MH017: jeszcze jedna hipoteza (2)

Skradziona „czarna skrzynka”

„Latem 2019 roku zostałem zaproszony do Kuala Lumpur (Malezja) na sympozjum, dotyczące śledztwa w sprawie zestrzelonego lotu MH017. Przypomnę, że krajowi najbardziej dotkniętemu tą zbrodnią terroryzmu lotniczego odmówiono udziału w śledztwie. To samo w sobie jest sprzeczne ze wszystkimi międzynarodowymi standardami i konwencjami, dotyczącymi badania wypadków lotniczych.

Między innymi udało mi się porozmawiać z malezyjskim oficerem, który zabezpieczył rejestratory lotu, tzw. czarne skrzynki. Jego narracja była pełna przygód. Na miejscu pojawiło się co najmniej czterech amerykańskich agentów FBI, którzy kilkakrotnie próbowali uniemożliwić mu zdobycie tych kluczowych dowodów. A kiedy je znalazł, próbowali ukraść mu nagrania.

Sam fakt, że w tym czasie na Ukrainie działali amerykańscy agenci FBI, jest już skandaliczny. Na szczęście ten malezyjski oficer podróżował z ośmioma kolegami i razem udało im się uchronić rejestratory przed kradzieżą ze strony władz USA. Ale wtedy zrobili coś, czego dzisiaj głęboko żałują. Przekazali rejestratory angielskim urzędnikom w Kijowie, zanim sami Malajowie mogli je przeczytać. Mówi się, iż wtedy jeszcze wierzyli w uczciwość Anglików. Dziś już się nauczyli: Malezja nigdy nie odzyskała surowych danych z rejestratorów.

 

BUK? Wykluczone!

Konferencja przyniosła również jednoznaczny rezultat: MH017 nie mógł zostać zestrzelony ani rakietą BUK, ani żadną inną rakietą ziemia-powietrze. Boeing został zniszczony przez myśliwiec. Pokazałem też w swojej prezentacji na ten temat, że sama „wiadomość” JIT zawiera wszystko, co jest sprzeczne z jej własną wersją procesu. I dlaczego dziennikarze tego nie napisali? Nie chodzi tylko o zwykłą, niską wiedzę żurnalistów, zwłaszcza jeśli chodzi o lotnictwo. Przede wszystkim jednak żaden z tych „dziennikarzy” nie był skłonny zaryzykować zwolnienia za artykuł, sprzeczny z oficjalnie podyktowaną, fałszywą narracją.

Dyskutowano jednak także o innych aspektach. Niektóre informacje pochodziły bezpośrednio od malezyjskiego wywiadu. I to był prawdziwy szok. Najwyraźniej zestrzelenie było w rzeczywistości wymierzone w rządowy odrzutowiec z prezydentem Putinem, który znajdował się w tym samym czasie nieco dalej na północ (na trasie z Brazylii do Moskwy). Oznacza to, iż zestrzelenie MH017 było „wypadkiem”. Pilot zestrzelił… niewłaściwy samolot. Celem było zestrzelenie samolotu z prezydentem Rosji.

Ale dlaczego nawet Moskwa, która znała całą prawdę, tak niechętnie zareagowała w odpowiedni sposób?

 

Rosja nie była gotowa

Po pierwsze: dzięki tej pomyłce Władimir Putin wciąż żyje. Ale przede wszystkim, gdyby obywatelom powiedziano całą prawdę, stałoby się to dla Kremla trudnym problemem wewnętrznym. Jak miałby wytłumaczyć, że powstrzymuje się od odwetu na post-przewrotowej władzy w Kijowie, mimo jej próby zamachu na rosyjskiego prezydenta?

Problem polegał na tym, że Rosja nie była jeszcze gotowa do przeprowadzenia represyjnych działań odwetowych – i zaryzykowania wojny. Zachód też o tym wiedział i bez żadnego dochodzenia natychmiast obwinił Rosję. Nie mieli nawet magnetofonu w ręku, a mimo to ogłosili, iż za wszystkim stoi Putin – mimo że to on sam był prawdziwym celem prowokacji, która, gdyby się powiodła, wywołałaby wojnę.

W rzeczywistości Zachód już wtedy wypowiedział wojnę Rosji, oczywiście bez konkretnego wypowiedzenia wojny. Na Rosję nałożono bezprecedensowe sankcje z wyraźnym stwierdzeniem, iż celem tych sankcji jest obalenie rządu na Kremlu. Podobnie jak nasza przekwalifikowana minister spraw zagranicznych, nigdy nie męczy się wyjaśnianiem. W tym sensie zupełnie niemożliwe jest uczciwe wyjaśnienie zestrzelenia MH017. Wystarczy porównać obecne reakcje na ostrzał Polski przez kijowską juntę”. (Cdn.)

 

Źródło: https://cz24.news/vaclav-danda-prinasi-nova-utajovana-fakta-nemecky-pilot-a-vysetrovatel-mh-17-sestrelila-ukrajinska-stihacka-omylem-skutecnym-tercem-byl-stroj-s-putinem-kreml-to-vi-proc-mlcel-proc-ani-usa-nedod/

Przekład z czeskiego – © R.K.F. Sas – Leśniakiewicz

Za: http://wszechocean.blogspot.com/2022/11/zestrzelenie-mh017-jeszcze-jedna.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*