Problem z ukraińskim rekrutem (2)

X X X

Obywatele Ukrainy wydali dziesiątki milionów dolarów na zdobycie sfałszowanego dokumentu, który pozwolił im uniknąć powołania do wojska. Minister spraw wewnętrznych, Ihor Kłymenko poinformował, że Ukraina przygotowuje projekt ustawy, mającej na celu ukaranie mężczyzn, którzy nielegalnie opuścili Ukrainę w czasie wojny. Według niego będzie to wspólna inicjatywa Rady Najwyższej i rządu. Ihor Kłymenko zauważył, iż obecnie nie ma żadnych kar dla osób, które nielegalnie przekroczyły granicę, a następnie wróciły na Ukrainę. Legalnie otrzymało pozwolenie na opuszczenie Ukrainy 96 442 mężczyzn w wieku poborowym. Z udzielonego zezwolenia skorzystało 66 374 osób.

24. lutego 2022 roku prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego na całej Ukrainie. Rada Najwyższa przegłosowała wprowadzenie stanu wojennego. Tego samego dnia oficjalny przedstawiciel Państwowej Służby Granicznej, Andrij Demczenko w komentarzu dla Suspilnego potwierdził, że w związku z agresją Rosji i wprowadzeniem stanu wojennego na terytorium Ukrainy ograniczenia w wyjeździe mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat zaczynają obowiązywać. Mobilizacja na Ukrainie trwa. 2. maja 2023 roku Rada Najwyższa przedłużyła stan wojenny i powszechną mobilizację o 90 dni od 20. maja. To siódme głosowanie parlamentu za wprowadzeniem stanu wojennego od początku wojny. Podobne decyzje Rada zatwierdzała już wcześniej w zeszłym roku: 24. lutego, 15. marca, 21. kwietnia, 15. sierpnia, 16. listopada.

Od 24. lutego 2022 roku, czyli dnia początku agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 15,6 mln uchodźców z Ukrainy – informuje Straż Graniczna. W dniu 19. września z Polski do Ukrainy wyjechało 22,3 tys. osób. Łącznie od początku wojny do Ukrainy wróciło 13,929 mln osób. Nie znalazłem, ilu wśród nich było mężczyznami w wieku poborowym. Polska już przekazuje ukraińskim służbom mężczyzn, którzy wyjechali ze swojego kraju dzięki łapówkom, ale są to sytuacje incydentalne, związane z popełnieniem przestępstwa i tylko wtedy, gdy delikwent posługuje się swoimi danymi, a nie np. tak modnymi dziś danymi z Gruzji. Kijów wydaje wnioski o deportację takich osób do państw UE, również do Polski, ale w sprawach z Ukrainą nie działa Europejski Nakaz Aresztowania (w państwach europejskich w sprawie wydania porozumiewają się między sobą bezpośrednio konkretne sądy). Pozostaje więc ekstradycja, a ta trwa miesiącami, latami. Podobna sytuacja jest w Niemczech. Według tamtejszych służb po 24. lutego 2022 roku do Niemiec wjechało łącznie 214 263 obywateli Ukrainy płci męskiej, którzy na dzień 31. lipca br. mieli od 18 do 60 lat. Spośród nich 184 272 nadal przebywa w Niemczech. Samo wydanie ich stronie ukraińskiej jest w Niemczech bardzo skomplikowane. Urzędy ukraińskie musiałaby jednak najpierw zebrać dowody, wszcząć postępowanie karne, powziąć podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wydać wyrok zaoczny, a na koniec złożyć wniosek o ekstradycję do odpowiednich urzędów w Niemczech. Dopiero wtedy niemieckie sądy mogą rozpocząć badanie przyczyn. Kwestia ewentualnej ekstradycji ukraińskich osób odmawiających służby wojskowej ze względu na przekonania jest „bardzo hipotetyczna”, ponieważ do tej pory nie było ani jednego przypadku, wydalenia osób, które zgłosiły się do organizacji Connection  e.V., prowadzącej kampanię na rzecz praw osób, odmawiających służby wojskowej ze względu na przekonania.

Materiał czerpię z: https://focus.ua/uk/economics/593071-perevirki-rishen-vlk-v-ukrajini-yurist-rozpovila-chim-ta-koli-voni-zavershatsya 19 września 2023

 

Roman Boryczko,

20.09.2023

6 komentarzy do “Problem z ukraińskim rekrutem (2)

 • 30/09/23 o 01:35
  Permalink

  -Może -TONANTZIN -was uratuje ?? -Może -TETEOHINNAM -was uratuje ?? -Może -to -Wy -tak powinniście się do NIEJ -modlić ?? -tak do NIEJ zwracać -z tymi Prośbami -z taką w NIĄ -wiarą -z taką ufnością ?? -Malujcie sobie TE -JEJ tak KOCHAJĄCE -TE -JEJ tak WIELKIE TONANTZIN OCZY -TE -JEJ tak KOCHAJĄCE OCZY TETEOHINNAM -na sufitach i na ścianach waszych mieszkań i waszych domów !! -Proście JĄ -żeby -ONA -trochę tak przyspieszyła to ZNISZCZENIE WASZYNGTONU, KALIFORNII, MIAMI, Chicago, Nowego JORKU !! -To ŻELEŃSKIEGO -wtedy zabiją jego uciekający angielscy ochroniarze -a -Wy -przejdziecie wtedy na STRONĘ ROSJAN -do Takiej NOWEJ -Takiej ZWYCIĘSKIEJ i tak SZCZĘŚLIWEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII: -TYCH tak SZCZĘŚLIWYCH: ROSJI, UKRAINY i BIAŁORUSI !!

  Odpowiedz
 • 11/10/23 o 16:52
  Permalink

  -Kiedyś w tych Wschodnich Landach NIEMIEC -jeszcze tak w 2014 roku -było bardzo dużo pustych mieszkań do zamieszkania do wykupienia -ja to czytałem -i tak słyszałem -jeszcze tak w 2014 w 2015 roku -ale: -Ja nie wiem -jak jest teraz ??

  Odpowiedz
 • 11/10/23 o 17:19
  Permalink

  -Jedno się teraz -tak dzisiaj zgadza z tymi moimi bardzo dawnymi Wizjami przy MAPACH NIEMIEC i MAPACH EUROPY z końca studiów i po studiach z 1990 z 1991 z 1992 roku: że wtedy w 1987 w 1988 w 1989 -wszyscy tak w POLSCE -pisali i mówili -że: “-NIEMCY za 30 lat -to NIEMCY w 2020 roku “- będą już ” -Krajem staruszków i staruszek ! ” ” -W 2020 w 2022 w 2023 “-NIEMCY już będą Krajem Starców ! ” -starych ludzi !! ” a -Ja na Mapach NIEMIEC i EUROPY -tak zobaczyłem: -jak NIEMCY w 2020 roku w 2021 w 2022 w 2023 -NIEMCY są krajem ILUŚ MILIONÓW 20 LATKÓW -którzy się w NIEMCZECH -tak skądś znaleźli z innych Krajów !! ” i NIEMCY były w 2020 w 2022 w 2023 -Krajem tych iluś Milionów Młodych Ludzi !! “

  Odpowiedz
 • 19/11/23 o 14:50
  Permalink

  -Ech -Dmitro Jarosz -ech ech ZAŁUŻNY -Ech Ech DANIŁOW -ech RIEZNIKOW -chyba -Wy sami -jak juz przejdziecie na STRONĘ ROSJAN -I TEJ ZWYCIĘSKIEJ KOSMICZNEJ ROSJI -to -wy to sami -wtedy musicie -zdecydować i ustalić -co macie zrobić -z tymi takimi dzisiejszymi POLSKIMI Codziennymi WOJENNYMI PODŻEGACZAMI -i WOJENNYMI PODPALACZAMI -którzy was dzisiaj tak podżegają w tych ” Wirtualnej Polsce. pl ” i na ” INTERII ” w ” ONET. pl ” w ” komputer swiat. pl ” itd -ale -te -tak moralnie zabłądzone -na INTERII -młode Polki -które tak dzisiaj -tak moralnie zabłądziły -że też chcą dzisiaj – tak pracować w tym Wojennym Podżeganiu i Podpalaniu -Wy -ich nie krzywdźcie !! -Wy -ich nie krzywdźcie -tylko je sobie weźcie -na wasze -uprzywilejowane niewolnice -na wasze branki !! -Weźcie je sobie -na wasze branki ! -One są nawet bardzo piękne -na tych swych zdjęciach na INTERII -i -One -bardzo się nadają -na wasze branki -jak -Wy -niedługo -wy już przejdziecie -na Stronę Tych ZWYCIĘSKICH BOGATYCH ROSJAN -na Stronę TEJ KOSMICZNEJ ZWYCIĘSKIEJ ROSJI -one są nawet bardzo piękne -choć dziś -moralnie tak zabłądziły -i -One -bardzo się nadają na wasze branki !!

  Odpowiedz
 • 21/11/23 o 14:24
  Permalink

  -Ech UKRAIŃCY -jeśIi -Wy tyko przestaniecie zabijać ROSJAN -kiedy -Wy tyko przestaniecie zabijać ROSJAN -i -WY -wrócicie do Tej tak WIELKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII -to -Wy będziecie mieli Waszą BOGINIĘ -Waszą NAJLEPSZĄ KOSMICZNĄ BOGINIĘ -Waszą NAJLEPSZĄ NAJWIĘKSZĄ BOGINIĘ !! -To -że TONANTZIN -was tak trochę krwią Swą schlapała -Swą krwią zmoczyła -i -że -tak ROSJAN -ONA -też najpierw: -tak krwią schlapała -Swą krwią zmoczyła -w TYM SWOIM NOWYM BOSKIM STWARZANIU -Tej Takiej NOWEJ KOSMICZNEJ ROSJI -TEJ takiej NOWEJ WIELKIEJ ROSJI -i takiej NOWEJ SŁOWIAŃSKIEJ UNII -Tych tak SZCZĘŚLIWYCH ROSJI, UKRAINY i BIAŁORUSI -w TYM SWOIM BOSKIM NOWYM STWARZANIU -to -to nie szkodzi -że -Was i ROSJAN -ONA -TONANTZIN -najpierw musiała -was -tak trochę Swą Krwią ochlapać -i tak -krwią zmoczyć -przy TYM SWYM NOWYM BOSKIM STWARZANIU -to -to naprawdę -Wam i Rosjanom -nic -nie zaszkodzi !! -te -trochę krwi -wam nie zaszkodzi -kiedyś -będziecie się z tego śmiali !!

  Odpowiedz
 • 27/11/23 o 01:50
  Permalink

  -Wy się ROSJANIE i UKRAIŃCY -już dziś nie martwcie ! -kiedyś z tej krwi -wtedy -wy wspólnie będziecie się śmiali -jeśli TETEOHINNAM -jeśli TONANTZIN w TEJ SWEJ KOSMICZNEJ WIELKIEJ POSTACI -pragnie niedługo znowu urodzić TĄ tak BOGATĄ -NOWĄ CARSKĄ ROSJĘ -jako To NOWE SŁOWIAŃSKIE WIELKIE IMPERIUM -to TAKI WIELKI KOSMICZNY PORÓD -On bez Nacinki -Wielkiej Nacinki -i to w Geograficznej -tutaj Tej Skali -TYCH JEJ DRZWI ŻYCIA – czy JEJ BRAM ŻYCIA czy BRAM MIŁOŚCI -taki PORÓD -się nie obejdzie !! -tyle -TONANTZIN -Tych JEJ -zwyczajnych Ludzkich Porodów -przez TE tak STWARZAJĄCE ŁONA LUDZKICH MATEK -potrzebuje takich nacinek -a co dopiero -Taki PORÓD -a -że -TEN PORÓD – -wyszedł teraz na UKRAINIE -no -to -ON -wypadł na UKRAINIE -wypadł -nad DNIEPREM i w DONBASIE -i -tu -tej krwi -wylało się trochę !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*