Obłędny taniec wojenny nad przepaścią

Świat mitów posiada charakter tragedii, albowiem jest światem ścierających się potęg, bezwzględnym działaniem przeciwstawnych sił. Świat nie stoi w miejscu, ale stale się zmienia, ponieważ nieustannie ścierają się w nim przeciwstawne siły, wyrażone w postaci interesów. Świat nie jest dany w spetryfikowanej formie, albowiem nawet w muzeum zachodzą zmiany.

Mit jest błędnym kołem zapisanej sytuacji egzystencjalnej, które się nieustannie powtarza. W tym sensie mit jest ponadczasowy. Mit zastępuje historię, albowiem – jak już trafnie zauważył Wolfgang Goethe – ci, którzy nie znają i nie rozumieją przeszłości, są z góry skazani na jej powtarzanie. Powtórka dotyczy zdziczałych hord, żyjących tylko w teraźniejszości. Dzicy ślepo wierzą w mity, tworzące fatum, ślepy krąg bez wyjścia, stąd tylu ludzi psychicznie załamanych, a ich liczba stale rośnie, albowiem mit ukazuje wzorcowe wydarzenie, czyli charakterystyczne czynności i sytuacje, w których owo wydarzenie się ponownie wydarzy, innymi słowy – zaistnieje. Fatum stresuje.

Zauważmy, że poprzez odpowiednio udramatyzowane wydarzenia doprowadza się do wojny. Idealnie, wręcz wzorcowo pokazują to rok 1914 czy 1939. Wojna prewencyjna, najpospolitsza forma wojny przez zaskoczenie nieprzyjaciela, stanowi silny argument do jej wszczęcia, albowiem atak następuje w momencie zbierania sił przez wroga. Moment zaskoczenia jest bardzo kuszący, zwłaszcza w przypadku byłych potęg jak USA – w skali globalnej czy Izraela – w skali regionalnej.

Bolszewia amerykańska przez ostatnie kilkadziesiąt lat była światowym gestapowcem, uważając się za jedynego hegemona w globalnej skali. Światowy gestapowiec, ciesząc się pozycją światowego hegemona, dostrzegł nagle rywala w postaci Chin, zrozumiał, że ktoś inny zaczął go przewyższać. Chiny już od kilku lat prześcignęły USA. Dlatego światowy gestapowiec czuje pokusę rozpoczęcia wojny prewencyjnej, jako sposobu na rozwiązanie spornych zagadnień, związanych z rywalizacją między obu krajami. Bardzo dobrze widać tę skłonność psychiczną wśród nazistowskiej elity w USA, która w wojnie upatruje swoje dochodzenie roszczeń co do hegemonii na świecie. Obserwujemy ów fakt poprzez stałą eskalację konfliktów z Chinami na tle ekonomicznym, w postaci wojny handlowej, która już ma przełożenie w wojnie politycznej.

Przymykanie oczu na bardzo istotną powagę chwili byłoby optymizmem bezmyślnego prymitywizmu lub szaleństwa. Jednego jak i drugiego w tych czasach nie brakuje. Strach ruiny cywilizacji północnoatlantyckiej – zarówno w jej formie kontynentalnej jak i morskiej – unosi się już nad głowami. Zainscenizowanie przez Trampka i syjonistów jakiegoś kolejnego krwawego incydentu lub nagłej krwawej ruchawki społecznej, jako sygnału do wszczęcia wojny, jest bardzo bliskie realizacji, tym bardziej w kontekście ostatniego zamachu terrorystycznego w Iranie.

Andrzej Filus

3 komentarze do “Obłędny taniec wojenny nad przepaścią

 • 04/06/23 o 16:08
  Permalink

  -Nic moje dawne wizje z YOU-TUBE i z map satelitarnych -tego WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ROSJAN -się -nie sprawdziły ! -Po prostu -nic się na razie -nie sprawdziły !! – Niedługo: – SZOJGU -PUTIN i PIESKOW -będą już mieli do Wyboru -tylko dwie Rzeczy: -albo: – ZWYCIĘSTWO -WIELKIE ZWYCIĘSTWO -i Taki PODZIW i SZACUNEK TYCH NIEZACHODNICH NARODÓW ŚWIATA – i -Te DOBROBYT i BOGACTWO -Tych tak SZCZĘŚLIWYCH ZWYCIĘSKICH ROSJAN -albo SWĄ HAŃBĘ -albo SWĄ HAŃBĘ -i Tą – Końcową -ICH -OSTATECZNĄ ZDRADĘ ROSJI -przez to Poddanie ROSJI Walkowerem !! -To -że Ta zagrożona utratą władzy i swoich wpływów TA OLIGARCHIA FINANSOWA WALL STREET USA Nowego JORKU -tak rozpoczęła TĄ SWOJA TRZECIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ -niemal dokładnie w Setną Rocznicę ( 1914 -2014 ) -TEJ tamtej Swojej PIERWSZEJ WOJNY ŚWIATOWEJ WALL STREET -czyli od 2014 roku -to może świadczyć o JEJ ZAMIARACH o JEJ PLANACH co do TYCH KRAJÓW ZACHODNIEJ EUROPY -i tych Zachodniej Europy i Środkowej -celowo -wystawianych tak ROSJANOM na ICH ZNISZCZENIE -na TĄ -ICH TERMO-JĄDROWĄ DEKAPITACJĘ -dlatego -nikt dziś nie powinien słuchać MORAWIECKIEGO DUDY i PIS -u i Kumocha Błaszczaka -itd -itd -którzy -tak bardzo -tak chcą zmylić -tak chcą -skierować TEN PRAWDZIWY KONTRATAK ROSJAN -w takim -Fałszywym BŁĘDNYM KIERUNKU na KRAJE UNII -dziś -nikt w EUROPIE -nikt w BRUKSELI i Krajach UNII -nikt -nie powinien słuchać MORAWIECKIEGO i innych POLSKICH WOJENNYCH PODŻEGACZY i PODPALACZY -którzy -tak bardzo -dzisiaj chcą zmylić TEN PRAWDZIWY KONTRATAK ROSJAN -w takim -Fałszywym Błędnym Kierunku na KRAJE UNII !!

  Odpowiedz
 • 13/09/23 o 00:59
  Permalink

  -Nikt nie powinien słuchać w EUROPIE -nikt nie powinien słuchać w BRUKSELI -itd -tych tak Sprzedajnych Takich NAJWIĘKSZYCH ZDRAJCÓW SŁOWIAN -i -Tych z Synagog od Menory -i tych od Krzyża i z Kościołów -nikt -nie powinien słuchać w EUROPIE -Tych takich POLSKICH WOJENNYCH PODŻEGACZY i PODPALACZY -ale -niektórzy -ich tak słuchają ! -Jednak -niektórzy -w KRAJACH UNII -ich tak słuchają !!

  Odpowiedz
 • 13/09/23 o 01:22
  Permalink

  -Biedni ROSJANIE -biedni ROSJANIE -może -nie będzie jednak -aż tak źle ? -Może -Ci CHIŃSCY KOMUNIŚCI -KAPITALIŚCI z Tej tak POTĘŻNEJ KPCH -może -dziś -ONI -jeszcze tak trochę -was chcą przydusić -kiedy walczycie -dziś tak samotnie -tacy samotni -osamotnieni -ale -Wam później -CHINY pomogą tak w Tej PARUZJI -SĄDZIE JEZUSA -i SĄDZIE WISZNU -może: -na końcu -TE WIELKIE CHINY – chcą wam tak pomóc ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*