PiS i Zełenski „oddadzą” Polsce i Polakom Zachodnią Ukrainę i tym definitywnie pro-ukraińska partia wygra w wyborach parlamentarnych kolejną kadencję?

Spadkobiercy polskich dążeń do świetności i wielkości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej w swych bezkresnych granicach nigdy nie porzucili marzeń. Dziś, dzięki paktowi militarnemu z państwami wrogimi Federacji Rosyjskiej, mrzonki i historyczne biesiady w pięknych pałacowych sceneriach można zastąpić polityczną ruletką z dużą dozą prawdopodobieństwa wygranej, jeśli starczyło by sił i szczęście by dopisało…

Wielka Polska? Wielka Polska pod zarządem „Mężów Stanu” z Prawa i Sprawiedliwości, miarą historycznych wieszczy, oręża i politycznej myśli polskiej? Szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki w roku 2023 przemawiał na pierwszej Konferencji Warszawskiej – Stałej Roboczej Konferencji Przeglądowej Wsparcia Ukrainy, której celem jest przegląd działań, wspierających walczącą Ukrainę w różnych dziedzinach. Nowy światowy ład bez Rosji! „Polska jest gotowa wziąć na siebie współodpowiedzialność. (…) Dziś trzeba znowu wrócić do politycznego realizmu i pokazać, że pierwszeństwo przed gospodarką ma geopolityka. Żeby wygrać wojnę z Rosją musimy zbudować kompletnie nową architekturę bezpieczeństwa”.

Koszty całkowitej pomocy humanitarnej, finansowej i wojskowej od wszystkich państw, wspierających Ukrainę w tej wojnie (państwa UE i instytucje Unii Europejskiej, UK i USA) w grudniu 2022 roku sięgnęły 100 mld  euro. Zabawa w pomoc warta jest rocznego budżetu Polski! To robi wrażenie. Jest jeszcze jedna kwestia – idąc w swych planach ku wyżynom zbliżamy się niebezpiecznie ku Słońcu, a tu można się tragicznie sparzyć… Na szali leży los Polski. Być albo nie być dla ekonomicznego truchła, utrzymywanego zastrzykami od globalnej finansjery. Politycy z PiS-u chcą zaskoczyć wszystkich czymś śmiałym, czy z gracją utonąć w najbliższych wyborach? Beata Szydło, była premier, przemówiła do narodu a szczególnie do wyborców Prawa i Sprawiedliwości twierdząc, że „rząd Zjednoczonej Prawicy przeżywa wraz z Polakami problemy, które wynikają z kryzysu energetycznego, finansowego”. „U władzy w Polsce są ludzie odpowiedzialni, którzy rozumieją, że ta wojna nie może się odbywać kosztem polskich obywateli. Polska jest państwem, które realnie broni swoich obywateli i porządku w Europie. To my jesteśmy tym krajem, który pokazał całej reszcie, że trzeba stanąć po stronie Ukrainy, bo Ukraina walczy nie tylko o swoją wolność i suwerenność, ale tam na Ukrainie rozgrywa się walka o przyszłość i bezpieczeństwo całej Europy. I my, w Polsce, mamy tego świadomość”.

Myślę, iż tak formułowana paplanina i brednie dziś już nikogo nie przekonają – nawet emerytów i ultrasów od Rydzyka! Można kłamać, to fakt! W Polsce wiele ulega zapomnieniu! PiS poszedł o krok dalej i z partii, broniącej Polskę przed zalewem obcą tkanką i kulturą, naród jednak homogeniczny stał się odźwiernym, zapraszającym do mającego dawno lata świetności za sobą domu uciech wszystkich jak leci: sieroty, uchodźców, oligarchów, cwaniaków, czy pospolitych bandytów.

Prawo i Sprawiedliwość się przeliczyło i Polacy otworzyli oczy! Czy Kaczyński z Morawieckim zaskoczą nas nowym planem na Polskę, na przyszłe bogactwo Polaków, na chłodny realizm dnia dzisiejszego? Nie spodziewam się finezji PiS-u i bycia zaskoczonym, aczkolwiek w polityce i wojnie wszystkie scenariusze grane są na stole. (Cdn.)

 

 Roman Boryczko,

luty 2023

 

One thought on “PiS i Zełenski „oddadzą” Polsce i Polakom Zachodnią Ukrainę i tym definitywnie pro-ukraińska partia wygra w wyborach parlamentarnych kolejną kadencję?

  • 05/03/23 o 07:46
    Permalink

    -Te PIS -POPIOŁY -są tylko: -Tą Najgłupszą -ONI są ” tylko ” -TĄ NAJBARDZIEJ WOJNĄ AGENTURĄ -tych dzisiejszych WASZYNGTONU Nowego JORKU USA STANÓW ZJEDNO czonych -PIS -jest w TEJ TRZECIEJ WOJNIE GLOBALNEJ WAL STREET ” -POLSKIM ODPOWIEDNIKIEM -Tamtej Poprzedniej AMERYKAŃSKO -NIEMIECKIEJ ” NSDAP ” -DESTRUKCJA -jest zaplanowanym w WASZYNGTONIE – już dawno temu -Polskim Odpowiednikiem Pewnego AUSTRIAKA a później NIEMCA dowodzącego Tamtą POPRZEDNIĄ wtedy NIEMIECKĄ TRZECIĄ RZESZĄ -DUDA -i PIS i Morawiecki -ONI -WYPOWIEDZIELI ROSJANOM WOJNĘ -już Setki Razy -albo i nawet -Tysiące Razy -i przy tej każdej nowej Polskiej Dostawie Amunicji i Broni do Zabijania ROSJAN na UKRAINIE i to od 2014 roku i w każdym POLSKIM ZDANIU w ” INTERII ” w ” wirtualnej polsce. pl ” w ” onet ” -i w INNYCH MEDIACH -o ” -Anektowanym przez ROSJĘ KRYMIE ” -że ” -ROSJA -ma się wynieść z anektowanego z okupowanego Siebie KRYMU !! -teraz te SAMOBÓJCZE -ANTY-POLSKIE -PRACE WOJENNE -PIS u i DUDY dla WASZYNGTONU -się przedstawiły w POLSKICH ZAMACHACH na LOTNISKO w SAMYM MIŃSKU -oraz na jeden z Samolotów Transportowych -przy próbie ciśnieniowej w rosyjskiej fabryce a PIS na te Zlecenia z WASZYNGTONU -już próbowało Polskiego ZAMACHU na ŁUKASZENKĘ – i Jego Ministrów i JEGO jego Rodzinę oraz Ministrów w 2021 roku ! -Po tych najnowszych Zamachach w MIŃSKU i na samolot w rosyjskiej fabryce PIS OWCY ogłosili w SWOICH MEDIACH -POWSTANIE BIAŁORUSKIEJ PARTYZANTKI -SZKOLONEJ w POLSCE w dziesięciu Miastach Polski -i dalej tak planują UZBRAJAĆ JUNTĘ ŻELEŃSKIEGO do ANEKSJI -Podbicia ROSYJSKICH REGIONÓW MARIUPOLA, -MELITOPOLA, -DONBASU, -Części OKRĘGU CHERSOŃSKIEGO i do ZAJĘCIA ROSYJSKIEGO KRYMU na PRZYSZŁE BAZY US MARINES Marynarki WOJENNEJ STANÓW ZJEDNOCZONYCH na MORZU CZARNYM !! ” PISOWCY są -za głupi -żeby zrozumieć -co by się stało z Tą tak WOJENNĄ POLSKĄ PIS u -gdyby ta planowana przez Nich Wielka BITWA PANCERNA i LOTNICZA na WIOSNĘ w MAJU 2023 -w CZERWCU 2023 Roku albo w LIPCU 2023 w SIERPNIU Roku i Ta WIOSENNA UKRAIŃSKA OFENSYWA ŻELEŃSKIEGO 2023 Roku albo TA LETNIA -UKRAIŃSKA OFENSYWA ŻELEŃSKIEGO 2023 Roku – gdyby ONE -się IM udały -i gdyby UKRAIŃCY znowu znaleźli by się pod samym KRYMEM -tak jak w STYCZNIU 2022 go- to – CO -by wtedy stało się z POLSKĄ DUDY i z POLSKĄ PIS u !!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*