Lewico, sztandar wynieść!

W Unii już nas nie chcą…

Dzisiejsze czasu końca pandemicznego roku 2021 nie wróżą naszemu krajowi jakiegoś widocznego przełomu. Skłóceni z całym światem za sprawą „Naczelnika” Jarosława Kaczyńskiego i jego nadwornego liberała, Mateusza Morawieckiego wobec bezkrytycznego przystawiania ucha, a to do Berlina i Brukseli, a to do Washingtonu, Londynu i Jerozolimy – PiS-owcy doprowadzili w kraju do inflacji wywołanej na niespotykaną skalę przez rozdawnictwo pomocowe 200 miliardów pustych obietnic (jeszcze bardziej idiotycznych lock downów), co stało się gwoździem do trumny tej bajki.

Konflikt z UE, konflikt z Rosją o sprawy energetyki i przepływu gazu, nakładane na Polskę kary unijne, wiejący z USA chłód, coraz bardziej natarczywe pomruki z Izraela (sprawa podsłuchów Pegasusem, gdzie komórka senatora KO Krzysztofa Brejzy w 2019 roku została ponad 30 razy zhakowana przy pomocy oprogramowania Pegasus w obliczu przegranej kampanii prezydenckiej, jawi się jako głębokie odejście PiS-u od standardów demokratycznych). PiS myślał, że z USA i Izraelem miłość jest zagwarantowana z urzędu – a tu taki pasztet…

Recesja może zapukać do wielu polskich domów i nie zmienią tego ani rozdawnictwo ani podnoszenie stóp procentowych przez NBP. Ceny rosną, raty kredytów rosną, co zmniejszy konsumpcję dóbr luksusowych, zaciska się pętla energetycznych obostrzeń, klimatycznego handlu uprawnieniami do emisji CO2Polska nie pasuje do rodziny państw postępu i nowego ładu Unii Europejskiej – czytaj zamordyzmu i nazizmu szalonych elit! Polska, jej elity, wyborcy, którzy mieszkają tu i pracują, będą musieli dokonać wyboru i wyboru nie tak pochopnego, opartego na emocjach, jakim był angielski Brexit – a wyboru racjonalnego, opartego na cyfrach…

 

Most w Częstochowie – po co nam taka nazwa?

Pierwszy most w Częstochowie z oficjalną nazwą: Rewolucji 1905 Roku. Nie wszystkim radnym to się spodobało – PiS jest w opozycji do wszystkiego, co lewicowe, również historycznie. Pomysłodawcą takiej nazwy był senator Wojciech Konieczny z PPS. „Przykro mi, że nie chcecie uczcić krwi przelanej za Polskę, bo ta krew była zbyt czerwona”, mówił do radnych Prawa i Sprawiedliwości pomysłodawca nazwy dla nowo wyremontowanego na Zawodziu mostu nad Wartą. Temat pojawił się podczas sesji rady miasta w czwartek, 2. grudnia 2021 roku. Wniosek formalnie złożył klub radnych Lewicy, ale pomysłodawcą był senator Wojciech Konieczny. Jako krajowy szef Polskiej Partii Socjalistycznej ma powód do dumy z socjalistów sprzed ponad stu lat. Przedstawiając swój pomysł radnym, przypominał, że rewolucja 1905 r. była pierwszym po powstaniu styczniowym aktem oporu Polaków przeciw carskiemu zaborcy. W efekcie położyła podwaliny pod nowoczesne państwo, którym Polska mogła się stać po 1918 r. „Polska Partia Socjalistyczna była jedną z najważniejszych organizacji, dążących do odzyskania niepodległości Polski na przełomie XIX i XX wieku. Łączyła tradycyjne lewicowe hasła z postulatem odtworzenia polskiego państwa.

Senator Konieczny, jak i cala formacja lewicowa, w ostatnich dniach jawi się Polkom i Polakom jako najbardziej gorliwa w nowym zamordyzmie, segregacji sanitarnej obywateli Polski oraz przestrzeganiu szaleństw kowidowych, płynących pośrednio z Unii Europejskiej. Co zabawne – Prawo i Sprawiedliwość temat ucina słowami Jarosława Kaczyńskiego. „Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były egzekwowane.”

Lewica, ta podzielona i ta od Czarzastego, złożyła w Sejmie projekt ustawy ws. obowiązku szczepień przeciw Covid-19 dla dorosłych. Osoby niezaszczepione podlegałyby karze grzywny. Projekt zakłada także wyłączenie z lock downu firm, w których wszyscy pracownicy są zaszczepieni. Ryszard Terlecki pytany, czy PiS poprze projekt Lewicy o obowiązkowych szczepieniach, odpowiedział: „Z pewnością nie poprzemy”. Co proponuje Poselski projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, którego posłem sprawozdawcą stał się wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty? Projekt wprowadza m.in. obowiązek szczepień dla osób dorosłych, z wyłączeniem osób, które mają przeciwskazania od lekarza ustalone przez ministra zdrowia, m.in. wykazujące silne reakcje alergiczne na składniki szczepionki; wyłączenie z lock downu i ograniczeń, dotyczących zakładów pracy, gdzie pracownicy są zaszczepieni, a także zakłada powszechne stosowanie paszportu covidowego w miejscach użyteczności publicznej. (Cdn.)

Roman Boryczko,

grudzień 2020

(Visited 13 times, 1 visits today)

One thought on “Lewico, sztandar wynieść!

  • 31/12/21 o 17:31
    Permalink

    Oczywiście się nie szczepcie – przyjemnego i długiego umierania!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*