Inauguracja letniego tarasu w Miejscu Projektów Zachęty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28. 05. 2013 r., godz. 18:00

Miejsce Projektów Zachęty

ul. Gałczyńskiego 3

Warszawa

 

Spotkanie z artystką i koncert

 

Spotkanie z artystką na wystawie

Basia Bańda. Codzienne wiadomości – Warszawa

oraz

koncert Wojtka Mazolewskiego i Ola Walickiego

 

Wydarzenia zainaugurują letni taras Miejsca Projektów Zachęty

przy ul. Gałczyńskiego 3.

Wystawa

Projekt Basi Bańdy, zatytułowany Codzienne wiadomości – Warszawa powstał z myślą o wystawie w Miejscu Projektów Zachęty. Składają się nań kolaże z elementami rysunku i obiekty rzeźbiarskie. Źródłem inspiracji stały się tytuły artykułów czy notek z portalu Gazeta.pl/Warszawa, skrótowo anonsujące mniej lub bardziej znaczące zdarzenia z bieżącego życia miasta. Artystka wymyśliła, że narysuje subiektywny portret stolicy, widzianej z oddalenia. Swoje śledztwo prowadziła z rodzinnej Zielonej Góry, celowo zatrzymując je na poziomie odczytania gazetowego nagłówka – domniemanej esencji danego zdarzenia. To właśnie te krótkie, acz stanowczo brzmiące, nieweryfikowane przez nią komunikaty, stały się pożywką dla fantazji i plastycznej wyobraźni. Bańda z właściwym sobie poczuciem humoru wyławia te goniące za sensacją, czasem wręcz tabloidowo głupie. Artystka nie tworzy ilustracji do prasowych doniesień, lecz swobodne interpretacje tytułowych stwierdzeń.

  

Koncert

Wojtek Mazolewski i Olo Walicki – dwa kontrabasy i porozumienie bez słów. Muzyka improwizowana oparta na minimalistycznych strukturach. Forma, generująca niezwykle silne pole magnetyczne i emitująca wiązki nieprzewidywalnych emocji.

Wojtek Mazolewski – twórca zespołów Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet. Prowadzi okazjonalną Bassisters Orchestra, gra we Freeyo i występuje solo. Napisał muzykę do kilku filmów i spektakli teatralnych. Brał udział w projektach: Baaba, Ludzie, Tymanski Yass Ensemble.

Olo Walicki – twórca projektów OW Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca. Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Związany ze środowiskiem trójmiejskich i warszawskich artystów sceny offowej. Realizuje spektakle i projekty z teatrami tańca.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*