu do władzy w 1999 r. Comandante Chávez natychmiast zaczął wyciągać do władzy swoich towarzyszy broni spośród wojska. W 2002 r. część wojska poparła puczystów, niezadowolonych z sytuacji w kraju. 11. kwietnia siły zbrojne otoczyły pałac prezydencki Miraflores, Chávezowi zaproponowano dwie opcje: udać się na wygnanie na Kubę lub pozostać w Wenezueli i stanąć przed sądem za zabójstwa prodemokratycznych demonstrantów dzień wcześniej. Ostatecznie jednak próba się nie powiodła: już 13. kwietnia zwolennicy Cháveza otoczyli pałac prezydencki, a rezydencję zajęły lojalne wobec przywódcy rewolucji bolivariańskiej straże. Większość spiskowców wojskowych nie została poparta, a pucz się nie powiódł.

Podobne układy zachowały się za czasów Nicolása Maduro. W czerwcu 2017 roku zbuntowany oficer Oscar Perez ogłosił rozpoczęcie walki z reżimem Nicolása Maduro, wraz ze wspólnikami porwał policyjny helikopter, po czym obrzucił granatami i ostrzelał budynki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Sądu Najwyższego. Sześć miesięcy później rebelianci zorganizowali nalot na koszary wojskowe w stanie Miranda, zajmując obiekt wojskowy. Miesiąc później zginął Oscar Perez. W kwietniu 2019 roku Juan Guaidó wezwał wojsko do zakończenia „uzurpacji władzy”, nagrywając wideo w otoczeniu wojska w bazie sił powietrznych La Carlota w stolicy. Władze ogłosiły próbę zamachu stanu i rozpoczęcie operacji „neutralizacji zdrajców wojskowych”. Ta operacja zakończyła się pomyślnie.

Ogólnie rzecz biorąc, podobnie jak w przypadku Hugo Cháveza, masa krytyczna niezadowolenia nigdy nie powstała. Hugo Chávez rozdzielił władzę w siłach zbrojnych w taki sposób, że żadnemu generałowi nigdy nie przyszło do głowy zorganizowanie zamachu stanu. Dziś wojskówka w Wenezueli to państwo w państwie. Charakterystyczną cechą Wenezueli jest rekordowo wysoki stosunek liczby oficerów do liczby zwykłych wojskowych, a także ich integracja ze wszystkimi organami rządowymi przy niemal całkowitym braku zewnętrznej kontroli nad nimi. Wojsko zajmuje też 13 stanowisk ministerialnych. Ludzie ze środowiska wojskowego często otwierają firmy, które szybko stają się liderami w swoich branżach i wielokrotnie wygrywają rządowe przetargi. Nie są więc zainteresowani dojściem do władzy opozycji.

Lojalność sił bezpieczeństwa wyraźnie przejawia się w przebiegu masowych protestów, które w ciągu dziesięciu lat rządów Nicolása Maduro nie raz objęły Caracas i wiele innych miast kraju. Łącznie zginęło w nich co najmniej 276 osób, a ponad 18 tysięcy zostało rannych. W roku 2023 Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Volker Türk nagłośnił nękanie i zabijanie przez wojsko Maduro rolników, protestujących za ich nadanym prawem do ziemi. Dzisiejsza emigracja Wenezuelczyków w „raju Maduro” wyniosła aż 7,2 miliona obywateli. I to jest największy kryzys migracyjny w historii Ameryki Południowej. Pod rządami Nicolása Maduro, w miarę pogłębiania się kryzysu gospodarczego, demografia tych, którzy uciekają w popłochu z kraju, zmieniła się na bardziej średnią i niższą klasę średnią. W każdym razie nie można ich przypisać zwolennikom rządzącego wojskowego reżimu Maduro. Rola diaspory nabiera szczególnego znaczenia na tle zbliżających się wyborów prezydenckich w 2024 roku. Jeden z przywódców opozycji, Henrique Capriles Radonski, obiecał niedawno walczyć o to, by wszyscy wenezuelscy migranci mieli możliwość głosowania w krajach, w których mieszkają. Według pana Caprilesa konieczne jest skłonienie władz do otwarcia lokali wyborczych w konsulatach różnych krajów. (Cdn.)

 

Roman Boryczko,

14.05.2023

21 komentarzy do “Rozdeptany wenezuelski sen i zdrada lewicowych ideałów (3)

 • 04/06/23 o 01:26
  Permalink

  -Wy WENEZUELCZYCY -się nic nie bójcie -TE JEJ KOSMICZNE RĘCE TETEOHINNAM -ONE tak SPRAWIEDLIWE -zmieniają wszystko ! -TE -JEJ tak KOCHAJĄCE -TE JEJ KOSMICZNE RĘCE TONANTZIN -One tak Sprawiedliwe -zmieniają wszystko -tylko musicie teraz tak wierzyć w Tych JEJ ROSYJSKICH I CHIŃSKICH GENERAŁÓW -JEJ KAPITANÓW i GENERAŁÓW !! -Wy tak musicie w NIĄ bardzo wierzyć -do NIEJ się zwracać -i -JEJ zaufać !!

  Odpowiedz
 • 15/06/23 o 12:20
  Permalink

  -Na razie -Nic te moje dawne Wizje z YOU-TUBE -się nie sprawdziły -a -BRAZYLIA, -MEKSYK -i inne tak PIĘKNE KRAJE -Tych takich Pięknych ŚRODKOWEJ, POŁUDNIOWEJ AMERYKI -One -powinny od paru lat -od 2019 od 2020 roku -nie mieć -już żadnych Tych Wielomiliardowych Długów w dawnych Żydowskich Bankach -tego dawnego byłego Nowego Jorku -i -wszyscy tak mieli -tak podziwiać i kochać ROSJAN !! -Wszyscy -tak mieli -tak podziwiać i kochać ROSJAN !!

  Odpowiedz
 • 01/07/23 o 02:58
  Permalink

  -WSZYSTKO WIDZĄCA -WSZYSTKO SŁYSZĄCA -WSZYSTKICH WIDZĄCA -WSZYSTKICH SŁYSZĄCA -TY o TONANTZIN -widzisz tak wszystko -i wiesz tak wszystko -TY o TONANTZIN -widzisz wszystkich -i znasz tak wszystkich -TY o TONANTZIN -wiesz o nas więcej -niż -my sami o sobie wiemy !! -TY o TETEOHINNAM znasz nasz tak lepiej – niż -my sami siebie znamy -WSZYSTKO WIEDZĄCA -WSZYSTKICH WIDZĄCA -Wszystkich Słysząca -znając dokładniej -nasze Poprzednie Życia w TYCH TWOICH CIAŁACH od TYCH tak STWARZAJĄCYCH Nas LUDZKICH MATEK -czy Innych MATEK -tylu innych Przeżywających Czujących Istot -TY to TETEOHINNAM -dzisiaj już wiesz -TY -to TONANTZIN -dzisiaj już wiesz: –kiedy CHIŃCZYCY i ROSJANIE będą już mieli tyle TYCH SWOICH -CHIŃSKICH, -ROSYJSKICH -tak NOWOCZESNYCH BAZ WOJSKOWYCH w Całej tak PIĘKNEJ ŚRODKOWEJ AMERYCE -wspólnie z KOLUMBIĄ, z WENEZUELĄ i z EKWADOREM !! -WSZYSTKO WIDZĄCA -TY -wiesz tak wszystko -a -inni tego wiedzieć -nie muszą !! -TY taka MĄDRA tak NAJMĄDRZEJSZA -TY o TETEOHINNAM -wiesz tak wszystko -TY już TONANTZIN -dziś -już wiesz wszystko -a -MY -za wcześnie -wiedzieć dziś nie musimy !! -My -tak za wcześnie -wiedzieć -dziś -nie musimy ! -Dla nas -to musi być TAJEMNICA -żeby -nam -Nadmiar TEJ TWOJEJ WIEDZY -tak -za wcześnie -Nam -nie zaszkodził !!

  Odpowiedz
 • 01/07/23 o 19:21
  Permalink

  -WSZYSTKOWIDZĄCA -WSZYSTKO SŁYSZĄCA -WSZYSTKICH WIDZĄCA WSZYSTKICH SŁYSZĄCA -TY o TONANTZIN -widzisz tak wszystkich i znasz tak wszystkich -TY NAJMĄDRZEJSZA -widzisz tak wszystko -i wiesz tak wszystko ! : -Czemu w SEOULU -przy Panoramie SEOUL u -znad Rzeki HAN -znowu tak widać: -jak znów TWOJEMU CHIŃSKIEMU BUDDZIE w tej Onyksowej Czarnej Tunice -raz w tej tunice a raz w sukni -jak: -JEMU znowu przy MEDYTACJI -znowu tak ciekną po policzkach -Te ŁZY z POPIOŁU -kiedy -KONFUCJUSZ i Ten ROSYJSKI KOSMICZNY JEZUS -ONI -są tacy -tak spokojni i tak radośni ?? -Czy to -na tyle -tych Dawnych MIAST USA -STANÓW ZJEDNOCZO nych -przy TEJ PARUZJI i SĄDZIE WISZNU ?? -czy -to na jakieś Pechowe Miasta TEJ NADWIŚLAŃSKIEJ TRZECIEJ RZESZY -czyli tej POLSKI ?? -bo -to się robi -denerwujące -a -TY -TONANTZIN -TY NAJMĄDRZEJSZA -TY -wiesz tak wszystko !! -TY -znasz tak wszystkich -TY -wiesz tak wszystko !!

  Odpowiedz
 • 05/07/23 o 23:08
  Permalink

  -WSZYSTKOWIDZĄCA -WSZYSTKO SŁYSZĄCA -WSZYSTKICH WIDZĄCA -WSZYSTKICH SŁYSZĄCA -TY -o TONANTZIN -widzisz tak wszystkich i znasz tak wszystkich -TY NAJMĄDRZEJSZA -widzisz tak wszystko -i wiesz tak wszystko !! -JA -dziś dwukrotnie -kilkukrotnie -ale w dwóch porach dnia: -raz rano -a drugi raz -po paru godzinnym śnie wieczorem: -tak zobaczyłem na YOU-TUBE – TE tak ŻAŁOBNE MAPY -pełne tych tylu SZEROKICH CZARNYCH GRZYBÓW -nad Nazwami Miast bardzo wielu -TE tak ŻAŁOBNE MAPY -tych -już Zniszczonych już Pokonanych USA STANÓW ZJEDNOCZO -nych -rano w SAO PAOLO w BRAZYLII -i na Najnowszym FILMIE z BANGKOKU w TAJLANDII -dzisiaj wieczorem -i -dzięki temu: -JA -wiem -że: – TE AMERYKAŃSKIE MIASTA -ONE -na pewno -zginą jako Pierwsze !! -One -na pewno -zginą jako Pierwsze !!

  Odpowiedz
 • 11/07/23 o 14:19
  Permalink

  -TA PYCHA JUDAIZMU -ONA -jest dalej -tak Bezgraniczna -lub Nieskończona -ale w CURYTYBIE -w CURITIBE w BRAZYLII -tam chyba -nikt się nie będzie -tym przejmował: -że: -STANY ZJEDNOCZO -ne -zostały -tak Spalone -tak Zdmuchnięte -i Pokonane ? -Ale w OSACE -tam w Tym tak zatłoczonym Dworcu Kolejowym w JAPOŃSKIEJ OSACE -Ja dzisiaj w NOCY -znów zobaczyłem: -przynajmniej dwie -TE tak ŻAŁOBNE MAPY -Tych -Pokonanych Zniszczonych -USA -STANÓW -tam -pod kwadratowymi w przekroju -tymi niskimi białymi kolumnami !!

  Odpowiedz
 • 19/07/23 o 07:56
  Permalink

  -O NAJWSPANIALSZA -SAMA -TONANTZIN -TY -to widzisz -jak -CI tak chciwi na te dolary -CI -DOLAROWI POLSCY WOJENNI PODŻEGACZE i PODPALACZE -Oni -dziś -dalej tak podżegają -i -podżegają !! -ICH -to ROSJANIE -mogą zabić -za -te ich zdania: -za -te ich słowa: -o: “-Tymczasowo ” okupowanym ” przez ROSJAN ” -KRYMIE ! ” -o: “-Tymczasowo okupowanych ” -MELITOPOLU, -MARIUPOLU, czy BERDIAŃSKU !! ” -ICH -to ROSJANIE -mogą zabić -bo -to -ICH -wybór -to jest -ICH WYBÓR -dzisiejszy wybór -dla nich samych -dla samych siebie !! ICH -to -ROSJANIE -mogą zabić -ale: -jak -POLSKA -kiedyś to odwoła -że: -Oni -wcześniej -tyle setek razy -wypowiedzieli WOJNĘ -CAŁEJ ROSJI ??

  Odpowiedz
 • 29/07/23 o 14:23
  Permalink

  -Nie no -Ja -jeszcze wczoraj przed południem i w południe przez TE tak Kochające OCZY YUQI -z KOREAŃSKIEGO ” (G)I-DLE ” ( wcześniej z PEKINU -zanim YUGI została ściągnięta do KOREI ! ) -JA -jeszcze wczoraj -parę razy tak zobaczyłem -PRZYSZŁE ROSYJSKIE BAZY WOJSKOWE i PRZYSZŁE CHIŃSKIE BAZY WOJSKOWE w Tym Jednym -takim WSPANIAŁYM KRAJU -już po PARUZJI -już po Tej KLĘSCE -ileś po KLĘSCE -tego -Czczonego tak przez PIS owców – tego Najsilniejszego MOCARSTWA NATO -tak już gotowe -tak na gotowo -to ONE -będą już wszystkie stały w to Przyszłe Lato 2024 -ale w Jakim WSPANIAŁYM KRAJU -to TAJEMNICA !! -w NIM -oraz w iluś Takich Wspaniałych Gorących Krajach w BASENIE MORZA KARAIBSKIEGO -ale -Te pewno -już planujące zniszczyć ROSJAN -te takie krwawe Solidaruchy i CI PIS owcy -TE -PIS -POPIOŁY -oni -niestety -nigdy -nie rozumieli -tej -kiedyś napisanej dla Nich Roli -i -oni -dalej nie rozumieją -tej -Swojej Roli -kiedyś -tak wymyślonej dla nich w MOSKWIE -dzięki Tej Roli -oni dzisiaj – jeszcze wciąż żyją -bo -DUDA z PIS em -oni -powinni wyparować -już dawno temu -od KTÓREJŚ z TYCH PRAWDZIWYCH ROSYJSKICH RAKIET -dzięki -Tej Roli -oni dzisiaj -jeszcze wciąż żyją !!

  Odpowiedz
 • 02/08/23 o 19:44
  Permalink

  -O NAJWSPANIALSZA -o NAJPIĘKNIEJSZA -o -NAJMĄDRZEJSZA -Taka tak Mądra -przez Twą Łagodność -przez Twoją MIŁOŚĆ -na wszystkich swoich zdjęciach w różnych portalach -Ten PREMIER WĘGIER -WIKTOR ORBAN -ON -promieniuje taką tak bardzo dobrą Duchową Energią -właśnie -tych Jego Najlepszych LUDZKICH CECH -jego Współczucia Empatii i Człowieczeństwa -i -WĘGRZY -Oni -planują, -myślą, -czują, -przeżywają -w takich tak bardzo dobrych intencjach -z takimi -bardzo dobrymi intencjami -że -TY -TONANTZIN -tak NAJWSPANIALSZA -jako TETEOHINNAM -Taka tak SILNA -bo -MATKA -Takich -tak Bardzo SILNYCH TWOICH SYNÓW -jak -BÓG SŁOŃCA -TY -to OBIECAJ -dziś wszystkim WĘGROM -że -TY OBRONISZ OCHRONISZ WĘGRÓW -że -TY -Obronisz -Ochronisz WĘGRY !!

  Odpowiedz
 • 07/08/23 o 09:42
  Permalink

  -O -NAJSILNIEJSZA -chociaż tak DOBRA przez TWĄ ŁAGODNOŚĆ przez TWOJA MIŁOŚĆ -chyba TETEOHINNAM -ja dzisiaj w NOCY przy tych Dwóch Filmach: ” WATERBOMB BUSAN 2023 ” -z Tego w tym 2023 roku FESTIWALU WODNEGO w BUSAN -w KOREI POŁUDNIOWEJ – chyba przez kilka minut -JA dzisiaj w Nocy znów zobaczyłem TWOJEGO tak NAJSILNIEJSZEGO QUETZALCOATLA -jak pokazywał MI -w PACYFIKU w ATLANTYKU i na SYBERII -Te SWOJE NAJSILNIEJSZE ŚMIERTELNE BRONIE -ale -Poprzednie moje Wizje QUETZALCOATLA -sprzed miesiąca -z ” WATERBOMB INCHEON 2023 ” -Poprzednie z Końca CZERWCA 2023 – kiedy -tak MEGA SILNY -MEGA POTĘŻNY -TWÓJ QUETZALCOATL -czyli SZIWA albo WISZNU -wtedy: -pokazał Mi -TO PRZYSZŁE WIELKIE ZWYCIĘSTWO ROSJAN -ONE -kompletnie się nie sprawdziły albo -na razie -ONE -kompletnie -się nie sprawdziły -to niech Ci Polscy tacy tak krwawi Najemnicy tych dzisiejszych WASZYNGTONU, -LOS ANGELES -Nowego JORKU -dziś inwestują wszystko w Swoich Dolarach w ” Tych tak Zwycięskich takich tak Silnych -US -DOLARACH !! -bo Tamte Wizje z ” WATER BOMB -INCHEON, KOREA 2023 ” -na YOU-TUBE -ONE -kompletnie -się -nie sprawdziły !!

  Odpowiedz
 • 29/08/23 o 12:50
  Permalink

  -O -NAJPIĘKNIEJSZA -OLŚNIEWAJĄCA -o -NAJWSPANIALSZA -Taka tak MĄDRA przez Twą Łagodność przez Twoją Dobroć przez Twoja Miłość !! -w RECIFE w BRAZYLII na YOU-TUBE -szczególnie na tym Filmie kręconym z drona -ale nie tylko -na tym z drona -w RECIFE w BRAZYLII -znowu jest widać tak TRZECIM OKIEM -JAKIŚ tak Całkiem Nowy -ZUPEŁNIE INNY -KOMPLETNIE INNY -NOWY ŚWIAT-w których TYCH STANÓW ZJEDNOCZONYCH -w PRZYSZŁOŚCI -nie ma !! -W Tej -ICH Dzisiejszej Ich Postaci -ICH w PRZYSZŁOŚCI -wcale już nie ma -bo -One -już zostały -tak zniszczone i pokonane !! -Ale w RECIFE -tak jak w CURITIBE -i jak w MALEZJI w KUALA LUMPUR w kilku miejscach w KUALA LUMPUR -tam TE Cudownie Odrodzone Twoje Kapłanki w Tych Szmaragdowych Sukienkach Sukniach -tych ich strojach -oprócz Tych takich ŻAŁOBNYCH MAP z iluś takimi Szerokimi Czarnymi Grzybami -tych już zniszczonych pokonanych USA STANÓW ZJEDN. -One tak będą ustawiały i taką DRUGĄ z takim Szerokim CZARNYM GRZYBEM w miejscu LONDYNU -na tak metrowej Mapie WIELKIEJ BRYTANII !! -i -czasem chyba jeszcze i inną -z taką Metrową ŻAŁOBNĄ MAPĄ WŁOCH !! -Taką -jak na tym korytarzu Stacji w UMEDA w OSACE w JAPONII !!

  Odpowiedz
 • 29/08/23 o 16:20
  Permalink

  -Niesamowite -niesamowite !! – właśnie TONANTZIN -właśnie w RECIFE -ja zobaczyłem -czwórkę -tych w szmaragdowych sukniach twoich kapłanek -przysłanych przez zaniedbywaną młodą Żonę -jakiegoś Męża i Ojca -dwójki dzieci -ale -mi się tak wydawało -że: -choć -młodego -to: -już młodego alkoholika – późnym wieczorem -przed jednym barem z Napisem ” PORK ” -z kilkoma rodzajami wysoko srednio procentowych alkoholi -i tak jak wszędzie w BRAZYLII -z bardzo tanimi -a solidnymi hamburgerami !! -Niesamowite -bo -je -przysłała -po niego -żeby zabrały go od kolegów -Jego Żona i Matka jego kilkuletnich dzieci !! -To -ich Pozycja w BRAZYLII -ich autorytet -i ich pozycja -będą już znowu -takie wysokie -i utwierdzone !! -Niesamowite !

  Odpowiedz
 • 30/08/23 o 01:24
  Permalink

  -Niesamowite -niesamowite !! -Ja -Je -przed chwilą na tym Filmie -znów zobaczyłem -tak kilka razy -przez ileś minut -w tym tam ” Ogrodzie Piwnym “-Alkoholowym ” -tam -to już -mocno procentowych drinków i wódek -jeszcze jednego baru w RECIFE: ” TATU BOLA ” -jak -ONE -wyciągały stamtąd z TATU BOLA -od jego stołu -jeszcze jednego Męża i Ojca Alkoholika !! -bo -je przysłała tam po niego -Inna -zaniedbywana Żona -i Matka młodych Brazylijczyków czy Brazylijek !! -O NAJWSPANIALSZA -o NAJPIĘKNIEJSZA -OLŚNIEWAJĄCA -to jest TETEOHINNAM -to jest -naprawdę niesamowite -że: -Ich Pozycja i ten ich Autorytet -Tych tak Cudownie Odrodzonych Twoich Kapłanek -w ich szmaragdowo zielonych sukienkach strojach -choć teraz -to już -raczej -ze srebrnymi emblematami -a nie złotymi ( -tutaj -ich srebrnych emblematów nie zobaczyłem ! ) – że -Ich Pozycja i Autorytet -będą w BRAZYLII -takie tak uznawane -takie wysokie !! -To -jest -naprawdę niesamowite !!

  Odpowiedz
 • 30/08/23 o 14:09
  Permalink

  -DESTRUKCJA myśli: -że: ” -Jak te Nasze pierwsze kilka lat -tym razem Naszej -POLSKO AMERYKAŃSKIEJ BARBAROSSY 2014, 2015, 2017 (…..) 2022 i 2023 -One -tak bardzo nam się udały -no to TA Nasza NADWIŚLAŃSKA TRZECIA RZESZA -będzie zwyciężać -tak już zawsze -a: “-Ci ROSJANIE -oni niedługo -się wycofają aż za URAL -albo na taki wąski Pasek Ziemi -pomiędzy MOSKWĄ a URALEM !! ” ROSJA i CHINY pracują Swoim ROSYJSKIM i CHIŃSKIM TEMPEM TEMPEM -wy nie musicie tego wiedzieć -tak za wcześnie -i tak za szybko: -co było widać w Tą Wielką Pełnię -tak dzisiaj w Nocy -z tego tak jeszcze jednego Pięknego Filmu w tym tropikalnym gorącym deszczu z RECIFE z BRAZYLII ; jak w 2024 w 2025 w 2026 -w 2027 -itd ! -CAŁY ATLANTYK -wtedy OCEAN BRAZYLIJSKI w 2025 w 2026 i 2027 -itd -będzie kontrolowany przez TE POTĘŻNE: -ROSYJSKĄ FLOTĘ i CHIŃSKĄ FLOTĘ przez TĄ POTĘŻNĄ ROSYJSKĄ MARYNARKĘ wspólnie z TĄ CHIŃSKĄ MARYNARKĄ i CHIŃSKĄ FLOTĄ !! -ROSJA i CHINY -pracują w swoim własnym tempie -i -ROSJA nie pozwoli się wytrącić z RÓWNOWAGI i z własnych Planów przez PIS POPIOŁY albo przez DUDĘ albo BŁASZCZAKA !!

  Odpowiedz
 • 04/09/23 o 18:56
  Permalink

  -O -NAJPIĘKNIEJSZA o NAJPIĘKNIEJSZA -o NAJWSPANIALSZA -o TY TONANTZIN -Której się Większość w TWOIM STWARZANIU Tego NOWEGO LUDZKIEGO ŻYCIA i tego ŻYCIA tylu Przeżywających CZUJĄCYCH ISTOT -przez TE tak STWARZAJĄCE ŁONA ICH WŁASNYCH MATEK -jednak udaje !! -Nie -nie udaje -a -się udaje !! -O NAJWSPANIALSZA -Czegoś zabrakło -w Tych -tak bezwzględnych dla ROSJAN -Sercach POLEK -w takich BEZWZGLĘDNYCH dla ROSJAN -Sercach POLEK -dlatego -mają wszystkie -tak dzisiaj wierzyć -w: “-TE “-tak ZWYCIĘSKIE DOLARY MORAWIECKIEGO !! ” ,w -TE “-tak ZWYCIĘSKIE ANGIELSKIE FUNTY ” -albo w TE inne ” -Takie ZWYCIĘSKIE WALUTY WALL STREET !!

  Odpowiedz
 • 07/09/23 o 10:25
  Permalink

  -No i spokojnie -no i spokojnie !! -Sami widzicie -Same widzicie: -jak: -Putin -Pieskow i ten ich Szojgu, -Riabkow, -Patruszew -wciąż tylko mówią -wciąż tylko mówią -i ” protestują ” -wciąż -tylko mówią: -żeby -znów stchórzyć: -żeby -znów stchórzyc -i -poddać znowu: -nowe miesiące, -nowe semestry, -nowe tygodnie -nowe kwartały ! -To teraz: -trzeba tak inwestować w TE tak ZWYCIĘSKIE takie ZWYCIĘSKIE takie SZCZEŚLIWE DOLARY WALL STREET -w TE tak ZWYCIĘSKIE DOLARY PIS u i POLSKI i ŻELEŃSKIEGO -bo -ONE -będą -jeszcze tak długo: -tak wygrywały -tak zwyciężały !! -Bo -One -będą -jeszcze tak długo -tak wygrywały -tak zwyciężały !!

  Odpowiedz
 • 08/09/23 o 23:57
  Permalink

  -Ech UKRAIŃCY -CHŁOPCY -DZIEWCZĘTA -Dziewczyny -Chłopcy !! -w www.” Neon24. pl ” -są teraz takie najnowsze Artykuły i ARTYKUŁY i odnośniki do ” Rzeczpospolitej. pl ” i ” Nasz Dziennik ” -o planowanych -czy o już rozpoczętych -waszych wysyłkach deportacjach na TEN FRONT WSCHODNI -tej Takiej krwawej Nowej AMERYKAŃSKIEJ RZEZI SŁOWIAN – na UKRAINIE -że -może Wy -MOŻE -to WY -tak się zacznijcie modlić do TETEOHINNAM do TONANNTZIN -żeby tak jednak: -ONA -tak trochę przyspieszyła TĄ PARUZJĘ -TEN SĄD JEZUSA i Ten SĄD WISZNU albo SĄD SIWY ?? -Może to -WY -tak sobie -wizualizujcie -wyobrażajcie TE Takie WIELKIE -TE Takie KOCHAJĄCE TONANTZIN OCZY -zawsze w tym takim czarnym makijażu -na sufitach i na ścianach waszych mieszkań i i waszych domów – albo w tych Kochających Oczach Tych waszych MŁODYCH ŻON -lub waszych dziewczyn narzeczonych ?? -Wy się nie bójcie -że -QUETZALCOATL -ON -przy Miłości -że was oskarży o cudzołóstwo -bo: -to -się wtedy -to się tłumaczy -jakoś inaczej !! -I -może -Wy tak wizualizujcie sobie TE JEJ -TE Wielkie TONANTZIN OCZY -TE TAKIE Czarne WIELKIE OCZY TETEOHINNAM na sufitach i na ścianach -waszych mieszkań -waszych domów !?

  Odpowiedz
 • 09/09/23 o 02:22
  Permalink

  (….) -Jak my widzimy JEGO TONANTZIN -w naszych dziewczynach lub w naszych Żonach -to -my -w ten sposób -my -powtarzamy Tą BOSKĄ MIŁOŚĆ -Naszych RODZICÓW -i -dzięki temu: -QUETZALCOATL -ma więcej Siły do Swej Miłości -dlatego -QUETZALCOATL -ON -was nigdy nie oskarży o Cudzołóstwo !!

  Odpowiedz
 • 09/09/23 o 11:43
  Permalink

  – Z RECIFE wczoraj rano i w południe i dzisiaj w Nocy -na tych najnowszych filmach z RECIFE w BRAZYLII -znowu tak było widać -jak w Przyszłości TE tak WSPANIAŁE ROSYJSKIE I CHIŃSKIE FLOTY WOJSKOWE -jak TE ROSYJSKIE i CHIŃSKIE MARYNARKI -będą kontrolowały CAŁY ATLANTYK -ale na razie na PÓŁNOCY od RECIFE -wcale nie widać Tych tak Szerokich CZARNYCH GRZYBÓW -nawet przez mgle i tak w oddali -z RECIFE -wcale nie widać na PÓŁNOCY -Tych CZARNYCH GRZYBÓW !! -Albo to MIAMI -jest za daleko od BRAZYLII –i inne Miasta Wschodniego Wybrzeża -są za daleko od BRAZYLII -albo to jeszcze nie będzie teraz -bo na razie -nie widać Tych Czarnych Grzybów !!

  Odpowiedz
 • 17/09/23 o 14:19
  Permalink

  -Wszystko jest dobrze !! -wszystko jest dobrze -tylko ci tak sprzedajni ZDRAJCY SŁOWIAN z tylu AMERYKAŃSKICH AGENTUR w POLSCE -oni -dziś mają -tego -nie wiedzieć -i to nie wiedzieć -tak aż do końca ! -wszystko jest dobrze -z RECIFE w BRAZYLII -już po raz któryś -znowu jest widać -jak TA POTĘŻNA ROSYJSKA FLOTA w PRZYSZŁOŚCI -kontroluje CAŁY ATLANTYK !!

  Odpowiedz
 • 18/09/23 o 03:14
  Permalink

  -Ach UKRAIŃCY -jak Wy to kiedyś im wybaczycie POLSKIM ZBRODNIARZOM -MULARCZYKOWI -BŁASZCZAKOWI i tylu innym te takie POLSKIE ZBRODNIE dla tych dzisiejszych WALL STREET Nowego JORKU i WASZYNGTONU ?? -Przecież -WY – byście przeszli na STRONĘ ROSJAN -do Takiej NOWEJ WIELKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII -ROSJANIE -będą w NIEJ z TĄ NAJLEPSZĄ ROSYJSKA BRONIA TERMOJĄDROWĄ (-której na razie jeszcze nie użyli (-a WY z tą taka wyrafinowana NAJLEPSZA BRONIA KONWENCJONALNĄ USA ANGLII FRANCJI SZWECJI, POLSKI i innych krajów Dawnego NATO ! ) -WY -byście weszli do TEJ tak WIELKIEJ NOWEJ SŁOWIAŃSKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ ZWYCIĘSKIEJ UNII -już dawno temu -już dawno temu -gdyby nie CIĄGŁE POLSKIE DOSTAWY AMERYKAŃSKICH POLSKICH INNYCH BRONI -i TO codzienne POLSKIE WOJENNE PODŻEGANIE -Wy -byście byli W TEJ NOWEJ WIELKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII -już dawno temu !! -Już -dawno temu !!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*