Rok 2023 – co dalej z tym konfliktem tuż za polskimi granicami? (2)

W roku 2024 odbędą się w Rosji wybory prezydenckie, ale tu nie chodzi o wybory w 2024 roku. Myślę, że wybory prezydenckie dla Putina są najmniej ważne ze wszystkich. Albo będzie zwycięstwo w wojnie z całym NATO, zakończone rozejmem, na które bardzo liczy, a potem na fali euforii zwycięstwa – szaleństwa jako wybawiciel Rosji automatycznie staje się wiecznym prezydentem. Może być też odwrotny scenariusz:  porażki – wtedy kwestia jego utrzymania się u władzy stanie się retoryczna, mówimy raczej nie o władzy, tylko o usunięciu z ziemskiego padołu Putina jak i samej Rosji jako suwerennego, niezależnego bytu państwowego!

Władimir Sołowjow, propagandysta Kremla zauważył, że „pokój na Ukrainie rzekomo nastanie tylko wtedy, gdy będzie to konieczne dla kraju agresora”. Pokój oznacza oczywiście zniszczenie Ukrainy! Dziennikarz jasno daje do zrozumienia, iż Rosja oprócz wymiany gospodarczej oczekuje od przyjaciół wsparcia, równoważącego zapędy Zachodu i globalistów.

„Gdzie są przedstawiciele Syrii i Afryki, różnych krajów afrykańskich? Ameryka Południowa i Łacińska? Gdzie są wolontariusze z całego świata? Gdzie jest batalion Ho Chi Minha? Gdzie jest batalion Che Guevary? Gdzie jest batalion Kim Il Sunga? Gdzie jest batalion Mao Zedonga? Gdzie oni wszyscy są”? Izrael najprawdopodobniej stanął za atakiem na Iran. Zbiegła się z tym wizyta szefa CIA w Izraelu. Po drugie, największe w historii wspólne amerykańsko-izraelskie ćwiczenia wojskowe w Izraelu – Juniper Oak 23.2, których celem było pokazanie siły na Bliskim Wschodzie i de facto odstraszenie Iranu. „Po analizie zdjęć satelitarnych z okolic centrum handlowego w Isfahanie, wydaje mi się, że celem dronów nie było samo centrum handlowe, lecz obiekt położony po drugiej stronie ulicy — Instytut Materiałoznawstwa i Energii, który powiązany jest z Irańskim Centrum Badań Kosmicznych”. W Isfahanie najprawdopodobniej produkowane są drony Shahed, które Rosja wykorzystuje podczas ataków na obiekty infrastruktury krytycznej w Ukrainie. W pobliżu Tebrizu w północnym Iranie (miasto Azarszahr) doszło do pożaru w strefie przemysłowej. „Netanjahu mówi, iż są gotowi nieść nie tylko pomoc ludzką Ukrainie. Dobrze, nazwij ulicę w Tel Avivie na cześć Bandery i Szuchewycza, Rosja nigdy nie przestanie  niszczyć banderowców” wtóruje Władimir Sołowjow.

 

X X X

 Nikt nie wie co wydarzy się w najbliższych dniach, nikt oprócz strategów po dwóch stronach okopów nie przewiduje porażki. Walka do pierwszego nokautu! David Gendelman, ekspert wojskowy z Izraela wieszczy długą, wyczerpująca wojnę. Będzie trwała okupacja obwodów ługańskiego i donieckiego, ale poważny rosyjski przełom, taki jak atak z południa na Pawłograd w celu okrążenia sił ukraińskich w Donbassie, jest mniej prawdopodobny. Rosjanie powolnie wypychają wojska ukraińskie z rejonu rejonie Bachmutu i Awdijiwki tak, by nie mogły one razić artylerią pozycji FR. Być może ta sama taktyka zostanie zastosowana w rejonie Swatow-Kremennaja. To kolejna część strategii wojny na wyniszczenie. Po wycofaniu się wojsk rosyjskich z Chersonia armia ukraińska uwolniła znaczne siły. Najbardziej strategicznie ważnym kierunkiem dla Sił Zbrojnych Ukrainy jest obecnie południe, do Melitopola lub Berdiańska, w celu przecięcia rosyjskiego korytarza lądowego na Krym. Odcięcie Krymu psychologicznie jest właściwie końcem wojny! Byłoby to wielkie zwycięstwo Ukrainy, dlatego Rosjanie fortyfikują Melitopol. Maksymalne, na co armia  Rosji może liczyć w trakcie nadchodzącej ofensywy, to opanowanie obwodów: ługańskiego i donieckiego. To jest taktyczna przerwa do ostatecznego uderzenia bliżej lata 2023. (Cdn.)

Roman Boryczko,

luty 2023

 

(Visited 26 times, 1 visits today)

2 komentarze do “Rok 2023 – co dalej z tym konfliktem tuż za polskimi granicami? (2)

 • 21/02/23 o 02:25
  Permalink

  -WY UKRAIŃCY na końcu Ci Prawdziwi OKUPANCI UKRAINY którzy zrobili wam TEN MAJDAN -TAN FASZYSTOWSKI AMERYKAŃSKI PUCZ i taka WOJNĘ – będą Zniszczeni ROZGROMIENI I POKONANI -ale POMOCĄ -TYCH PRAWDZIWYCH BRONI ROSJAN -i -Wy na nowo tak połączycie Swoje Siły z ROSJANAMI i z BIAŁORUSIĄ -po PRZYSZŁEJ KLĘSCE SPONSORÓW PIS u ale ROSJANIE -będą już wtedy tacy Szczesliwi i tak Bogaci -a Zachód -będzie -taki biedny i pokonany !!

  Odpowiedz
 • 21/02/23 o 02:30
  Permalink

  -WY -UKRAIŃCY -nic się nie bójcie ! -Nic -się nie bójcie ! -ale: -nie wszyscy -to dzisiaj muszą wiedzieć -tak za szybko -i tak za wcześnie !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*