Przejęta poczta www.polscott24.com. Sprawa zgłoszona do szkockich władz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od chwili, gdy zaczęliśmy przyjmować pocztę od informatorów w/s  Smoleńska – na naszym koncie mailowym jest ruch jak na Bus Station i to w Londynie! Do chwili, gdy tylko czytali, ignorowałem to, ale teraz doszło do przejęcia naszego konta mailowego!  Z redakcyjnymi komputerami zaczynają dziać się dziwnie rzeczy, kamery uruchamiane są z zewnątrz… Widać to, bo nasze acery wokół kamer mają czerwone diody. Natychmiast, gdy kamera jest uruchamiana, diody zaczynają działać!

Mail został przejęty na kilka dni, zmieniono m.in. hasła zabezpieczające! To, że podejrzewaliśmy konsulat POlski w Edinburghu oraz ambasadę RP z Londynu (tak zwany wydział  prasowy) o inwigilowanie wszystkich osób, związanych z portalem Polscott24, nie jest niczym nowym i jestem osobiście pewny, iż to robiono  – nieudolnie ale jednak – były np. otwierane maile, których nigdy wcześniej nie przeczytałem…

Teraz doszło do przejęcia całej poczty! Sprawę zgłosiłem do biura MP Briana Adama. Nie pozwolimy sobie na takie zachowanie, to nie POlska… Sprawa została przyjęta i skierowana dalej do MP Franka Dorana, następnie nasza prośba o wyjaśnienie tych zdarzeń” została przesłana do Westminster Parliament (na ręce komisji Telecommunications and Security).

Zostanie sprawdzone nasze konto mailowe oraz Skype. Jeśli okaże się, że za tym draństwem stoją konsulat lub ambasada – zgłosimy sprawę do prokuratury w Aberdeen oraz do ministra Keny MacAskilla z rządu w Edinburghu. Za takie działania Scottish Jurnalist Law i Criminal Law przewidują odpowiednie kary.

Mail, jaki posiadamy do kontaktów z osobami ważnymi dla redakcji, jest całkowicie inny i jego dane znane są wąskiej grupie ludzi. Jednak naruszenie naszych praw jest faktem, którego tolerować nie będziemy.

 

Andrzej M. Szumiło,

red. nacz. portalu www.polscott24.com

 

 

One thought on “Przejęta poczta www.polscott24.com. Sprawa zgłoszona do szkockich władz

  • 26/10/12 o 14:29
    Permalink

    Partia dba o własny interes!
    Nie jest problemem włączyć komputer na odległość. Red. Michalkiewiczowi to samo się zdarzyło, znajomy informatyk powiedział mu, że to ktoś z Firmy grzebie w jego komputerze! Dlatego (moim zdaniem) należy podłączać komputery przez listwy zasilające z wyłącznikiem mechanicznym, a kamery kierować w sufit, jeśli się da.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*