Na Litwie niepełnosprawni mają parkować za darmo

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiceminister opieki socjalnej i pracy Litwy – Audrius Bitinas – przedstawił w Sejmie rządową nowelizację o zniesieniu opłat parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Według poprawki do Ustawy o opłatach lokalnych, niepełnosprawni nie musieliby uiszczać opłaty parkingowej za pozostawienie swego auta (oznakowanego specjalnym znakiem) na wyznaczonych przez samorządy miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych.

Według resortu opieki socjalnej i pracy, obecnie samorządy lokalne różnie reglamentują parkowanie samochodów osób niepełnosprawnych, co w konsekwencji utrudnia niepełnosprawnym zaparkowanie auta. Przyjęta nowela ujednolicałaby regulację parkowania – niepełnosprawni we wszystkich samorządach nie musieliby płacić za parkowanie swoich specjalnie oznakowanych samochodów na miejscach parkingowych, wyznaczonych przez lokalne rady samorządowe.

Według wstępnych planów, Sejm RL 7. maja rozpatrzy inicjatywę ustawodawczą ministerstwa opieki socjalnej i pracy, wobec czego nowela ewentualnie może być uchwalona jeszcze podczas wiosenno-letniej sesji parlamentu, która kończy z początkiem lipca.

 ajak; ifpl

 

 

Za: http://infopol.lt/pl/naujienos/detail.php?ID=4963

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*