Just ACT 447 – spełniliśmy jako Polacy wszelkie roszczenia żydowskie! Możemy sobie pogratulować skuteczności! (3)

Sumując fakty – czy aby nie wypełniliśmy jako naród głupców Środowiskom Żydowskim w USA tego, czego oczekiwały w nowym projekcie państwa zastępczego dla Żydów na obecnej (i przyszłej po wojnie) Ukrainie? Kochani Czytelnicy, najprawdopodobniej nasz nierząd i „totalna opozycja” wypełniły również wszelkie prośby i groźby, jakie płynęły zza oceanu i to z nawiązką! Prezydent państwa Polin lub Ukropol, całkowicie podległego wpływom zewnętrznym, Andrzej Duda powołuje się na słowa swego przyjaciela, Wołodymyra Zełenskiego, że teraz „nie ma granicy między Polską a Ukrainą”. „Głęboko wierzę, że w przyszłości jego (Zełenskiego – red. ) słowa nadal będą prorocze” – powiedział Andrzej Duda. Warszawa ze swymi mrzonkami została sama, ale marzeń Józefa Piłsudskiego o „Międzymorzu” według Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej – nie porzuciła. Jak stwierdził dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego, Siergiej Naryszkin: „Według informacji, otrzymanych przez rosyjską Służbę Wywiadu Zagranicznego, Washington i Warszawa pracują nad planami ustanowienia ścisłej kontroli wojskowo-politycznej Polski nad „swoimi historycznymi posiadłościami” na Ukrainie Odbędzie się to bez mandatu NATO, ale z udziałem „chętnych państw”.

X X X

Poparcie i zaangażowanie społeczeństwa polskiego dla sprawy ukraińskiej są jednoznaczne. Dzięki tak urobionemu społeczeństwu Polska stanie się krajem dwunarodowym.

Gościnna Polska 2022+ powstała pod redakcją Macieja Bukowskiego i Macieja Duszczyka. Plan dla tubylców przygotowała Fundacja WiseEuropa we współpracy z zespołem badaczy i analityków. Think tank WiseEuropa opracował raport, dotyczący integracji uchodźców z Ukrainy. Przedstawia sytuację, w jakiej znalazła się Polska od początku wybuchu wojny w Ukrainie. I przedstawia też podstawowe działania, które powinno podjąć państwo, przyjmujące uchodźców. Według autorów raportu Polska może stać się państwem wielonarodowym z ponad 3 mln emigrantów z Ukrainy. Okazuje się, że mimo, iż rządzi Prawo i Sprawiedliwość, równolegle toczy się opozycyjny parowóz.

Głównym sponsorem WiseEuropa jest Fundacja Adenauera, finansowana głównie z budżetu RFN. Fundacja Konrada Adenauera wspierała również sztandarowy ośrodek środowiska liberałów – czyli gdański Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR), który powstał w 1989 r. z inicjatywy dwóch polityków KLD: Janusza Lewandowskiego (dziś przewodniczącego Rady Fundatorów IBnGR) i Jana Szomburga (obecnie prezesa IBnGR). Fundacja Adenauera od wielu lat ma zresztą silne powiązania z politykami Platformy Obywatelskiej. Sponsoruje m.in. Polską Fundację im. Roberta Schumana, założoną w 1991 r. i promującą ideę integracji z Unią Europejską. W Radzie Fundatorów Fundacji Schumana zasiada m.in. senator PO, Michał Wojtczak, a przewodniczącym Rady Programowej jest były poseł UD i UW – Piotr Nowina-Konopka. Do 2007 r. prezesem Fundacji Schumana była Róża Thun, obecna europosłanka Platformy; potem, do 1. listopada 2015 r., instytucją tą kierowała Anna Radwan-Röhrenschef, która potem została dyrektorem fundacji Instytut Bronisława KomorowskiegoThink tank Wise Europa ma kilka wariantów wizji wojny i demograficznej relokacji Ukraińców. (Cdn.)

Roman Boryczko,

sierpień 2022

 

 

 

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*