Mamy to, o czym wielu marzyło… (3)

PiS próbuje gasić głęboki konflikt z UE, jednakże co do dalszego transferu środków z KPO i funduszy unijnych czeka Polskę i polski rząd jeden wielki znak zapytania. Niemcy (a być może zakulisowo Anglosasi) niekoniecznie wierzą w szczerość intencji Jarosława Kaczyńskiego, który postawił swoją partię w obliczu destrukcji, jaką prowadzi „koń trojański”, bankster, człowiek nieobliczalny: Mateusz Morawiecki.

Choć sam Kaczyński podróżuje w ramach tournée po Polsce, by przekonywać do swoich racji, to i tak Prawo i Sprawiedliwość ma problem. W przypadku wyżej przytoczonych wyników PiS nie mógłby samodzielnie rządzić. Podczas spotkania z wyborcami w Ostródzie, Jarosław Kaczyński był pytany o ustępstwa wobec Komisji Europejskiej podczas negocjacji w sprawie KPO. Retoryka PiS w okopach pokazuje, że „żadnych ustępstw, które by podważyły naszą suwerenność, tutaj nie będzie(…)”.

Opozycja w Polsce nie kryje, iż fundusze odblokuje, bo ma to obiecane. „Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko te pieniądze będą mrożone. W związku z tym, jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone i Warszawa skorzysta wtedy z olbrzymich pieniędzy na inwestycje” – to prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Na oficjalnym koncie twitterowym sekretarza stanu USA, Antony Blinkena, zamieszczono nagranie wideo jego przemówienia, które skierował do uczestników drugiej konferencji w Terezinie w Republice Czeskiej na temat tzw. restytucji mienia żydowskiego. „Polska, Węgry i Chorwacja są wśród krajów, jakie wciąż mają najwięcej do zrobienia w kwestii przyznawania odszkodowań czy procesów restytucyjnych, dotyczących mienia pożydowskiego” – Antony Blinken.

Prawdopodobnie demokraci stracą już za kilka dni w USA większość na Kapitolu. Joe Biden jako prezydent nie jest dziś bardzo popularny. Powodem tego jest stan gospodarki USA, wysoka inflacja. Niektórzy republikanie uważają, że należy ograniczyć pomoc dla Ukrainy. Mimo, iż uznanie dla wsparcia Ukrainy jest w USA szerokie – tak po stronie republikanów, jak i demokratów, pojawiają się różne głosy. Wypowiedź Antony Blinkena nt. Polski może być zawoalowanym szantażem i groźbą, by Polska szła na śmiertelny bój z Federacją Rosyjską i wykrwawiała swój potencjał demograficzny.

PiS jako cel honoru przyjął na barki Polaków ciężar całego świata, a świat przygląda się i nie proponuje niczego, co może pomóc Polsce i jej gospodarce. Anglosasi dają… pociski, dają sprzęt do zabijania. Ukraina, a potem Polska, mają zostać zdeptane, to życzenie i USA i Federacji Rosyjskiej. Polska dyplomacja od wielu lat zmaga się z bezpodstawnymi życzeniami strony żydowskiej, dotyczącymi utraty majątków, które przepadły w skutek nazistowskiego, niemieckiego szaleństwa, jakie rozpętał Adolf Hitler w roku 1939.

Nigdzie na świecie nie działa pojęcie „mienia bezspadkowego”. Wszędzie mienie nie posiadające spadkobiercy przechodzi na własność skarbu państwa. Potem, jeśli znajdzie się jednak ewentualny uprawniony do spadku, można rościć swoje pretensje w lokalnych sądach, przedstawiając swoje dowody na prawo do tego spadku lub o zachowek. Bardzo to wszystko smutne, a bieda jak to bieda – przychodzi zawsze niespodziewanie.

Bardzo smutne informacje nadeszły z Bielska-Białej. W jednym z mieszkań przy ul. Karpackiej znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Zmarli byli bliską rodziną i zamieszkiwali wspólnie w jednym lokalu. Często odwiedzali pobliski sklep, by robić zakupy. Byli tam znani. Kiedy nie pojawiali się od dłuższego czasu, zaniepokojeni znajomi zawiadomili policję. Mundurowi weszli do zamieszkiwanego przez mężczyzn mieszkania i dokonali szokującego odkrycia. Wedle nieoficjalnych informacji przyczyną śmierci obu mężczyzn był głód.

Panie Morawiecki, Panie Niedzielski, Panie Kaczyński – XXI w., a ludzie w kraju przez was zarządzanym umierają z głodu?

Roman Boryczko,

08.11.2022

(Visited 15 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*