Globalne implikacje konfliktu Rosja-Ukraina (3)

Zarzuty Zełenskiego, skierowane do głuchego

Zełenski, ten telewizyjny komediant żydowski, błaga USA i NATO, aby przyszło mu na ratunek i ustanowiło strefę bez lotów, aby zapobiec bombardowaniu miast. Wielka Brytania, Niemcy, Francja i inne kraje NATO wysyłały broń w postaci rakiet, amunicji, dział i broni obrony powietrznej na Ukrainę, aby wzmocnić ducha armii ukraińskiej. W Brukseli postanowiono o podwojeniu sił NATO w państwach, graniczących z Rosją.

USA uruchomiło w Polsce dwie dodatkowe baterie Patriotów, przeznaczyło 15 miliardów dolarów na pomoc dla borykających z problemem uchodźców oraz kolejne 1,5 mld USD na pomoc stricte militarną. Biden myśli teraz o wysyłaniu na Ukrainę rakiet przeciwlotniczych dalekiego zasięgu.

Joe Biden zadeklarował, że USA będą bronić każdego cala terytorium NATO, ale nie będą walczyć przeciwko Rosji, ponieważ nie można ryzykować trzeciej wojny światowej.

Atlantyckie media przedstawiają Putina w sposób negatywny, potępiając go. Malują jego wizerunek jako go rzeźnika, degenerata, potwora i zbrodniarza wojennego.

Jednocześnie odbywają się między Ukrainą a Rosją rozmowy dyplomatyczne w Stambule, ale do tej pory nie osiągnięto żadnego porozumienia.

 

Ukraina jest legitymacją

Ujawniono, że granice Ukrainy nigdy nie zostały wyznaczone i zarejestrowane w ONZ jako granice państwa suwerennego. Dlatego oficjalnie Ukraina jest częścią byłego ZSRR, którego Rosja jest oficjalnie uznanym następcą.

Moskwa może teraz zgodnie z prawem twierdzić, że Ukraina jest jej integralną częścią i cokolwiek się tam dzieje – jest wewnętrzną sprawą Rosji.

 

Beznamiętny Trzeci Świat

USA i Rosja próbują przyciągnąć jak najwięcej krajów Trzeciego Świata na swoją stronę, aby mieć jak najwięcej dyplomatycznych stronników.

Chiny i Rosja stoją na wyższym poziomie moralnym, dlatego zdobywają wsparcie krajów Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki. Chiny pomagają w długach biednym  krajom postkolonialnym, zapewniając nisko oprocentowane pożyczki dla programów społecznych i infrastrukturalnych.

Rosja pomogła Iranowi w programach rakietowych oraz jądrowych, a także  sprzeciwiła się sankcjom, narzuconym przez USA. Odegrała kluczową rolę w obronie reżimu Assada w Syrii.

Z drugiej strony, uprzedzenia, złośliwość i dyskryminacja nie-białych mieszkańców były i są zasadami przewodnimi świata atlantyckiego. Dziś atlantyckie twierdzenia, jakoby Rosja była potworem wojennym, nie mają żadnego uzasadnienia, ponieważ Rosja nie jest w kieszeni USA ani wtrąca się w sprawy wewnętrzne innych krajów. Nie tworzy wojen proxy ani nie nakłada sankcji na żaden kraj z pozycji hegemona jak USA-NATO. „Tam, gdzie odmówiono sprawiedliwości, gdzie ubóstwo jest rzeczywistością, gdzie przeważa ignorancja, gdzie każda klasa jest w stanie odczuć, że system polityczny jest zorganizowanym spiskiem, który uciska, wyzyskuje i degraduje ich, to ani osoby, ani majątki nie będą bezpieczne” – napisał Frederick Douglass.

 

Polityka sankcji USA

Aby zmusić Rosję do wojny, USA i UE nałożyły serię ciężkich sankcji na Rosję i zamknięto okresowo przestrzeń powietrzną dla rosyjskiego lotnictwa cywilnego. USA powiedziała Unii, aby nie kupowała rosyjskich towarów ani nie kupowała rosyjskiej ropy naftowej i gazu. Co więcej, 300 miliardów dolarów, należące do Rosji zostały zamrożone w bankach USA  i Unii.

W konsekwencji Rosja stała się najbardziej usankcjonowanym przez atlantów krajem po Iranie. Celem jest izolowanie Rosji, uczynienie go bankrutem, obalenie obecnego reżimu i zainstalowanie w Moskwie reżimu lalek. Blackwater na Ukrainie została aktywowana przez CIA, aby stworzyć kłopoty. W Polsce Joe Biden jasno powiedział, że „Putin nie może pozostać silny”. Rosjanie zostali zaproszeni do obalenia reżimu Putina. Biden zapowiedział także, iż będzie to długa wojna. Dziewięć miesięcy wcześniej oświadczył, że „nadszedł czas, aby zakończyć wojnę na zawsze”.

USA uzasadniają swoją agresywną politykę propagandowym hasełkiem wielkiej bitwy między demokracją a autokracją, między wolnością a represją. Biden wypowiadał te święte słowa podobnie, jak George Bush senior i junior, którzy chcieli uzasadnić swoje brutalne inwazje na Bliskim Wschodzie. Zapomniał również, że Polska jest rządzona przez faszystowski reżim w osobie prezydenta Dudy. Bidenowa perfidia wskazuje na wprowadzanie przez reżim USA kolejnego „nowego porządku świata”. (Cdn.)

Gen. bryg. Asif Haroon Raja

oprac. Andrzej Filus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*