Globalne implikacje konfliktu Rosja-Ukraina (6)

Świat jednego hegemona – USA – został zastąpiony przez świat wielobarwny

NATO nie będzie ustanowić strefy no-fly, ani nie będzie uczestniczyć w wojnie na Ukrainie, ponieważ narażałby na wojnę całą Europę. Bez fizycznego poparcia sił USA-NATO Ukraina nie jest w stanie odepchnąć sił rosyjskich i będzie musiała pochodzić się z Moskwą poprzez zawarcie traktatu.

USA-NATO chcą z Ukrainy zrobić cmentarz dla Rosji i preferują wojnę proxy w otwartej wojnie, licząc, iż tym razem wynik końcowy nie będzie podobny, jak w Afganistanie.

W przypadku, gdy Putin wyjdzie z tej wojny jako zwycięzca, uczyni Bidena słabym politycznie, a jego partia będzie miała małe szanse na wygranie amerykańskich wyborów w 2022 r. Syjoniści i ekstremistyczni Żydzi, którzy chcą rządzić światem, po wykorzystaniu chrześcijaństwa przeciwko islamowi, skierowali USA przeciwko Rosji, a także spróbują skierować USA przeciwko Chinom.

Izrael utrzymuje status obserwatora i dotychczas nie nałożył sankcji na Rosję, ale zapewnił wsparcie wojskowe dla Ukrainy.

Po walce z komunizmem przez dziesięciolecia, USA zakopały historię zimnej wojny z ZSRR i stworzyły nowe zagrożenie w postaci islamskiego radykalizmu i terroryzmu jako największego zagrożenie dla USA-NATO i kapitalizmu. W ciągu ostatnich trzech dekad wojska USA-NATO dwa razy najechały Irak. Jemen, Sudan i Liban również zostały zaatakowane. Zniszczenia na wielką skalę i masakry zostały przeprowadzone przez inwazje, wojny proxy, drony, wojny sekciarskie, aby tylko utrzymać globalną hegemonię i zarobić na sprzedaży broni. Demokracja, prawo i prawa człowieka zostały przez okna wyrzucone na śmietnik.

Wojna z islamem w połączeniu z rozszerzającym się zasięgiem NATO w Europie Wschodniej była największym przestępstwem po „zimnej wojnie”. Od 2018 roku groźba terroryzmu została zastąpiona przez wrogą Rosję i Chiny. Propaganda atlantycka przedstawia  oba mocarstwa jako nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Ustanowiony przez atlantów w Białym Domu Biden posiada ksywkę Biden Bugles i jest wystarczająco przygotowany do umoczenia Europy we krwi.

 

Wnioski końcowe

Wysiłki USA, aby omamić Putina, całkowicie zawiodły. Zadbał on o interesy FR, przez co stał się najpopularniejszym politykiem wśród Rosjan. Badania opinii publicznej – m.in. nierządowej – Levada – Center wskazują na wzrost popularności prezydenta Władimira Władimirowicza Putina. Popiera go ponad 80% Rosjan.

Region donbasski ma się stać wolnym państwem, podobnie jak Ługańsk i Donieck, a Krym jest już włączony do Federacji Rosyjskiej. Natomiast Zachodnia Ukraina musi być krajem neutralnym. Zełenski zgodził się na warunek statusu neutralnego Ukrainy z gwarancjami bezpieczeństwa. Może zgodzić się i na autonomiczne republiki: Doniecką czy Ługańską oraz na uznanie suwerenności Rosji na Krymie. Istnieje szansa, że USA, UE i NATO zaakceptują status Ukrainy jako neutralnego bufora między Europą Wschodnią i Zachodnią.

 

Konkluzja

Wojny, konflikty, walki cywilne, intrygi, oszustwa, kłamstwa i hipokryzja stały się współcześnie normą. Putin odsłonił atlantyckie imperium kłamstw. Pobożność, tolerancja i wyrozumiałość zostały zastąpione przez niemoralność, nietolerancję i egoizm. Atlantyccy przywódcy mają moralny obowiązek wezwania do natychmiastowego zakończenia działań wojennych między Ukrainą a Rosją. Okrucieństwa wojenne muszą się natychmiast zatrzymane, a świętość życia ludzkiego i wszelkich społeczności ludzkich musi być respektowana przez wszystkich w globalnych systemach zarządzania politycznego.

Gen. bryg. Asif Haroon Raja

oprac. Andrzej Filus

Słowo o autorze: generał brygady Asif Haroon Raja walczył podczas wojny z Indiami w bitwie pod Hilli we Wschodnim Pakistanie w 1971 roku. Obecnie jest prezesem Thinkers Forum Pakistan i dyrektorem Measac Research Centre, międzynarodowym publicystą, wojskowym i politycznym analitykiem, autorem pięciu książek, prowadzi też programy telewizyjne.

Email: asifharoon7751@yahoo.com

 

(Visited 16 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*